گوناگون

اهدای جایزه نوبل به دانش آموز نخبه قزوینی

اهدای جایزه نوبل به دانش آموز نخبه قزوینی

پارسینه: دانش آموز قزوینی که در بین ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گرفته بود، جایزه نوبل خود را دریافت کرد.

«رامتین قاسم‌پور»، دانش آموز نخبه قزوینی که با شرکت در مسابقه جهانی طرح پرسش تحت عنوان prize Inquiry برگزیده‌ شد و توانست در جمع ۱۰ دانش‌آموز برتر جهان قرار گیرد، جوایز خود را دریافت کرد.

فارس نوشت: بنیاد نوبل از رامتین قاسم پور خواسته بود وقتی مدال به دستش رسید عکسی برای سایت پرسش مرزهای مولکولی ارسال کند.

دانش آموز نخبه قزوینی

در این راستا دانش آموز نخبه قزوینی برای نشان دادن فرهنگ غنی ملی اسلامی ایران در کنار پرچم جمهوری اسلامی ایران، تصویری ماندگار در مکان تاریخی سرای سعدالسلطنه قزوین از خود ثبت کرد.

گفتنی است مسابقه جهانی طرح پرسش تحت عنوان prize Inquiry، هرساله به همت مؤسسه Frontiers Molecular در سوئد باهدف ایجاد کنشگری و پرسشگری در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

معیار برتری در این مسابقه طرح پرسشی شفاف، کاربردی و دقیق است. سؤالی که قاسم‌پور برای شرکت در این مسابقه مطرح کرد این بود که «اساس مولکولی توجه کردن چیست؟ چرا زمانی که به صدای ساعت فکر می‌کنیم صدای آن بیشتر از زمانی است که به آن فکر نمی‌کنیم؟»

این دانش آموز نخبه قزوینی پیش‌ از این، در تحقیق ساخت ژل ضدعفونی‌کننده بهبود یافته با نانو ذرات نقره، رتبه اول المپیاد علوم پایه و در سایر عرصه‌های علمی همچون جشنواره جابربن‌حیان برگزیده استانی، در جشنواره ابن‌سینا و جشنواره دانشگاه شریف نیز با ساخت یک پهباد رتبه اول را کسب کرده است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار