گوناگون

ادعای قطر درباره تلاش هایش برای تفاهم ایران و آمریکا

ادعای قطر درباره تلاش هایش برای تفاهم ایران و آمریکا

پارسینه: سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز سه شنبه اعلام کرد، تلاش‌های گسترده دوحه منجر به نزدیکی دیدگاه بین ایران و ایالات متحده و رسیدن به تفاهم مبادله زندانیان شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم ، خبرگزاری قطر گزارش داد، ماجد الانصاری سخنگوی وزارت خارجه ( قطر ) در نشست هفتگی خود اعلام کرد: دوحه به عنوان یک میانجی مورد اعتماد بین المللی، نقش بزرگ و فعالی را برای به ثمر رسیدن تفاهم بین دو طرف ایفا کرده و همچنان به تلاش‌های خود در دیگر پرونده‌ها ادامه می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد که این تفاهم منجر به تفاهم‌های بزرگتری مربوط به پرونده هسته‌ای ایران شود، زیرا از دیدگاه دولت قطر رسیدن به این توافق برای امنیت کل منطقه لازم و ضروری است.

الانصاری افزود: قطر به عنوان واسطه و میانجی در این تفاهم نقش سرنوشت ساز و حیاتی ایفا کرده و تلاش کرد تا چارچوب‌های واقعی و مورد قبول دو طرف را برای بازگشت پول‌های بلوکه شده ایجاد کرده و برای این منظور سفرهای متعدد و دوره‌ای توسط مسئولین قطری به واشنگتن و تهران انجام گرفت و دیدارهای مستقیم و غیر مستقیمی نیز برای دستیابی به این نتیجه برگزار شد.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در عین حال خاطر نشان کرد نقش قطر در این زمینه به دور از تلاش‌های بین المللی دیگر نبوده و با تلاش‌های پادشاهی عمان و طرف اروپایی نیز در این زمینه هم پوشانی داشته است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار