گوناگون

بیش از یک میلیون زائر خارجی وارد عراق شدند

بیش از یک میلیون زائر خارجی وارد عراق شدند

پارسینه: رئیس سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق گفت که بیش از یک میلیون زائر خارجی اربعین حسینی تا دوشنبه شب به این کشور وارد شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری "المعلومه" عراق، «عمر الوائلی» افزود: این تعداد زائران اربعین حسینی از ۱۷ آگوست (۲۷ مردادماه) تاکنون وارد این کشور شده اند.

وی همچنین گفت که در تمامی اداره‌های عراق از وزارت دفاع گرفته تا وزارت کشور و دستگاه‌های امنیتی و الحشد الشعبی همه نیروها برای تأمین ورود زوار و با دریافت خدمات عالی دست به دست هم داده‌اند.

الوائلی همچنین ادامه داد که اتوبوس‌هایی در گذرگاه‌ها و میدان‌های نزدیک به آن برای انتقال زوار به سوی کربلای معلا حاضر هستند.

وی تصریح کرد : هماهنگی بسیار خوب با طرف ایرانی برای اعزام زوار به عراق صورت گرفته است.

الوائلی گفت ، شمار زائرانی که از گذرگاه مرزی المنذریه عبور کرده‌اند نیز از ۱۰۰ هزار تن گذشته و اقدامات لازم برای تسریع امور زائران جریان دارد.

وی اظهار کرد که ورود زائران غیر ایرانی از طریق گذگاه مرزی "الشیب"، اما دیگر اتباع خارجی نیز از طریق فرودگاه‌های بغداد، نجف اشرف و پنج گذرگاه‌ زمینی دولت فدرال و سه گذرگاه در اقلیم کردستان انجام می‌شود.

الوائلی از تمام نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و خدمات رسانی قدردانی و پیش بینی کرد که انتظار می‌رود شمار زوار امسال به علت تسهیلات و خدمات رسانی بهتر دولت عراق بیشتر از سالهای گذشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار