گوناگون

ورود سامانه بارشی به کشور از دوشنبه

ورود سامانه بارشی به کشور از دوشنبه

پارسینه: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به کشور طی دوشنبه (۶آذرماه) و افزایش آلودگی چهار کلانشهر از امروز شنبه ( ۴ آذر ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با ایسنا افزود: امروز (۴آذرماه) در سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و نیمه جنوبی کرمان بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: فردا یکشنبه در برخی مناطق شمال غرب کشور ابرناکی، رگبار پراکنده و افزایش سرعت وزش باد رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: دوشنبه (۶ آذرماه) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی در نواحی شمال غرب و غرب کشور افزایش ابر، رگبار ، باران ، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید، در برخی مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در سواحل غربی دریای خزر بارش پراکنده انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سه شنبه (۷ آذرماه) بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر با شدت بیشتر ادامه خواهد داشت و در برخی مناطق شمال شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان چهارشنبه (۸ آذرماه) در هرمزگان و جزایر تنگه هرمز ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست و در سایر نقاط کشور جوی پایدار پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از امروز تا دوشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود علاوه بر این از امروز تا اواسط هفته در غالب نقاط کشور روند تدریجی افزایش دما انتظار می رود.

ضیاییان اضافه کرد: سه شنبه در نواحی شمال غرب و سواحل دریای خزر و چهارشنبه در شمال شرق کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. از اواخر وقت دوشنبه و روز سه شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۵ آذر ‌ماه) کمی ابری تا نیمه ابری، غبار محلی، از بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۶ آذر ماه) صاف و غبار محلی، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا ( ۵ و ۶ آذر ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای صفر و ۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار