گوناگون

هفته بیست‌ودوم لیگ برتر؛

استقلال ۲ - ۲ مس رفسنجان؛ ناکامی شاگردان نکونام در بدست آوردن دو امتیاز حساس

استقلال 2 - 2 مس رفسنجان؛ ناکامی شاگردان نکونام در بدست آوردن دو امتیاز حساس

استقلال در روزی که در شروع هر دو نیمه دروازه خود را باز شده دید، نتوانست از فرصت میزبانی برابر مس استفاده کند و آبی ها مقابل دیدگان تماشاگران خودی متوقف شدند.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ در یکی از دیدارهای آغازین هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال در استادیوم آزادی تهران پذیرای مس رفسنجان است. شاگردان نکونام که سال قبل را با صدرنشینی به پایان رساندند، امسال مأموریت سخت و 9 گانه خود را با دیدار برابر مس رفسنجان آغاز می کنند.

آبی پوشان که جام حذفی را با شکست برابر مس از دست دادند، امروز در دیداری انتقامی مقابل مس رفسنجان قرار می گیرند. تیم نکونام با چند سورپرایز برای این بازی پای به میدان مسابقه می گذارد که طی آن، روزبه چشمی به خط دفاعی بازگشته، فخرالدینی جانشین صالح شده و مهرداد محمدی به همراه جلال الدین ماشاریپوف، از ابتدا به میدان می روند.

در سمت مقابل نیز مس حضور دارد که با حضور نویدکیا دگرگون شده است. رفسنجانی ها با سرمربی جدید خود شکستی را متحمل نشده اند و امروز نیز به دنبال خلق شگفتی در استادیوم آزادی هستند تا باز هم برابر استقلال دست پر از زمین خارج شوند.

ترکیب استقلال برای دیدار با مس رفسنجان:

حسین حسینی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، ایمان سلیمی، ابوالفضل جلالی، میلاد فخرالدینی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، جلال‌الدین ماشاریپوف، مهرداد محمدی و گوستاوو بلانکو

ترکیب مس رفسنجان:

حامد لک، محمد نژادمهدی، رامین سلیمان‌زاده، سجاد شهباززاده، منتظر محمد، حسن جعفری، فرشید باقری، محمد مهدی محبی، علی عدنان، سعید واسعی، جلال‌الدین علی‌محمدی.

شرح گل ها:

استقلال صفر – مس رفسنجان یک (دقیقه 3: سجاد شهباززاده): روی اشتباه آبی ها در خط دفاعی، توپ به محمدمهدی محبی رسید و این بازیکن با یک پاس در عمق، سجاد شهباززاده را صاحب توپ کرد که شوت محکم او وارد دروازه شد تا شوک بدی به تیم نکونام وارد شود.

استقلال یک – مس رفسنجان یک (دقیقه 16: گوستاوو بلانکو): پاس سهرابیان در سمت چپ به ابوالفضل جلالی رسید و ارسال تماشایی این بازیکن پشت نقطه پنالتی به گوستاوو بلانکو رسید که ضربه سر فوق العاده زیبای این مهاجم آرژانتینی به گل تساوی آبی پوشان تبدیل شد.

استقلال یک – مس رفسنجان 2 (دقیقه 46: سعید واسعی): مس خیلی زود و در همان ثانیه دوازدهم نیمه دوم به گل رسید. روی اشتباه ایمان سلیمی، توپ به شهباززاده رسید و این بازیکن نیز با یک پاس در عرض، توپ را به سعید واسعی رساند و او نیز با یک شوت روی پا، گل دوم را به ثمر رساند.

استقلال 2 – مس رفسنجان 2 (دقیقه 50: گوستاوو بلانکو): ارسال آرمین سهرابیان به روی دروازه، روی تیرک فرود آمد و اشتباه بزرگ حامد لک و دفع بد توپ، آن را مقابل گوستاوو بلانکو انداخت و این مهاجم آرژانتینی نیز به راحتی دروازه را باز کرد تا حساب کار دو بر دو شود.

لحظات حساس:

دقیقه 9: مهرداد محمدی با یک حرکت دیدنی وارد محوطه جریمه شد و پس از یک سر توپ، مدافع حریف را از جریان بازی خارج کرد. در ادامه شوت تماشایی او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 26: مهرداد محمدی از راه دور اقدام به شوت زنی که ضربه فوق العاده دیدنی او به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 28: ضربه ایستگاهی مهدی پور با برخورد به دیواره دفاعی به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت و راهی کرنر شد.

دقیقه 32: روی فرار تند و تیز ابوالفضل جلالی، او صاحب موقعیت شد که پس این بازیکن به سهرابیان رسید ولی ضربه مدافع پیش تاخته آبی ها کم جان بود و لک توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 34: ارسال مهدی پور روی یک ضربه کاشته با ضربه سر چشمی همراه شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 45: گوستاوو بلانکو در پشت محوطه جریمه و با پاس زبیر نیک نفس صاحب فرصت شد که شوت او به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیرک راهی اوت شد.

دقیقه 56: ارسال علی عدنان به شهباززاده رسید و با وجود اینکه این بازیکن در آفساید بود اما ضربه سر او را حسینی به زیبایی مهار کرد.

دقیقه 59: پرتاب اوت فخرالدینی در پشت محوطه جریمه به جلالی رسید که شوت محکم و روی پای او به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 65: شوت منتظر محمد با برخورد به مدافعان استقلال بلاک شد و به حسینی رسید.

دقیقه 67: پاس ماشاریپوف در پشت محوطه جریمه به بلانکو رسید و او نیز توپ را برای رضاوند کاشت که شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: منتظر محمد پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه فنی و پای چپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: بلانکو می توانست هت تریک کند. او روی پاس ماشاریپوف وارد محوطه جریمه شد که شوت مهاجم آرژانتینی را حامد لک با یک دست مهار کرد.

دقیقه 80: استقلال موقعیت بزرگی برای گل تساوی داشت. ضربه پیمان بابایی به پایه تیرک دروازه برخورد کرد و در ادامه توپ به فخرالدینی رسید که شوت او را نژاد مهدی از روی خط دروازه برگشت داد.

در حاشیه:

معاون فرهنگی باشگاه استقلال از برگزاری دیدار این تیم با مس رفسنجان در فاصله کمی بعد از اذان مغرب و زمان افطار انتقاد کرد.

هواداران استقلال قبل از حضور در ورزشگاه آزادی نسبت به گرانی بلیت دیدار مقابل مس رفسنجان اعتراض داشتند.

مهدی هاشمی‌نسب مربی تیم استقلال در بدو ورود به زمین از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

سیدحسین حسینی دروازه‌بان استقلال قبل از حضور در زمین برای گرم کردن با هوادار جانباز این تیم خوش و بش کرد.

هواداران استقلال پس از حضور حامد لک در زمین، علیه دروازه‌بان تیم مس رفسنجان شعار دادند.

منتظر محمد، فرشید باقری و سجاد شهباززاده سه بازیکن تیم مس از سوی هواداران استقلال تشویق شدند.

هواداران استقلال پس از حضور جواد نکونام در کنار زمین، سرمربی آبی‌پوشان را تشویق کردند.

پس از گل اول تیم مس به استقلال توسط سجاد شهباززاده، این مهاجم سابق استقلال خوشحالی نکرد.

علی خطیر و فرشید سمیعی به همراه مهدی هژبری معاون ارتباطات و رسانه باشگاه استقلال در جایگاه ویژه حاضر شدند.

برخی ناهماهنگی‌ها باعث شد در ابتدا از حضور کوین یامگا، مدافع فرانسوی استقلال در جایگاه ویژه جلوگیری شود اما مدیرعامل استقلال شخصا برای ورود این بازیکن اقدام کرد تا یامگا و همراهش نیز در جایگاه ویژه مستقر شوند. خطیر و یامگا با یکدیگر خوش و بش گرمی داشتند.

شهاب، هوادار خاص استقلال که در زمان فرهاد مجیدی محبوب سرمربی آبی‌ها بود، امروز در ورزشگاه حاضر شد.

پس از‌گل استقلال، بازیکنان استقلال به کنار خط آمدند تا شادی خودشان را با اعضای کادرفنی تقسیم کنند. در این بین مهدی هاشمی‌نسب با فریادهای خودش تذکراتی را به ایمان سلیمی داد.

جابر انصاری بازیکن استقلال تماشاگر این دیدار از نزدیک است.

مهدی مهدی‌پور به علت مصدومیت در دقیقه ۳۹، جای خود را به زبیر نیک نفس داد.

نصرالله خواجه گیری سرپرست استقلال اواخر نیمه اول از داور کارت زرد گرفت. وی پس از پایان نیمه اول به داور اعتراض داشت که این اعتراضات در نهایت منجر به کارت زرد دوم و اخراج او در میانه زمین شد.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار