نمودار گرایش سیاسی نمایندگان مجلس دهم در یک نگاه/ اصولگرایان در اقلیت
پارسینه: تکلیف 132 کرسی مجلس دهم مشخص شده و اصولگرایان کمترین سهم را از آن خود کردهاند.
به گزارش خبرآنلاين، تا کنون اصلاح طلبان 31 کرسي و مستقلين هم با 31 کرسي سهم برابري دارند. 5 نامزد پيروز ليست صداي ملت هم گرايش اعتدال گرايانه دارند و در سبد راي اصولگرايان قابل شمارش نيستند.
حتي اگر محمدمهدي مفتح را که در هر سه ليست اصلاح طلبان، اصولگرايان و صداي ملتي ها قرار داشت را هم اصولگرا بدانيم، باز هم اصولگرايان در موضع اقليت خواهند بود.
اين نمودار به خوبي گوياي اين امر است:
گرايش سياسي نمايندگاني که تا اين لحظه به مجلس راه يافته اند را در جدول زير ببينيد:
استان/ حوزه انتخابیه |
نفر پیروز/ ورود به مرحله دوم |
گرايش سياسي |
آرا |
|||
اهر و هریس: |
آذربایجان شرقی |
---- |
||||
بستانآباد: |
محمد وحدتی هلان |
اصلاح طلب |
20 هزار و 6 |
|||
بناب |
ضیاءالله اعزازی |
اصولگرا |
26 هزار و 383 |
|||
تبریز، اسکو و آذر شهر |
مسعود پزشکیان احمد علیرضا بیگی محمدحسین فرهنگی، زهرا ساعی ، علیرضا منادی، محمداسماعیل سعیدی ، میرعلیاصغر الموسوی ، سیدمحمدرضا تاج الدینی، شهابالدین بی مقدار، عباس عباسزاده به دور دوم رفتند. |
اصلاح طلب اصولگرا مرحله دوم |
261هزار و 605 235 هزار و 314 ----- به ترتیب با 143؛ 114؛ 113، 105،102 و ، 96 و 88، 98 هزار رای |
|||
سراب |
یوسف داودی و محمد نصیرپور سردهایی به مرحله دوم رفتند. |
مرحله دوم |
به ترتیب با 16 و 15 هزار رای |
|||
شبستر |
معصومه آقاپور و علی علیلو به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 12 و 8 هزار رای |
|||
کلیبر و هوراند |
قلیالله قلیزاده |
اصولگرا |
36 هزار و 936 |
|||
مراغه و عجب شیر |
مهدی دواتگری و محمدعلی حسینزاده به مرحله دوم راه یافتند. |
مرحله دوم |
به ترتیب با 29 و 26 هزار رای |
|||
مرند و جلفا |
کریم شافعی و محمد حسن نژاد به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
هر دو با 29 هزار رای |
|||
ملکان |
--- |
---- |
||||
میانه |
--- |
--- |
||||
هشترود و چاراویماق |
---- |
---- |
||||
ورزقان |
رضا علیزاده |
مستقل |
15 هزار و 892 |
|||
ارومیه |
آذربایجان غربی |
--- |
---- |
|||
بوکان |
محمد قسیم عثمانی |
اصلاح طلب |
47 هزار و 162 |
|||
خوی سرشت و پیرانشهر |
--- |
--- |
||||
سلماس |
رسول جلایر و شهروز کاشانی به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 18 و 16 هزار رای |
|||
ماکو و چالدران |
--- |
--- |
||||
مهاباد |
جلال محمود زاده |
مستقل |
46 هزار و 856 |
|||
میاندوآب، تکاب و شاهین دژ |
همایون هاشمی ، محمد میرزایی ، جهانبخش محبی نیا و مهدی عیسی زاده به دور دوم راه یافتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 51، 49، 48 و 43 هزار رای |
|||
نقده و اشنویه |
عبدالکریم حسین زاده |
اصلاح طلب |
161 هزار و 972 |
|||
اردبیل، نمین، سرعین و نیر |
اردبیل |
---- |
---- |
|||
پارس آباد و بیله سوار |
ایرج بیگدلو و شکورپور حسین شقلان به مرحله دوم رفتند. |
مرحله دوم |
به ترتیب با 20 و 17 هزار رای |
|||
خلخال و کوثر |
--- |
--- |
||||
گرمی |
میرحمایت میرزاده |
اصلاح طلب |
21 هزار و 399 |
|||
مشکین شهر |
--- |
--- |
||||
اردستان |
اصفهان |
سیدصادق طباطبایینژاد |
اصولگرا |
16 هزار و 100 |
||
اصفهان |
---- |
---- |
||||
چادگان، فریدون شهر و فریدن |
---- |
---- |
||||
خمینی شهر |
سید محمد جواد ابطحی |
اصولگرا |
45هزار و 514 |
|||
خوانسار و گلپایگان |
علی بختیار |
اصلاح طلب |
60هزار و 411 |
|||
سمیرم |
---- |
---- |
||||
شاهینشهر، برخوار و میمه |
حسینعلی حاجی دلیگانی |
اصولگرا |
60هزارو 411 |
|||
شهرضا |
--- |
--- |
||||
فلاورجان |
سیدناصر موسویلارگانی |
اصولگرا |
56 هزار و 208 |
|||
قمصر و نطنز |
مرتضی صفاری |
مستقل |
9 هزار و 842 |
|||
کاشان، آران و بیدگل |
سید جواد ساداتی نژاد |
اصولگرا |
52هزار و 899 |
|||
لنجان |
محسن کوهکن |
اصولگرا |
38هزار و 177 |
|||
مبارکه |
زهرا سعیدی |
مستقل |
20هزار و 463 |
|||
نائین |
عباسعلی پوربافرانی |
مستقل |
11 هزار و 154 |
|||
نجفآباد |
ابوالفضل ابوترابی |
اصولگرا |
--- |
|||
ساوجبلاغ و طالقان |
البرز |
محمود بهمنی |
مستقل |
--- |
||
کرج |
--- |
--- |
||||
ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول |
ایلام |
---- |
--- |
|||
دهلران، درهشهر، آبدانان و بدره: |
شادمهر کاظم زاده و علی محمد احمدی به دور دوم راه یافتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با کسب 25 هزار و 22 هزار |
|||
دشتستان |
بوشهر |
--- |
---- |
|||
کنگان، دیر و جم |
--- |
---- |
||||
دشتی و تنگستان |
سید کمالالدین شهریاری |
اصولگرا |
54 هزار و 208 |
|||
بوشهر، گناوه و دیلم |
--- |
--- |
||||
پاکدشت |
تهران |
--- |
--- |
|||
تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر |
---- |
--- |
||||
دماوند و فیروزکوه |
||||||
رباط کریم و بهارستان |
--- |
--- |
||||
شهریار، قدس و ملارد |
--- |
--- |
||||
ورامین و پیشوا |
--- |
--- |
||||
اردل و فارسان |
چهار محال بختیاری |
علی کاظمی بابا حیدری و قدرت الله حمزه مرحله دوم راه یافتند |
مرحله دوم |
به ترتیب 21 هزار و 18 هزار |
||
بروجن |
خدیجه ربیعی و علی نادری فرد به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 14 و 10 هزار رای |
|||
شهرکرد |
اردشیر نوریان |
اصلاح طلب |
42 هزار و 152 |
|||
لردگان |
محمد خالدی |
مستقل |
38 هزار و 751 |
|||
بیرجند و درمیان |
خراسان جنوبی |
سیدمحمدباقر عبادی |
اصولگرا |
59 هزار و 361 |
||
فردوس، سرایان، طبس و بشرویه |
امیر حسنخانی |
مستقل |
51 هزار و 615 |
|||
قائنات |
فرهاد فلاحتی |
اصولگرا |
30هزار و 12 |
|||
نهبندان و سربیشه |
--- |
--- |
||||
تربت حیدریه، مه ولات و زاوه |
خراسان رضوی |
--- |
--- |
|||
تربیت جام، تایباد و باخرز |
جلیل رحیمی |
مستقل |
18 هزار و 934 |
|||
چناران |
محمد دهقان |
اصولگرا |
||||
خواف و رشتخوار |
محمود نگهبان سلامی |
مستقل |
44 هزار و 379 |
|||
درگز |
عبدالله حاتمیان |
اصلاح طلب |
||||
سبزوار،جغتای، جوین و خوشاب |
حسین مقصودی |
مستقل |
||||
فریمان،سرخس |
--- |
---- |
||||
قوچان و فاروج |
هادی شوشتری |
صداي ملت |
||||
کاشمر،بردسکن و خلیل آباد |
بهروز بنیادی |
اصلاح طلب |
--- |
|||
گناباد و بجستان |
حمید بنایی |
مستقل |
19 هزار و 901 |
|||
مشهد و کلات |
--- |
--- |
||||
نیشابور و فیروزه |
حمید گرمابی |
اصلاح طلب |
75 هزار و 342 |
|||
اسفراین |
خراسان شمالی |
هادی قوامی |
اصولگرا |
24 هزارو 195 |
||
بجنورد، مانه، جاجرم |
علی اکبری علی قربانی |
اصلاح طلب اصلاح طلب |
103 هزار و 46 99 هزار و 204 |
|||
شیروان |
عبدالرضا عزیزی |
مستقل |
27 هزار و 179 |
|||
فاروج |
هادی شوشتری |
مستقل |
41 هزار و 217 |
|||
آبادان |
خوزستان |
---- |
----- |
|||
اندیمشک |
--- |
---- |
||||
اهواز و باوی |
---- |
---- |
||||
ایذه و باغملک |
---- |
---- |
||||
بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان |
---- |
---- |
||||
بهبهان |
---- |
--- |
||||
خرمشهر |
عبدالله سامری |
مستقل |
19 هزار و 318 |
|||
درفول |
--- |
----- |
||||
دشت آزادگان و هویزه |
قاسم ساعدی |
اصولگرا |
20 هزار و 643 |
|||
رامهرمز و رامشیر |
--- |
----- |
||||
شادگان |
---- |
---- |
||||
شوش |
سید راضی نوری |
اصولگرا |
٣٧ هزار و ٧٦٤ رای |
|||
شوشتر و گتوند |
--- |
--- |
||||
مسجد سلیمان،لالی |
--- |
---- |
||||
ابهر و خرمدره |
زنجان |
محمدرضا خان محمدی و محمد عزیزی به مرحله دوم راه یافتند |
مرحله دوم |
|||
خدابنده |
--- |
--- |
||||
زنجان و طارم |
--- |
--- |
||||
ماه نشان، ایجرود |
مرتضی خاتمی |
مستقل |
||||
دامغان |
سمنان |
حسن بیگی |
مستقل |
17 هزار و 244 |
||
سمنان و سرخه |
--- |
--- |
||||
شاهرود |
سیدحسن حسینی |
اصولگرا |
49 هزار و 970 |
|||
گرمسار |
غلامرضا کاتب |
مستقل |
23هزار و 668 |
|||
ایرانشهر، سرباز،دلگان |
سیستان و بلوچستان |
--- |
--- |
|||
چاهبهار، نیک شهر و کنارک |
--- |
--- |
||||
خاش،نصرت آباد،میرجاوه |
---- |
--- |
||||
زابل، زهک و هیرمند |
حبیبالله دهمرده و احمدعلی کیخا |
مستقل اصلاح طلب |
---- |
|||
زاهدان |
علیم یارمحمدی و حسینعلی شهریاری |
اصلاح طلب اصولگرا |
به ترتیب 98هزار و 191 و 86 هزار و 90 رای |
|||
سراوان،سیب |
--- |
--- |
||||
آباده ، بوانات وخرم بید |
فارس |
--- |
--- |
|||
اقلید |
سیدحسین افضلی |
مستقل |
20 هزار و 883 |
|||
پاسارگاد ، مرودشت و ارسنجان |
محمدمهدی برومندی |
اصولگرا |
55 هزار و 797 |
|||
جهرم |
--- |
--- |
||||
داراب و زرین دشت |
---- |
--- |
||||
رستم و ممسنی |
--- |
--- |
||||
سپیدان |
سید علاالدین خادم |
مستقل |
37 هزار و 777 |
|||
سروستان ، خرامه و کربال |
---- |
--- |
||||
شیراز |
--- |
---- |
||||
فسا |
--- |
--- |
||||
فیروزآباد ، فراشبند و قیر و کارزین |
--- |
--- |
||||
کازرون |
--- |
--- |
||||
لارستان ، گراش و مهر |
جمشید جعفرپور |
اصولگرا |
38 هزار و 766 |
|||
لامرد و مهر |
محسن علوی |
اصلاح طلب |
40 هزار و 414 |
|||
نیریز و استهبان |
اصغر محمود و فرهاد طمهاسبی دوم دوم |
مرحله دوم |
به ترتیب 18 هزار و 16 هزار |
|||
بوئین زهرا |
قزوین |
روح اله بابابی صالح |
اصلاح طلب |
|||
تاکستان |
بهمن طاهرخانی |
اصلاح طلب |
||||
قزوین و آبیک |
سيده حميده زرآبادي |
اصلاح طلب |
||||
قم |
احمد امیرآبادی فراهانی، |
اصولگرا |
۲۲۵ هزار و ۵۵۶ |
|||
علی لاریجانی |
اصلاح طلب |
۱۶۲ هزار و ۴۰ |
||||
مجتبی ذوالنوری |
اصولگرا |
۱۴۳ هزار و ۶۵۴ |
||||
بیجار |
کردستان |
حمدالله کرمی |
مستقل |
15 هزار و 919 |
||
سقز و بانه |
بیگدلی |
صداي ملت |
58 هزار و 670 |
|||
سنندج، دیوان دره و کامیاران |
--- |
--- |
||||
قروه و دهگلان |
علیمحمد مرادی |
اصلاح طلب |
39 هزار و 302 |
|||
مریوان و سروآباد |
منصور مرادی و امید کریمیان به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب 15 و 12 هزار رای |
|||
بافت، رابر، ارزوئیه |
کرمان |
--- |
--- |
|||
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر |
حبیب الله نیکزادپناه |
اصلاح طلب |
72 هزار و 985 |
|||
جیرفت و عنبرآباد |
--- |
--- |
||||
رفسنجان و انار |
---- |
--- |
||||
زرند و کوهبنان |
حسین امیری خامکانی |
اصلاح طلب |
35 هزار و 691 |
|||
سیرجان و بردسیر |
حسن پوربیگلری |
مستقل |
54 هزار و 970 |
|||
شهربابک |
علی اسدی |
اصلاح طلب |
16 هزار و 956 |
|||
کرمان و راور |
پور ابراهیمی و محمد مهدی زاهدی |
اصولگرا اصولگرا |
به ترتیب 157 هزار و 450 و 108 هزار و 316 |
|||
کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعهگنج |
--- |
--- |
||||
اسلامآباد غرب |
کرمانشاه |
حشمت الله فلاحت پیشه |
صداي ملت |
بیش از ۵۳ هزار |
||
پاوه |
شهاب نادری |
اصولگرا |
بیش از ۳۲ هزار رای |
|||
سنقر و کلیایی |
--- |
--- |
||||
قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب |
فرهاد تجری |
مستقل |
بیش از ۳۰ هزار |
|||
کرمانشاه |
--- |
---- |
||||
کنگاور و بیستون |
حسن سلیمانی |
اصولگرا |
بیش از ۵۰ هزار |
|||
بویراحمد و دنا |
کهگیلویه وبویراحمد |
---- |
---- |
|||
کهگیلویه و بهمئی |
---- |
--- |
||||
گچساران |
---- |
--- |
||||
رامیان و آزادشهر |
گلستان |
---- |
---- |
|||
علیآباد کتول |
---- |
--- |
||||
کردکوی، بندرترکمن و بندرگز |
---- |
--- |
||||
گرگان و آققلا |
عبدالغفور امان زاده، نورمحمد تربتی نژاد، نبی هزار جریبی و سیدعلی طاهری به مرحله دوم رفتند. |
مرحله دوم |
به ترتیب با 48، 47، 45 و 43 هزار رای |
|||
گنبد کاووس |
---- |
--- |
||||
مینودشت و کلاله |
--- |
---- |
||||
آستارا |
گیلان |
ولی داداشی |
مستقل |
بیش از ۱۳ هزار رای |
||
آستانه اشرفیه |
محمدحسین قربانی |
اصلاح طلب |
19 هزار و 311 |
|||
انزلی |
---- |
--- |
||||
تالش، رضوانشهر و ماسال |
محمود شکری |
اصولگرا |
48 هزار و 886 |
|||
رشت / |
--- |
---- |
||||
رودبار |
---- |
---- |
||||
رودسر و املش |
اسدالله عباسی |
اصولگرا |
40 هزار و 345 |
|||
صومعهسرا |
سید کاظم دلخوش |
صداي ملت |
--- |
|||
فومن |
محمدمهدی افتخاری |
اصلاح طلب |
--- |
|||
لاهیجان و سیاهکل |
ذبیح نیکفر |
اصولگرا |
47 هزار و 341 |
|||
لنگرود |
مهرداد بائوج لاهوتی |
اصلاح طلب |
--- |
|||
الیگودرز |
لرستان |
محمد خدابخشی |
مستقل |
20 هزار و 991 |
||
بروجرد |
علاءالدین بروجردی ،هادی مقدسی ، عباس و فاطمه مقصودی به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 30، 29، 27 و 26 هزار رای |
|||
پلدختر |
حمیدرضا کاظمی |
اصولگرا |
18 هزار و 950 |
|||
خرم آباد |
محمد بیرانوند مرتضی محمودوند ومحمدرضا ملکشاهی راد و اعظم محمدی نیا به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 50 و 40 هزار رای |
|||
درود و ازنا |
حسین گودرزی و مجید کیانپور به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
هر دو با 20 هزار رای |
|||
سلسله و دلفان |
علی رستمیان |
مستقل |
119 هزار و 63 |
|||
کوهدشت |
الهیار ملکشاهی |
صداي ملت |
54 هزار و 713 |
|||
آمل و لاهیجان |
مازندران |
عزت الله یوسفیان ملا |
مستقل |
84 هزار و 453 |
||
بابل |
--- |
--- |
||||
بابلسر و فریدونکنار |
ولی الله نانوکناری |
اصولگرا |
39 هزار و 319 |
|||
رامسر، تنکابن، عباسآباد |
--- |
--- |
||||
ساری |
---- |
--- |
||||
قائمشهر، سوادکوه و جویبار |
--- |
--- |
||||
نکا، بهشهر و گلوگاه |
علی محمد شاعری |
مستقل |
70 هزار و 403 |
|||
نوشهر و چالوس |
---- |
--- |
||||
نور و محمودآباد |
علی (صفر) اسماعیلی |
مستقل |
36هزار و 891 |
|||
اراک، کمیجان و خنداب |
مرکزی |
--- |
--- |
|||
تفرش، آشتیان و فراهان |
محمد حسینی |
مستقل |
13 هزار و 42 |
|||
خمین |
---- |
--- |
||||
دلیجان و محلات |
---- |
---- |
||||
ساوه و زرندیه |
شهلا میرگلوبیات و محمدرضا منصوری به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 23و 22 هزار رای |
|||
شازند |
--- |
--- |
||||
بندر لنگه، بستک، پارسیان |
هرمزگان |
خالد زمزم نژاد و احمد جباری به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
هر دو با 29 هزار رای |
||
بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی |
---- |
--- |
||||
میناب، جاسک و سیریک |
--- |
--- |
||||
اسدآباد |
همدان |
--- |
--- |
|||
بهار و کبودرآهنگ |
محمدعلی پورمختار |
اصولگرا |
39 هزار و 725 |
|||
تویسرکان |
محمدمهدی مفتح |
هر سه ليست |
39 هزار و 623 |
|||
رزن |
حسن لطفی و عطاء الله سلطانی صبور به مرحله دوم رفتند |
مرحله دوم |
به ترتیب با 15 و 14 هزار رای |
|||
ملایر |
محمد کاظمی (احد آزادی خواه و علیرضا امامی مرحله دوم) |
اصلاح طلب |
45هزار و 282 (با 29 هزارو 21 هزار مرحله دوم) |
|||
نهاوند |
حسن بهرامنیا |
اصولگرا |
31 هزار و 132 |
|||
همدان |
علی اسدی |
اصلاح طلب |
||||
اردکان |
یزد |
محمدرضا تابش |
اصلاح طلب |
25 هزار و 571 |
||
تفت و میبد |
کمال دهقانی فیروزآبادی |
اصلاح طلب |
27 هزار و 480 |
|||
طبس |
--- |
--- |
||||
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم |
محمدرضا صباغیان بافقی و محمدرضا بابایی دره به مرحله دوم رفتند. |
مرحله دوم |
یه ترتیب با 27 و 22 هزار رای |
|||
یزد و صدوق |
سیدابوالفضل موسوی |
اصلاح طلب |
||||
|
|
|
|
|
|
|
متاسفانه اکثر اصولگرایان بهیچ صراطی مستقیم نیستنند.
انها هیچ وقت صدای ملت را نشنیدند . اگرشکست هم بخورن بازهم مدعی پیروزی هستنند .
نباید ازانسانهای متحجر توقع عقلانیت داشت .
اولین اقدام مجلس اصلاح طلب همسوی با دولت
قطع یارانه ها!!!!
افزایش دوباره حاملهای انرژی
نوش جون رای دهندگان تهرانی
راستی طی دو سال اینده شروع جنگ در منطقه و ورود غرب و کشورهای عربی به صورت علنی تو سوریه هست
امریکا زیر پای اصلاح طلبا بدجور خالی میکنه
و صد البته ریس جمهور بعدی امریکا نقش اساسی داری
برجام پسا برجام و همه بهانه دولت باز نقش بر اب میشه
امریکا برنامه داره ماهیت تحریم از برنامه هسته به
حقوق بشر..حمایت از تروریست..و موضوع موشکهای ایران
تغییر بده
یعنی همون تحریم های گذشته ریلشون عوض میشه به سمت بهانه های چدید
و این یعنی تو دهنی امریکا به دلواپسانش و مریدانش
من هرچی دیدم یااصولگرابودیا مستقل + ۳۰ تای تهران
تابلو دروغه ! اصلا تو لیستتون مستقل نیست . پارسینه حقارت در نام نبردن از لفظ حجت الاسلام برای فرزند رهبر رو با این اخبار دروغ که کنار هم میذارم میبینم سایتی که تا دیروز بهش اعتماد داشتم الان روزی طلب شده....
آمارتون اشتباست خصوصا در مورد زابل