گوناگون

برف و کولاک در راه است!

پارسینه: رییس پلیس راه راهور ناجا در خصوص بارش برف و کولاک و اختلال تردد در 6 استان کشور طی امشب و فردا هشدار داد.

به گزارش پارسینه، سرهنگ حمیدی با اشاره به وقوع سیلاب و ریزش کوه در محور هراز گفت: این محور از حوالی ساعت 20 تا اطلاع ثانوی مجددا بسته شد.

وی افزود: هم اکنون عوامل راهداری و پلیس راه محل در تلاشند تا این محور را مجددا بازگشایی کنند. در عین حال رانندگان باید از محور فیروزکوه تردد کنند.

رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آخرین وضعیت ترافیک محورهای کشور گفت: برابر آخرین اخبار دریافتی تا ساعت 20:30 در محور کرج - چالوس (از ابتدای محور تا تونل 5) سنگین و در محورهای کرج - چالوس (از سد کرج به مرزن آباد)، فیروزکوه (محدوده شیرگاه)، آزادراه های تهران - کرج، کرج - قزوین، قزوین - رشت و تهران - قم نیمه سنگین است.

وی از انسداد محور تاراز - کوهرنگ در استان خوزستان خبر داد و گفت: این محور به دلیل ریزش کوه از ساعت 17 مسدود شده و تردد از محورهای جایگزین صورت می گیرد.

رییس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به آخرین وضعیت جوی جاده ها گفت: برابر آخرین اخبار دریافتی تا ساعت 20:30 در استانهای کردستان (محورهای بانه - سقز و سقز - دیواندره)، گیلان (اسالم - خلخال)، مازندران (محور کندوان) و آذربایجان شرقی (محورهای مرند - تبریز، مراغه - هشترود و بستان آباد) بارش برف گزارش شده است.

وی تصریح کرد: در عین حال در استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، گیلان، لرستان، خوزستان ، قزوین ، قم و مازندران (اکثر محورها)، کرمان (محورهای کرمان - سیرجان، سیرجان - بافت، سیرجان - شهر بابک) و خراسان شمالی (محور شیروان - فاروج) بارش باران گزارش شده است.

رییس پلیس راه راهور ناجا با هشدار به رانندگان مبنی بر رعایت سرعت مطمئنه و عدم سبقت غیرمجاز گفت: در زمان بارندگی به دلیل سر خوردگی خودرو، شتاب آن تغییر می کند و همین امر موجب می شود که راننده و سرنشینان در معرض خطر تصادف قرار بگیرند. از سوی دیگر رانندگان حتما فاصله طولی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس طی امشب و روز دوشنبه سوم فروردین 94 به دلیل بارش برف و مه آلود بودن، اختلال تردد جاده های کوهستانی در استانهای مازندران، تهران، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود که با توجه به وزش باد شدید در برخی نقاط با کولاک برف همراه خواهد بود.

حمیدی تصریح کرد: همچنین در این مدت در استانهای سمنان، یزد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم، شرق استان کرمان و جنوب استان تهران وزش باد شدید پیش بینی می شود

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار