گوناگون

پشت پرده بشقاب پرنده سقوط کرده در شوروی چه بود؟ + عکس و فیلم

پشت پرده بشقاب پرنده سقوط کرده در شوروی چه بود؟ + عکس و فیلم

پارسینه: در سال ۱۹۶۹ یک شی پرنده ناشناس در منطقه سوردلوفسکی شوروی سقوط کرد که با جنجال‌های رسانه‌ای همراه شد.

به گزارش پارسینه ، همه ما چیز‌هایی راجع به فرازمینی‌ها و یوفو‌ها شنیده ایم. مستند‌هایی زیادی نیز در مورد فرازمینی‌ها ساخته شده است. هزاران فیلم و عکس در اینترنت وجود دارد که منتشرکنندگان آن مدعی وجود موجودات فضایی هستند. یک محقق ارشد ناسا، سازمان فضانوردی آمریکا نیز چند سال پیش اعلام کرده بود که در دهه‌های آینده با فرازمینی‌ها دیدار خواهیم کرد.

اما جالب است بدانید تاکنون دو حادثه بزرگ در مورد فرازمینی‌ها بر روی زمین رخ داده که قدرت‌های جهانی سعی در پنهان کردن آن از مردم جهان داشته اند. در این مطلب به طور خلاصه به ماجرای سقوط دو بشقاب پرنده در آمریکا و شوروی خواهیم پرداخت.

سقوط بشقاب پرنده بیگانه در رازول آمریکا

۲ ژوئیه سال ۱۹۴۷ یک شیء پرنده ناشناس یا یوفو در منطقه رازول واقع در ایالت مکزیکوسیتی ایالات متحده آمریکا سقوط کرد. اولین بار یک دامدار محلی با نام " ویلیام مک بِرِزل "، در شهرک کرونا متوجه سقوط این شیء پرنده شد و این حادثه را به مقامات محلی گزارش داد. این حادثه روز بعد در روزنامه‌ها انعکاس داده شد و رادیو‌های محلی به این موضوع پرداختند.

سقوط بشقاب پرنده در رازول

اما بعد‌ها اخبار به شکل دیگری منعکس و اعلام شد که حادثه تنها انفجار یک بالون بوده است. این در حالی بود که سال‌ها بعد استانتون فریدمن، یک فیزیکدان و یوفوشناس محلی مدعی شد که آمریکا در رازول به یک یوفو و همچنین جسد چند فرازمینی دست یافته است.

سقوط بشقاب پرنده در رازول

سقوط بشقاب پرنده در شوروی در سال ۱۹۶۹

۲۲ سال پس از حادثه رازول و سقوط یک شیء پرنده ناشناس در رازول مکزیکوسیتی آمریکا، سقوط یک بشقاب پرنده بیگانه در شوروی خبرساز شد. این شیء پرنده ناشناس در ماه مارس ۱۹۶۹ در منطقه سوردلوفسکی شوروی سقوط کرد. جزئیات سقوط این شیء ناشناس به موارد قبلی شبیه بود؛ یک شیء آتشین به سمت زمین حرکت کرده و ناپدید شده است.

بلافاصله محل سقوط توسط ارتش شوروی تحت کنترل قرار گرفت و ماموران محل حادثه را محاصره کردند. تصاویر منتشر شده در اینترنت یک شی پرنده را که در جنگل سقوط کرده بود نشان می‌داد. در این تصاویر، یک موجود بیگانه سبزرنگ در نزدیکی بشقاب پرنده سقوط کرده روی زمین دیده می‌شد که بعد توسط سربازان با برانکارد از محل خارج شد.


بعد‌ها فیلم‌ها و تصاویری از یک موجود بیگانه که یک تیم سه نفره روسی در آزمایشگاه در حال کالبدشکافی روی آن بودند در اینترنت منتشر شد. در این تصاویر یک زن نیز در حال یادداشت برداری دیده می‌شد. این حادثه در حالی در دو کشور آمریکا و شوروی رخ داد که در آن سال‌ها روابط بین دو کشور تیره بود. حتی سال‌ها بعد و با بهبود نسبی روابط آمریکا و روسیه اطلاعات چندانی در مورد این دو حادثه در اختیار مردم جهان قرار نگرفت.


نظر روسای جمهور آمریکا در مورد فرازمینی‌ها

طی دهه‌ها و سال‌های گذشته، تعدادی از روسای جمهور آمریکا در مورد بشقاب پرنده‌ها اظهار نظر کرده اند. جیمی کارتر یکی از اولین روسای جمهور آمریکا بود که در مورد بشقاب پرنده‌ها اظهار نظر کرد. کارتر، رئیس جمهور آمریکا در سال ۱۹۶۹ مدعی شد که یکی از آن‌ها را با چشم خود دیده است.

باراک اوباما نیز، در آغاز دوره ریاست‌جمهوری‌اش در مورد مسائل فرازمینی موضوعاتی را مطرح کرد، اما تاکید کرد که این موضوعات در صدر دستور کارش قرار ندارد.

هیلاری کلینتون، نیز در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۱۶ با اشاره‌ای کوتاه به تحقیقات همسرش، بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا به این موضوع، گفت که او نیز این مساله را مورد بررسی قرار خواهد داد. هیلاری گفته بود آنچه را که نیاز است با مردم در میان بگذاریم مگر آنکه این امر امنیت ملی را به خطر بیندازد.

هیلاری کلینتون

تایید وجود فرازمینی‌ها و بشقاب پرنده‌ها از سوی پنتاگون

در همین رابطه در سال ۲۰۲۱ گزارشی توسط پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا منتشر شد. در این گزارش مفصل به بیش از ۱۰۰ مورد مشاهده اشیای ناشناس پرنده در آسمان اشاره شده بود.

پنتاگون

موضوع فرازمینی‌ها و یوفو‌ها به یکی از پیچیده‌ترین موضوعات دوران ما تبدیل شده است. بشر تاکنون با همه فناوری‌های پیشرفته‌ای که در اختیار دارد هنوز نتوانسته به ماهیت آن‌ها پی ببرد. آنچه واضح است در این جهان پهناور، انسان تنها موجود هوشمند نیست و شاید روزی فرا برسد که انسان بتواند با این موجودات پیشرفته از نزدیک دیدار کند./مخاطب 24

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار