گوناگون

آهوی تازه متولد شده مثل یک قهرمان مُرد +فیلم

آهوی تازه متولد شده مثل یک قهرمان مُرد +فیلم

پارسینه: ویدئوی ناراحت کننده از حیات وحش را ببینید که یک آهوی تازه متولد شده شجاع، در نبرد برای جانش، وقتی متوجه می‌شود که مادرش آن را تنها گذاشته، با سر به پلنگی که می‌خواهد آن را بخورد ضربه می‌زند.

رویداد 24 نوشت: «یوهان سیکلز» مدیر گروه خدمات فوکر، این لحظات دلخراش را ثبت کرد و آنها را به اشتراک گذاشت. او گفت: «ما در جاده اصلی به سمت کمپ استراحت ساتارا رانندگی کرده بودیم. چندان امیدوار به دیدن چیز خاصی نبودیم، زیرا از صبح تقریباً گذشته بود. منطقه اطراف کمپ استراحت ساتارا عمدتاً شامل دشت‌های باز با علف‌ها و بوته‌های کوچک است. در این حین حرکتی در پشت بوته ها توجهم را جلب کرد.»

سیکلز افزود: «در حین بررسی حرکت، پلنگ مادری را دیدم! نمی‌توانستم آنچه را که می دیدم باور کنم. درست در آن زمان، کمی حرکت بیشتر در پشت بوته‌ها توجه من را به خود جلب کرد و آن توله پلنگ بود. توله با یک آهوی کوچک دیگر در علف‌های بلند نشسته بود. تئوری من این است که آهوی مادرنوزاد خود را در بوته انبوه پنهان کرده و پلنگ آن را پیدا کرده بود. توله پلنگ به شدت کنجکاو بود. می‌توانستید ببینید که او نمی‌دانست چه باید بکند.»

او در پایان نوشته « در آن زمان بود که دلخراش‌ترین اتفاق افتاد. غریزه بقای آهوی کوچولو شروع شد و سعی کرد مبارزه کند. به امید فرار چندین بار به توله پلنگ با سر ضربه زد. اما توله پلنگ فرصتی به آن نداد و با پنجه زدن به آهوی کوچک آن را از این طرف به آن سو فشار داد. آهو فریاد می‌زد و کمک می‌خواست. سرانجام درس شکار به پایان رسید. پلنگ آهو را برداشت و با آن حرکت کرد. داخل چند چمن بلندتر رفت و ما نتوانستیم پایان را ببینیم. اما قطعی بود که توله پلنگ تنها برنده این روز بود.»

مادران پلنگ به توله‌های خود شکار را آموزش می‌دهند. آنها به توله‌ها نشان می دهند که چگونه هنگام شکار استتار کنند و صبور باشند. ابتدا، توله‌ها مادر خود را از نزدیک تماشا و سپس از او کپی می‌کنند. همانطور که رشد می کنند، مادر به آنها اجازه می‌دهد با طعمه‌های کوچک تمرین کنند. پلنگ مادر توله‌ها را به آرامی راهنمایی می‌کند و به آنها یاد می‌دهد مراقب و دقیق باشند. این به توله‌ها کمک می کند تا به تنهایی شکار کنند و در طبیعت زنده بمانند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار