گوناگون

زاخارووا: به درخواست ما مفادی به متن توافق وین اضافه شد

زاخارووا: به درخواست ما مفادی به متن توافق وین اضافه شد

پارسینه: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یادداشتی تصریح کرده که بنا به درخواست این کشور برخی مفاد ضروری به متن توافق آتی وین برای اطمینان از همکاری‌های تهران و مسکو در زمینه پروژه‌های هسته‌ای اضافه شده‌اند.

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرده به درخواست مسکو برخی مفاد ضروری به متن توافق آتی وین اضافه شده‌اند تا از همکاری میان ایران و روسیه در زمینه پروژه‌های هسته‌ای اطمینان حاصل شود.

زاخارووا در یادداشتی به زبان روسی می‌نویسد: «اوضاع سریعاً در حال تغییر در عرصه بین‌المللی و حملات ستیزه‌جویانه ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به روسیه ما را بر آن داشت به این بیندیشیم که چگونه می‌توان راه مانع‌تراشی‌های جدید برای جلوگیری از همکاری‌های بین‌المللی با جمهوری اسلامی ایران را سد کرد.»

ماریا زاخارووا در ادامه نوشته است: «برای تضمین اینکه تمامی پروژه‌ها و حیطه‌های فعالیت پیش‌بینی‌شده در برجام از جمله همکاری با ایران در نیروگاه اتمی بوشهر از آثار منفی تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه مصون می‌مانند اضافات ضروری در متن توافق آتی قرار گرفته‌اند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، همانند دیگر مقام‌های این کشور تأکید کرده که این روسیه نیست که باعث کند شدن جمع‌بندی مذاکرات وین شده است. او می‌نویسد: «ما رسیدن به توافق برای ازسرگیری اجرای برجام را کند نکرده‌ایم.»

او همچنین با خاطرنشان کردن اینکه در مذاکرات وین رایزنی بر سر چندین موضوع بسیار حساس و بنیادی هنوز باقی مانده می‌نویسد: «امیدواریم همکارانمان در غرب به مسئولیتی که بر دوش آنها قرار دارد آگاه باشند.

«میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین هم بامداد چهارشنبه در توییتر تأکید کرد که به سرانجام رسیدن این مذاکرات دیگر به مسکو بستگی ندارد بلکه در گرو رفتار طرف‌های دیگر به ویژه آمریکا است. اولیانوف در توییتر نوشت: «از گمانه‌زنی‌ها درباره موضع روسیه در مرحله نهایی مذاکرات وین خسته شده‌ام.سوءتفاهمات، سوءتعبیرها و تحریف واقعیات. مخلص کلام: جمع‌بندی مذاکرات نه به روسیه بلکه به طرف‌های دیگر به ویژه به آمریکا بستگی دارد.»

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار