گوناگون

آشنایی با غذا‌ های ناسازگاری که نمی‌ دانستید خوردنشان با هم خطرناک است!

آشنایی با غذا‌ های ناسازگاری که نمی‌ دانستید خوردنشان با هم خطرناک است!

پارسینه: در ادامه لیستی از غذا‌های ناسازگار و ترکیبات غذایی که با هم خوب نیستند و ممکن است باعث ناراحتی در سیستم گوارش شما شوند جمع آوری شده است.

همانطور که احتمالا همه ما می‌دانیم، خوردن غذا‌های مناسب در زمان مناسب چیزی است که سلامت ما را در مسیر درست نگه می‌دارد. با این حال، برخی غذا‌ها وجود دارند که میانه خوبی با هم ندارند. این غذا‌ها جزو غذا‌های ناسازگار با هم هستند؛ حتی اگر هر دو به یک اندازه سالم باشند.

به نقل از روزیاتو؛ مهم است به خاطر داشته باشید که برخی ترکیبات غذایی ممکن است برای سلامتی ما مضر باشد در حالی که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌توانند برای بدن مفید باشند. با این وجود، بهتر است قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود، با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

ما در این گزارش لیستی از غذا‌های ناسازگار و ترکیبات غذایی که با هم خوب نیستند و ممکن است باعث ناراحتی در سیستم گوارش شما شوند جمع آوری کردیم که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

۱-ماست و میوه

میوه‌ها زمانی سالم‌تر هستند که به تنهایی خورده شوند. هنگامی که با مواد غذایی دیگر مانند ماست مخلوط شود، می‌تواند احساس ترش بودن و غیر قابل هضم بودن در معده شما ایجاد کند.

اگر می‌خواهید به ماست شیرینی اضافه کنید، دارچین را امتحان کنید. زیرا فواید سلامتی زیادی برای قلب شما دارد، کلسترول را کاهش داده و می‌تواند گلوی شما را تسکین دهد. علاوه بر این، قادر است علائم عفونت ادراری در زنان را تسکین دهد. اگر بعد از غذا مشکل هضم دارید، سعی کنید چهارم فنجان ماست را با ۲ پر پودر زنجبیل و زیره در ۱ فنجان آب مخلوط کنید.

۲-شیر و آب پرتقال

نوشیدن شیر و آب پرتقال برای صبحانه ممکن است باعث ناراحتی معده شود. زیرا پرتقال دارای اسید‌هایی است که می‌تواند شیر را منعقد کرده و آن را شبیه یک ماده پنیری کند. این ناراحتی بسته به سطح اسید شما می‌تواند ۲ تا ۶ ساعت طول بکشد. همچنین می‌تواند منجر به نفخ شود، زیرا هضم شیر بیشتر طول می‌کشد و مخلوط کردن آن با مرکباتی مانند پرتقال شیر را جامد کرده و منجر به سوزش سر دل می‌شود.

۳-برگر با سیب زمینی سرخ شده

ترکیب معمولی، همبرگر با سیب زمینی سرخ شده، در واقع یک وعده غذایی ایده آل نیست و جزو غذا‌های ناسازگار هستند. متخصصان تغذیه می‌گویند که سفارش ۲ برگر به جای یک برگر با سیب‌زمینی سرخ‌شده بسیار سالم‌تر است. این سفارش می‌تواند باعث شود مدت بیشتری احساس سیری کنید، زیرا پروتئین بیشتری مصرف می‌کنید. البته، ممکن است کالری کمتری دریافت کنید و تعداد کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید. با سفارش ۲ برگر می‌توانید سطح قند خون خود را نیز کنترل کنید.

۴- آب و غذا

اگرچه ممکن است داشتن یک فنجان آب در کنار غذایتان طبیعی به نظر برسد، اما اگر آن را هنگام غذا خوردن بنوشید، می‌تواند خطرات زیادی برای سلامتی داشته باشد. اول، می‌تواند میزان بزاق تولید شده را کاهش دهد، که عامل اصلی شرکت کننده در هضم است. بزاق رقیق می‌شود تا از تجزیه غذا در دهان جلوگیری کند. همچنین می‌تواند منجر به افزایش وزن، اسیدیته و افزایش انسولین در بدن شما شود.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار