گوناگون

نواک: ایران و روسیه درباره سواپ نفت و گاز گفت و گو کردند

نواک: ایران و روسیه درباره سواپ نفت و گاز گفت و گو کردند

پارسینه: معاون نخست وزیر روسیه که روز چهارشنبه در تهران با مقامات کشورمان دیدار کرد، گفت: دو طرف درباره سواپ عرضه نفت و گاز و ایجاد یک هاب لجستیک، گفت و گو کردند.

روسیه در حال رویارویی با تحریمهای غربی بر سر جنگ در اوکراین است که با محدود کردن تجارت و تامین مالی، باعث کاهش تولید و صادرات نفت این کشور شده است. آمریکا مدت کوتاهی پس از اعزام نیروهای نظامی روسیه به اوکراین، واردات نفت روسیه را ممنوع اعلام کرد و اتحادیه اروپا در حال بررسی تصویب تحریم علیه واردات نفت روسیه به این بلوک است که باعث شده است محموله های نفت روسی بیشتری به سوی آسیا تغییر مسیر دهند.

صنعت نفت ایران سالهاست که بر سر برنامه هسته ای، تحت تحریمهای آمریکا قرار دارد.

الکساندر نواک در جریان سفر به تهران، به شبکه تلویزیون دولتی روسیه گفت: البته ایران سالهاست تحت تحریم زندگی کرده و ما درباره تجربه ایران گفت و گو کردیم. ایران می تواند به یک هاب حمل و نقل و لجستیک برای تضمین حمل و نقل دو جانبه کالاها تبدیل شود و گردش سالانه کالاها بین روسیه و ایران پتانسیل افزایش از ۱۵ میلیون تن فعلی به ۵۰ میلیون تن تا چند سال آینده را دارد.

معاون نخست وزیر روسیه گفت: روسیه ممکن است انرژی خود را به شمال ایران عرضه کند و نفت و گاز ایران از جنوب به مناطق آسیا اقیانوسیه صادر شود. این توافقها می تواند در آینده نزدیک منعقد شوند.

بر اساس گزارش رویترز، نواک گفت: دو کشور درباره سرمایه گذاری در بعضی از پروژه های نفت و گاز هم گفت و گو کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار