گوناگون

با تایید بانک مرکزی و در راستای عملیات سازی پروژه بانک ملت؛

به‌پرداخت ملت «ریال دیجیتال» را در جزیره کیش اجرایی کرد

به‌پرداخت ملت «ریال دیجیتال» را در جزیره کیش اجرایی کرد

پروژه بانک ملت برای عملیات سازی ریال دیجیتال در جزیره کیش با تایید بانک مرکزی، از ابتدای خردادماه سال جاری با همکاری شرکت به‌پرداخت ملت وارد فاز عملیاتی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت به‌پرداخت ملت ، این شرکت در راستای اجرای این طرح، تا روز سوم خردادماه امسال؛ 815 پایانه فروش قدیمی را نوسازی و نرم‌افزار 1482 پایانه فروش را نیز در جزیره کیش به‌روزرسانی کرده است.

همچنین در بخش فنی، نرم‌افزار سکه به‌عنوان سکوی ارائه خدمت کیف پول ریال دیجیتال به‌روزرسانی و در دو نسخه اندروید و IOS در بازارچه‌های نرم‌افزاری منتشر شد.

علاوه بر این، سامانه «به‌پرداخت من» نیز به‌عنوان سکوی ارائه خدمات کیف پول ریال دیجیتال تجاری به پذیرندگان به‌روزرسانی شد.

بر این اساس، صفحات ویژه طرح ریال دیجیتال برای معرفی طرح در سایت بانک ملت طراحی شده و در دسترس مشتریان قرار گرفته است. همچنین 30 پشتیبان آموزش‌دیده نیز برای ایجاد کیف پول تجاری برای پذیرندگان به جزیره کیش اعزام شده‌اند. در بخش تبلیغات نیز اقدامات گسترده‌ای برای فرهنگ‌سازی استفاده از این خدمت جدید انجام شده که ازجمله آن‌ها استقرار پروموترها در محل فرودگاه بین المللی کیش و مراکز تجاری این جزیره و ارسال پیامک به گردشگران و معرفی طرح به محض ورود به این جزیره است.

طبق اعلام بانک ملت، تا روز سوم تیرماه، 1185 کیف پول جدید و 1420 کیف پول تجاری پذیرندگان این بانک در جزیره کیش فعال شده و 1103 تراکنش خرید هم با استفاده از ریال دیجیتال انجام شده است. بدین ترتیب، مشتریان شبکه بانکی در جزیره کیش می‌توانند بدون استفاده از پول‌های کاغذی یا کارت‎های بانکی به‌سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسکن بارکد تولیدشده توسط نرم‌افزارهای ارائه‌شده، با شیوه‌های نوین خریدهای خود را انجام دهند یا نسبت به انتقال وجه به کیف پول سایر مشتریان اقدام کنند.

در همین راستا و با هدف فرهنگ‌سازی و ترویج استفاده از ریال دیجیتال، بانک ملت اقدام به برگزاری قرعه‌کشی با جوایز ارزنده تحت عنوان «خرید آنی با ریال دیجیتالی همراه با میلیاردها ریال جایزه نقدی» در جزیره کیش کرده است.

بر اساس این گزارش، ریال دیجیتال نخستین واحد پولی دیجیتالی در ایران است که بر پایه فناوری بلاک‌چین توسط بانک مرکزی و با مشارکت بانک ملت، به‌منظور تسهیل در تراکنش‌های مالی و امنیت بالای پرداخت ارائه شده و هم‌اکنون بانک ملت به‌عنوان بانک پیشرو، این واحد پولی را در جهت توسعه فناوری مالی، از طریق اپلیکیشن سکه شرکت به‌پرداخت ملت عرضه کرده است.

گفتنی است؛ ریال دیجیتال برخلاف سایر انواع پول الکترونیک رایج در کشور که از طریق حساب‌های بانکی و ابزارهای پرداخت متداول همچون کارت بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، نیازی به تسویه بین بانکی برای انتقال وجوه بین خریدار و فروشنده ندارد و به محض انجام عملیات خرید، وجوه دریافتی آن در اختیار فروشنده قرار می‌گیرد و قابل بهره‌برداری خواهد بود.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار