گوناگون

فروش ۶۰ فروند بالگرد نظامی شینوک آمریکایی به آلمان تایید شد

فروش ۶۰ فروند بالگرد نظامی شینوک آمریکایی به آلمان تایید شد

پارسینه: دولت آمریکا فروش ۶۰ فروند بالگرد ترابری نظامی مدل شینوک به آلمان را که قرار است جایگزین هلیکوپترهای با قدمت ۵۰ سال شوند را تایید کرد.

به گزارش پارسینه و به نقل از تسنیم؛ به گزارش روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، دولت آمریکا فروش ۶۰ فروند بالگرد نظامی شینوک بوئینگ CH-۴۷ F به آلمان را تایید کرد. وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که این قرارداد را به ارزش تقریبی ۸.۵ میلیارد دلار تایید کرده است. یک مقام مسئول در زمینه همکاری دفاعی، کنگره آمریکا را از تصویب آن مطلع کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: این فروش پیشنهادی از سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده با تقویت امنیت یک متحد ناتو که یک نیروی مهم و کلیدی برای ثبات سیاسی و اقتصادی در اروپا است، حمایت خواهد کرد. این تجارت تسلیحاتی قابلیت‌های حمل و نقل هوایی بوندسوهر را بهبود می‌بخشد.

این وزارتخانه توضیح داد که آلمان می‌خواهد از آن برای تقویت دفاع ملی و واکنش به تهدید‌های منطقه‌ای استفاده کند. قیمت خرید این بالگرد‌ها ۸.۵ میلیارد دلار برآورد شده که شامل ۶۰ هلیکوپتر ترابری و تجهیزات مرتبط با آن است.

خرید این بالگرد‌ها در دوران کریستین لامبرشت، وزیر دفاع وقت آلمان اعلام شد. لامبرشت در آن زمان گفت که شینوک "مدرن و آزموده شده" است و توسط بسیاری از شرکای ناتو استفاده می‌شود. این هلیکوپتر‌های دو موتوره قرار است از ۱۰۰ میلیارد صندوق ویژه نیرو‌های مسلح آلمان تامین شود. هلیکوپتر‌های شینوک قرار است جایگزین هلیکوپتر‌های CH-۵۳ G با قدمت ۵۰ ساله و مستعد تعمیر از شرکت سازنده آمریکایی سیکورسکی شوند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار