گوناگون

ظریف به کمیسیون امنیت ملی احضار نشد

ظریف به کمیسیون امنیت ملی احضار نشد

پارسینه: «ظریف به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس احضار شد» این تیتری بود که دیروز رسانه‌های مخالف دولت از قول رئیس کمیسیون امنیت ملی زدند.

حشمت الله فلاحت پیشه، اما خودش می‌گوید که به هیچ رسانه‌ای نگفته ظریف به کمیسیون امنیت ملی «احضار» شده است. چرا که از قبل هم قرار بوده جلسه روز یکشنبه این کمیسیون با حضور وزیر خارجه و با دستور کار بررسی ایرادات شورای نگهبان به CFT برگزار شود.

ماجرای حمله جدید مخالفان به ظریف سه روز است که شروع شده؛ بر سر سخنان او درباره وجود پولشویی گسترده در ایران و ممانعت مرتکبان به این پولشویی در روند بررسی لوایح FATF. آن‌ها می‌گویند ظریف به نظام تهمت پولشویی زده و با این کار به دشمن آتو داده. وزیر خارجه همچنین از سوی این جریان متهم است که در آستانه بررسی مجدد لایحه CFT قصد جوسازی علیه مخالفان را دارد. این جریان حالا در حملات خود به ظریف خواستار استیضاح و حتی محاکمه او شده‌اند.

در خواست محاکمه ظریف را روز سه‌شنبه اول بار کریمی قدوسی مطرح کرد و در پی او روزنامه کیهان دیروز نوشت که ظریف یا باید ادعا‌های خود را اثبات کند یا باید او را محاکمه کرد.

در امتداد همین حملات بود که فارس، تسنیم و مهر از قول حشمت‌الله فلاحت پیشه تیتر زدند: «ظریف احضار شد». اما گویا واقعیت چیز دیگری بوده. ظهر دیروز فلاحت پیشه به خبرگزاری پانا گفت که «من از واژه احضار استفاده نکردم. واژه احضار را دوستان (خبرگزاری‌های تسنیم و فارس) لطف کردند و به کار بردند و من نگفتم که ظریف احضار شده است. من گفتم که ما رابطه عادی با وزارت امور خارجه و وزیر آن داریم و نشست‌های متقابل بسیاری را برگزار می‌کنیم.» او ادامه داد: «روز یکشنبه نیز آقای ظریف را به عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار در زمینه لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم به نشست کمیسیون امنیت ملی برای بررسی CFT دعوت کرده‌ایم و در قالب آن نشست این بحث مطرح خواهد شد.» دعوتی که به گفته فلاحت پیشه یک هفته قبل از شروع جنجال‌های اخیر انجام شده بود و ربطی به این مسائل نداشت. او البته می‌گوید: «ما در همه مذاکراتی که درباره لوایح FATF و سایر مباحث با حضور آقای ظریف داشته‌ایم، موضوع پولشویی در آن مطرح نشده است. علت غیرعلنی و محرمانه بودن جلسات کمیسیون امنیت ملی نیز همین است که در آن مباحث بدون سند مطرح نشود. من به همین دلیل گفتم که حرف‌های آقای ظریف «غیرمستند» است، چون سندی درباره آن به ما نداده‌اند، ولی ما امیدواریم آقای ظریف در این نشست حضور یافته و مباحث خود را مطرح کنند.»
منبع: روزنامه ایران

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار