گوناگون

مقصر اصلی حمله سگهای خیابانی به بچه‌ها

مقصر اصلی حمله سگهای خیابانی به بچه‌ها

دیگر همه ایران فیلم غم‌انگیز و وحشتناک حمله سگ به امیرحسین، کودک 5ساله دزفولی و ضحی دختربچه 9ساله اهل نکا مازندران را دیده‌اند و همینطور 3 کودک دیگری که در مشهد، تبریز و همدان جان خود را به‌خاطر حمله سگ‌های هار از دست داده‌اند.

 روزنامه همشهری نوشت:اما معلوم نیست که چرا اینفلوئنسرهای اینستاگرامی و برخی سلبریتی‌های فضای مجازی دقیقا در همین زمان غذا دادن به سگ‌های ولگرد و خیابانی را تبلیغ می‌کنند.

اصل ماجرا چیست؟

شاید بتوان ‌ماه جاری، خرداد، را به‌عنوان سیاه‌ترین ‌ماه از ابتدای سال در پرونده سگ‌های ولگرد معرفی کرد. از ابتدای این ‌ماه تا‌کنون 5کودک به ‌علت حمله سگ‌های هار جان خود را از دست داده‌اند. ضحی، کودک 9ساله اهل نکا مازندران در 5خرداد، حسین،  کودک 7ساله همدانی در 12خرداد، یک کودک 10ساله مشهدی در 22خرداد و 2 کودک 5ساله، یکی در دزفول و یکی در تبریز، 21و 25خرداد از کسانی بودند که طعمه سگ‌های وحشی شدند که در شهر پرسه می‌زنند؛ کودکانی که توانایی دفاع از خود در برابر سگ را ندارند.

 درآمد دلاری با سگ‌های ولگرد

  یکی از نیروهای فعال در اکیپ‌ جمع‌آوری سگ‌های ولگرد می‌گوید:« برخی از افراد که کمپ می‌زنند و سگ‌ها را جمع می‌کنند، حامی‌نما هستند.  آنها فیلم و عکس از این سگ‌ها می‌گیرند و در فضای مجازی پخش می‌کنند و به اسم عقیم‌سازی‌ و ایجاد کمپ برای این سگ‌ها از ایرانیان خارج از کشور به دلار پول می‌گیرند.»

ژست حیوان‌دوستی با غذا دادن به سگ‌ها

  حمایت از سگ‌های ولگرد و غذا دادن به آنها تبدیل به محتوای پرتکرار در شبکه‌های اجتماعی شده است. اتفاقا در همین چند روز که خبر حمله سگ‌ها به کودکان و مرگ آنها به‌صورت گسترده منتشر شد، چند اینفلوئنسر ایرانی فیلم‌هایی منتشر کردند که در آن مشغول غذا دادن به سگ‌های ولگرد کوچه و خیابان هستند و وقتی از طرف دنبال‌کنندگان خود مورد انتقاد قرار گرفتند که چرا به این سگ‌ها غذا می‌دهید درحالی‌که همین روزها جان چند کودک را گرفته‌اند، گفتند که از این اخبار اطلاعی نداشته‌اند. فیلم و تصویر غذارسانی به گله سگ‌ها و پهن کردن سفره‌های پر از گوشت برای این حیوانات تنها بخش کوچکی از تبلیغات حامی‌نماها در فضای مجازی است که دیگران را تشویق به غذادادن به حیوانات ولگرد می کند.

10هزار دلار جریمه غذا دادن به سگ‌ها

هلند که به‌عنوان یک کشور بدون سگ ولگرد در جهان شناخته می‌شود با اجرای یک برنامه سراسری و متکی بر بودجه دولتی توانست برای همیشه این مشکل را رفع کند.   برخی کشورها نیز مسیر یوتانایز مرگ آرام را انتخاب کرده‌اند و با استناد به آمار نیویورک‌تایمز باید گفت که آماری بالغ بر ۱۳/۵ میلیون حیوان نظیر سگ در دهه ۷۰ میلادی هر ساله اصطلاحاً یوتانایز می‌شدند. این آمار در سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیون در سال بود. کانادا جزو کشورهایی است که جریمه‌های سنگین برای غذارسانی به حیوانات وحشی ازجمله سگ‌های ولگرد تعیین کرده است. به‌عنوان مثال در یکی از ایالت‌های کانادا غذا دادن به حیوانات وحشی برای بار اول بیش از 10 هزار دلار جریمه دارد و این رقم در شرایط خاص به مرز 25هزار دلار کانادا هم می‌رسد.

 

ارسال نظر

 • یک قمی

  لطفا آمرموزانه و موذیانه آدرس غلط ندین زشت به خدا
  مقصر اصلی دولت و نهادهای دولتی هست که هیچ گونه اقدامی برای کنترل و ساماندهی این حیوانات به قول شما ولگرد ولی به قول ما بی پناه و آواره انجام نمی دهند و این حیوانات مظلوم همینطوری در خیابان و بیابان به حال خود رها شده و وقتی تشنه و گرسنه می شوند به طور طبیعی مهاجم هم می شوند این که سگه اما به فرض من و شما رو یکی دو روز تشنه و گرسنه حبس کنند به طور قطع از هر درنده ای درنده تر خواهیم شد و حتی حاضریم هم نوع خودمون رو هم بخوریم بله مقصر اصلی دولت و محیط زیسته که باید به فکر علاج ریشه ای این موضوع مهم باشند. اگر در ایران مثل سایر کشورهای دنیا حقوق حیوان رعایت بشه امثال من و شما دیگه خیالمون راحته که هیچ حیوان بی پناهی رو نخواهیم دید هیچ حیوان تشنه و گرسنه ای رو نخواهیم دید بله همیشه سعی کنیم واقع مطلب رو بنویسیم همچین نوشتین مقصر اصلی که من خیال کردم قراره همین مطالبی رو که گفتم بگین. خجالت هم چیز خوبیه. در ضمن اگر بخواهیم به یک موجود ولگرد در جهان هستی اشاره کنیم اون ولگرد همین موجود دو پای به نام آدم هست که تمام هستی رو به گند کشیده و مغرورانه فکر می کنه کره زمین ارث آباء و اجدادش هست. در نتیجه اگر خیلی دلسوز هستین مطالبی رو که گفتم پیگیر بشین و گرنه دادن آدرس غلط کار آدم درست و حسابی نیست.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار