گوناگون

ادعاهای تکراری وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران!

ادعاهای تکراری وزیر امور خارجه آمریکا علیه ایران!

پارسینه: وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: ما شاهد بوده‌ایم که ایران پهپادهایی را ارائه می‌کند که روسیه از آن‌ها در اوکراین برای حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی و کشتار غیرنظامیان استفاده می‌کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی بی اس» تصریح کرد که روابط بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه به یک نگرانی فزاینده تبدیل شده است.

به گزارش فارس، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه خود با شبکه «سی بی اس» که در خصوص طیفی از موضوعات از جمله چین و روسیه و ایران بود، همچنین گفت که ایران و روسیه در حال گسترش روابط نظامی خود هستند.

بلینکن ادعاهای دیگر مقام‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در خصوص مشارکت ایران در جنگ اوکراین از طریق کمک نظامی به روسیه را تکرار کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در این‌باره گفت: «ما شاهد بوده‌ایم که ایران پهپادهایی را ارائه می‌کند که روسیه از آن‌ها در اوکراین برای حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی و کشتار غیرنظامیان استفاده می‌کند».

بلینکن در ادامه با اشاره به این موارد افزود که کمک‌های ایران به روسیه «ماههاست که ادامه داشته است».

وی همچنین در ادامه از گسترش روابط جمهوری اسلامی و روسیه ابراز نگرانی کرد و گفت که در حال حاضر احتمالاً روسیه نیز ایران را تسلیح می‌کند.

بلینکن در این خصوص گفت: «رابطه به شدت مهلکی بین روسیه و ایران وجود دارد. روسیه همچنین تجهیزات نظامی از جمله هواپیماهای جنگنده پیشرفته را در اختیار ایران قرار می دهد. این چیزی است که به نظر می رسد ممکن است درحال اتفاق افتادن باشد که اگر ایران به آن‌ فناوری دست پیدا کند، این کشور را به یک تهدید بزرگتر تبدیل می‌کند».

این مقام آمریکایی سپس از تلاش‌های خود به همراه متحدان آمریکا برای مقابله با گسترش روابط ایران و روسیه سخن به میان آورد و گفت: «بنابراین این چیزی است که ما با متحدان و شرکای خود در سراسر جهان درباره آن حرف می‌زنیم. این روابط یک نگرانی فزاینده است».

نگران عرضه سلاح‌های مرگبار چین به روسیه هستیم

وزیر امور خارجه آمریکا در این مصاحبه همچنین مدعی شد که پکن به طور فعال در حال بررسی عرضه حمایت‌های مرگبار از جمله تسلیحات و مهمات برای کمک به مسکو در جنگ علیه اوکراین است.

وی به برنامه «Face the Nation» شبکه سی بی اس در این خصوص گفت: «ما از همان روز اول از چنین احتمالی نگران بوده‌ایم. طیف کاملی از چیزها وجود دارد که در آن دسته قرار می‌گیرند، همه چیز از مهمات گرفته تا خود سلاح».

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار