گوناگون

کاشت درخت نخل توسط یهودیان در مدینه پس از ۱۴۰۰ سال!

کاشت درخت نخل توسط یهودیان در مدینه پس از ۱۴۰۰ سال!

پارسینه: یک روزنامه عبری زبان نوشت، هیئتی از یهودیان وارد مدینه منوره شده و برای نخستین بار در طول ۱۴۰۰ سال اخیر در آن درخت نخل کاشته‌اند.

روزنامه عبری Jewish Chronicle یادداشتی با عنوان "یهودیان برای اولین بار از ۱۴۰۰ سال پیش تاکنون درخت نخل در مدینه منوره می‌کارند" ، منتشر کرد.

این روزنامه در این یادداشت جزئیات سفر یک گروه مذهبی یهودی از بازرگانان بارز، استادان تاریخ و پژوهشگران دانشگاه کمبریج به مدینه منوره را فاش کرد و نوشت، این هیئت به عنوان بخشی از سفر خود درخت نخل در مدینه کاشته‌اند.

کاشت درخت نخل توسط یهودیان در مدینه پس از 1400 سال!

به نوشته روزنامه مذکور، ریک سوفر، یهودی انگلیسی ریاست این هیئت یهودی را در این سفر برعهده دارد و هر یک از اعضای هیئت نهال درخت نخلی را در این شهر کاشتند که مختص این شهر است و تنها در آن کاشته می‌شود.

‏این روزنامه نوشت، سوفر از این سفری که قبلا امکان پذیر نبود، ابراز تعجب کرد و گفت، در سفرهای سابق خود به عربستان نمی‌توانست هویت دینی خود را فاش کند؛ اما اکنون می‌تواند آن را علنی اعلام کند.

وی افزود: ما درختان نخل را در مدینه کاشتیم، در همان مکان که قبلاً یهودیان کاشته بودند، من در واقع اولین شخص یهودی بودم که در ۱۴۰۰ سال اخیر یک درخت نخل را در این شهر کاشتم.

سوفر گفت: اگر قبلا کسی به من می‌گفت که می‌توانم به عربستان بیایم باور نمی‌کردم؛ اما الان دوستانه از ما استقبال می‌شود آن هم نه تنها در عربستان بلکه حتی داخل خود مدینه منوره و این لحظه بسیار شگفت انگیز است.

روزنامه مذکور نوشت، این هیئت یهودی با نظارت دولت عربستان وارد مدینه شد و با دبیرکل انجمن جهان اسلام، جمعی از مشایخ و هنرمندان و سایر افراد بارز دیدار کرد./

ارسال نظر

 • سعید

  با وجود منشا واحد ادیان تقریب متدینین به ادیان که صرفا با حرف عملی نمیشود مسلما با نزدیکی امکان رفع اختلافات وموانع بین انسانها بهتر و کاملتر میسر است متاسفانه رویه انتخابی مسئولان کشورمان که از جانب ملت بطور یکجانبه ابراز میشود نفی گفتگو و اجبار به قبولاندن نظریه به طرف مقابل است که ناچار در این دهه ها فاقد جوابدهی و پاسخ بوده دنیا در مسیری است که با تساهل امکان زندگی و رفاه و آرامش در آن مقدور است و نتیجتا خودخواهی و یکجانبه گرائی و خشونت ناشی از آن در بین مردم جایی ندارد یقین بدانید تمامیت خواهی در عصر انفجار اطلاعات جائی ندارد ومحکوم به اضمحلال و شکست است

 • ببر مازندران

  آل سعود = آل یهود

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار