گوناگون

کارت عروسی محمدرضا پهلوی و فوزیه+ عکس

کارت عروسی محمدرضا پهلوی و فوزیه+ عکس

پارسینه: در ادامه تصویری از کارت عروسی محمدرضا پهلوی و فوزیه خواهید دید.

در ادامه تصویری از کارت عروسی محمدرضا پهلوی و فوزیه خواهید دید.

در ۵ اسفند سال ۱۳۱۷، محمدرضا پهلوی ولیعهد ایران برای ازدواج با فوزیه فؤاد خواهر ملک فاروق پادشاه مصر، عازم این کشور شد. حاکمان مصر و ایران، هر دو تحت سلطه و نفوذ بریتانیا بودند و برخی صاحب‌نظران معتقدند این ازدواج با تشویق یا اصرار انگلیسی‌ها صورت پذیرفت و در نهایت به طلاق رسید.

کارت عروسی شاه و فوزیه

ارسال نظر

 • شیرین صفوی

  ازدواج با فرح هم به تشویق فرانسه و انگلیس بود

 • ناشناس

  چقد اون بدبخت تو گور میلرزونی ساییدین

 • احسن

  چند نکته قابل توجه است. اینکه سلطنت طلبان بشدت روی نژاد پارسی تمرکز کرده اند و بشدت ضد عرب هستند در صورتی که رئیس تفکر پان فارسیسم پهلوی زن از اعراب گرفته بود ؟؟و در ضمن فرح دیبا هم اصالت سید طباطبایی دارد .... و اما اینها ادعا دارند که پهلوی در رابطه با حقوق زن جلو دار بودند در صورتی که رضا شاخ ۴ زن رسمی داشت و محمد رضا شاه سه زن رسمی گرفت و طلاق داد و چند ده معشوقه نامحسوس داشت ...

 • ناشناس

  لاهه از رجوی و پهلوی شکایت کنید

 • جی

  رژیم پهلوی به حق با انقلاب مردمی شکر خدا به تاریخ پیوست خوب وبد اعمال آنها واثارشون معلومه ونیاز به نبش قبر نیست حالا مهم اینه که از دستاورد انقلاب بخوبی حفاظت بشه که البته متاسفانه با فا صله گیری از انقلاب در به پاشنه دیگری داره میچرخه حیف از اون کسانی که برای انقلاب صادقانه تلاش کردند کسانی با نفوذ میراث خوار شدند سیاسیون با هر عقیده انصاف وصداقت را پیشه کنید که قیامت سخت نزدیک است !!( تاریخ بیهقی جمله قاضی بست در جواب سلطان مسعود)!!!!

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار