گوناگون

ستاره‌های جدید گل کاشتند؛

پرسپولیس ۳ - نفت و گاز ۰: رجزخوانی برای دربی!

پرسپولیس 3 - نفت و گاز 0: رجزخوانی برای دربی!

برتری مقابل نفت و گاز گچساران قابل پیشبینی بود اما نمایش آمادگی خریدهای جدید پرسپولیس، پیامی مهم را برای رقبا مخابره کرد.

​به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه، تیم پرسپولیس ساعتی بعد از شکست و حذف استقلال، موفق شد به راحتی نفت و گاز گچساران را شکست دهد و برخلاف دیگر فینالیست فصل گذشته، به جمع 16 تیم برتر جام حذفی صعود کند.

در این بازی پرسپولیس پنج تغییر نسبت به دیدار قبلی داشت و اوستون اورونوف، عبدالکریم حسن و محمد خدا بنده لو، به عنوان سه بازیکن جدید، اولین حضور خود را در ترکیب اصلی ثبت کردند.

بازی برای سرخپوشان با نمایش هجومی همراه بود و شاگردان اوسمار حملات زیادی را روی دروازه حریف انجام دادند و سرانجام با ضربه مهدی ترابی به گل رسیدند. البته پرسپولیس در ابتدای بازی هم یک گل زد که آفساید اعلام شد.

در نیمه دوم پرسپولیس هجومی‌تر شد و در همان ابتدا ضربه اتفاقی دانیال که احتمالا قصد ارسال توپ را داشت، در درون دروازه قرار گرفت تا اختلاف دو برابر شود. سپس روی تیزهوشی اوستون اورونوف، عیسی گل سوم را به ثمر رساند.

پیروزی پرسپولیس مقابل حریف دسته دومی، با نمایش درخشان اوستون اورونوف همراه بود که به خوبی در سمت چپ خط حمله پرسپولیس ظاهر شد و عملکرد درخشانی را از خود نشان داد.

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی - ورزشگاه آزادی

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، حسین کنعانی‌زادگان، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی فر، سینا اسد‌بیگی، محمد خدابنده‌لو، اوستون اورونوف، مهدی ترابی، وحید امیری، عیسی آل‌کثیر
سرمربی: اوسمار

 

ترکیب نفت و گاز:

وحید اصغرزاده، علی حدادی فر، امیرحسین صالحی، محسن آقایی، امین رضایی قلعه، محمدمهدی عسگری، جلیل پناهی، علی قربانخانی، مهدی کربلایی، مجید تاجیک، ساسان جعفری
سرمربی: پیروز قربانی

 شرح گل:

پرسپولیس 1 - نفت و گاز گچساران 0 (دقیقه 38 - مهدی ترابی): مهدی ترابی بعد از حرکت در عرض، توپ را روی دروازه فرستاد و در حالی که وحید امیری موفق به زدن ضربه سر نشد، توپ به صورت مستقیم در گوشه دروازه قرار گرفت و تبدیل به گل شد.

پرسپولیس 2 - نفت و گاز گچساران 0 (دقیقه 47- دانیال اسماعیلی فر): پاس مهدی ترابی در عمق به دانیال رسید و در حالی که او قصد داشت توپ را برای مهاجمان پرسپولیس ارسال کند، سانترش به یکباره در درون دروازه قرار گرفت.

پرسپولیس 3 - نفت و گاز 0 (دقیقه 55- عیسی آل کثیر): اوستون اورونوف در سمت چپ توپربایی کرد و توپ را برای دانیال فرستاد که ضربه اسماعیلی‌فر به بازیکن حریف خورد و در ادامه عیسی توپ را تبدیل به گل کرد.

 

اخطار:

نفت و گاز گچساران: ساسان جعفری کیا 74 - امیرمحمد منصف 76

 

دقایق حساس:

دقیقه 5: پاس در عمق روی اشتباه حسین کنعانی، محمد عسگری را در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه او با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 31: ارسال زیبای سینا اسدبیگی از روی ضربه ایستگاهی با هد عیسی آل کثیر همراه شد و توپ در درون دروازه قرار گرفت اما داور این گل را با پرچم کمک داور مردود کرد.

دقیقه 44: حرکت ترکیبی بازیکنان پرسپولیس با پاس به عیسی آلکثیر رسید اما ضربه او با واکنش گلر حریف همراه شد و توپ در درون دروازه قرار نگرفت.

دقیقه 52: اوستون اورونوف در مقابل محوطه جریمه دو بازیکن گچساران را دریبل زد و در حالی که می رفت یک گل زیبا بزند، ضربه آرامش در آغوش دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 61: روی یک ضد حمله سریع اورونوف توپ را به سینا اسدبیگی داد که این توپ با برخورد به مدافع حریف راهی کرنر شد.

دقیقه 75: شوت سرکش وحید امیری با واکنش گلر به کرنر رفت.

 

حواشی:

 • بازیکنان پرسپولیس در حالی وارد استادیوم شدند که روی سر علی نعمتی همچنان بانداژ قرار دارد.
 • تیم پرسپولیس زودتر از نفت و گاز وارد استادیوم شد.
 • استقبال کمی از این بازی شده و حدود پانصد نفر در لحظه گرم کردن دو تیم در استادیوم حاضر هستند.
 • تماشاگران زمانی که از شکست استقلال مطلع شدند، خوشحالی کردند.
 • هواداران پرسپولیس شعارهایی را در مورد جواد نکونام و فرهاد مجیدی سر دادند.
 • رضا درویش و حسین بادامکی هم اکنون وارد استادیوم شدند.
 • خدا بنده لو، اورونوف و عبدالکریم برای اولین بار در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار گرفتند.
 • سرمای هوا باعث شده عبدالکریم پیراهن آستین بلند بر تن کند.
 • در صحنه برخورد توپ به دست بیرانوند، بازیکنان نفت و گاز معتقد بودند که این برخورد بیرون محوطه بوده و خطا انجام شده است.
 • عیسی آل کثیر اعتقاد دارد که گل او آفساید نیست.

 بهترین بازیکن: اوستون اورونوف

ستاره ازبکستانی پرسپولیس عملکردی بسیار خوب را از خود ارائه کرد و موفق شد با دریبل سریع و عملکردی درخشان، بهترین بازیکن زمین شود. او روی گل سوم هم تاثیر گذاشت.

اتفاق ویژه:

سومین برد متوالی با اوسمار با ورود بازیکنان جدید به ترکیب پرسپولیس همراه بود. این بار آنها بار اصلی تیم را به دوش کشیدند و احتمالا در بازیهای بعدی نیز فیکس خواهند بود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار