گوناگون

بیشترین آمار ازدواج و طلاق مربوط به این رده سنی است

بیشترین آمار ازدواج و طلاق مربوط به این رده سنی است

مدیرکل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان به آمادگی این وزارت در جهت حمایت از برگزاری مشاوره‌های رایگان در شهرستان‌ها اشاره کرد و از دستگاه‌های مربوطه خواستار تامین محلی برای برگزاری جلسات مشاوره رایگان شد.

پارسینه: چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجت الاسلام «مهدی متقی فر» مدیر کل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، هاشمی مهر معاون سیاسی اجتماعی استاندار، دهقان مدیر کل ورزش و جوانان استان، نوری مدیر کل اجتماعی استانداری، عبدالحسینی معاون فرهنگی و امور جوانان و اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع آسیب‌های اجتماعی جوانان و طلاق در سالن شماره یک استانداری برگزار شد. 

متقی فر در این جلسه با اشاره به اینکه ستادهای ساماندهی امور جوانان برای بررسی و ارائه راهکار برای مسائل جوانان تشکیل می‌شود گفت: در ستادهای ساماندهی جوانان با توجه به اهمیت موضوع حضور تمامی مدیران دستگاه‌های مربوطه لازم و ضروری است. 

وی از عدم حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد ساماندهی امور جوانان در جلسه ابراز گلایه کرد و افزود: درصد بالای آمار ازدواج و طلاق مربوط به جوانان و رده سنی ۱۸ تا ۳۵ است. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، بهترین نوع تحلیل آمار مربوط ازدواج و طلاق را تحلیل فرایندی عنوان و اضافه کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به میانگین کشوری در دو موضوع ازدواج و طلاق در وضعیت خوبی است، اما این وضعیت نباید مانع از اقدامات در راستای افزایش آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق در استان شود. 

متقی فر با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های آموزش و مشاوره ابراز داشت: با توجه به اینکه دستگاه ورزش و جوانان متولی آموزش‌های پیش از ازدواج است استان مکلف به برگزاری دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج و همکاری در دوره‌های حین ازدواج و پس از ازدواج است. 

وی به ضرورت ارائه گزارش طرح‌های استخراجی از جلسات کمیته‌های ساماندهی امور جوانان و عملیاتی شدن این طرح‌ها توسط فرمانداران شهرستان‌ها تاکید کرد. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان به آمادگی این وزارت در جهت حمایت از برگزاری مشاوره‌های رایگان در شهرستان‌ها تاکید و از دستگاه‌های مربوطه خواستار تامین محلی برای برگزاری جلسات مشاوره رایگان شد. 

دهقان مدیر کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن خیر مقدم به مدیر کل دفتر برنامه ریزی توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان کشور، با تاکید بر حمایت مسئولین استان و کشور از امر ازدواج، از آمار نگران کننده طلاق در استان سخن گفت و خواستار تلاش در رفع این مشکل شد. 

هاشمی مهر معاون سیاسی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در آمار مربوط به ازدواج و طلاق نسبت به میانگین کشوری در وضعیت خوبی است گفت: با توجه به اینکه کهگیلویه و بویراحمد یک استان قومی قبیله‌ای و سنتی است و در گذشته طلاق امری مذموم در استان بوده است، گفت: آمار در دو حوزه ازدواج و طلاق نگران کننده و آسیب‌زا است، لذا تمامی دستگاههای مربوطه باید با تمامی قوا در راستای احیای آداب و رسوم گذشته و افزایش آمار ازدواج و کاهش نرخ طلاق تلاش کنند. 

هاشمی مهر معاون سیاسی و اجتماعی استانداری طلاق را عامل بسیاری از دیگر آسیب‌های اجتماعی دانست. 

وی با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان از حوزه اجتماعی در اختیار ۱۶ دستگاه فرهنگی و اجتماعی استان قرار گرفته است، افزود: دستگاه‌ها تا نیمه اول بهمن ماه ۱۴۰۲ اسناد و مدارک برنامه‌های خودرا ارائه کنند تا مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد. 

هاشمی مهر از راه اندازی مرکز مشاوره‌ای در مرکز بهداشت یاسوج خبر داد. 

در این نشست دیدگاه‌ها و راهکارهای موجود در بحث آسیب‌های اجتماعی و موضوع طلاق مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار