گوناگون

اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران ابلاغ شد

 اعتراض ایران به سفیر کویت در تهران ابلاغ شد

جمهوری اسلامی ایران در پی رویکرد هفته‌های اخیر دولت کویت درباره طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای، اعتراض خود را در این باره به سفیر کویت در تهران ابلاغ کرد.

پارسینه:  در پی رویکرد دولت کویت در هفته‌های اخیر برای طرح موضوع میدان آرش در فضای رسانه‌ای، محمد علی بک دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) سوم اسفند ماه در دیدار با بدر المنیخ سفیر دولت کویت در تهران مراتب اعتراض و ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران را نسبت به این رویکرد به وی ابلاغ کرد.

در این ملاقات مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به سوابق مذاکراتی بین دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توافق درخصوص این موضوع در فضای همکاری و احترام به منافع و مصالح مشترک قابل دسترسی است.

علی بک افزود: بدون شک طرح ادعاهای یکجانبه در بیانیه‌های مختلف و رسانه‌ها نمی‌تواند گامی به جلو برای حل این پرونده قلمداد شده و هیچ گونه حقی برای طرف بیان کننده این مواضع ایجاد نخواهد کرد.

دستیار وزیر امور خارجه همچنین بر آمادگی ایران برای انجام دور جدید گفت‌وگوها با دولت کویت در فضای دوستانه و با هدف رسیدن به یک راه حل مرضی الطرفین تأکید کرد.بدر المنیخ سفیر دولت کویت نیز در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور و تصمیم دولت کویت برای گسترش روابط بین دو کشور گفت که مراتب مورد نظر را در اولین فرصت به مراجع ذیربط دولت کویت منتقل خواهد کرد.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار