گوناگون

پیش بینی بورس امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

پیش بینی بورس امروز 10 اردیبهشت 1403

دیروز عرضه بر تقاضا پیشی گرفت و سرانه فروش هر کد حقیقی 24 میلیون تومان بود. در حالی که سرانه خرید 21 میلیون و 700 هزار تومان بود.

به گزارش اکوایران، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص به کانال 2.2 میلیونی سقوط کرد. شاخص کل 20 هزار و 145 واحد ریزش کرد و شاخص کل هم‌وزن 7 هزار و 534 واحد نزول کرد. همچنین شاخص کل فرابورس 230 واحد پایین آمد و شاخص هم وزن فرابورس کاهش 2 هزار و 132 واحدی داشت.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس سرمایه گذاری بهمن (وبهمن)، شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران (واعتبار) و شرکت داروسازی ابوریحان (دابور) نمادهای سبزپوش بازار بودند که بیشترین رشد را داشتند. در فرابورس نیز شرکت بیمه دی (ودی)، شرکت آسیا سیر ارس (حآسا) و شرکت مجتمع صنعتی آرتا ویل تایر (پارتا) بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای خلنت (شرکت لنت ترمز ایران)، خوساز (شرکت محورسازان ایران خودرو) و خمحور (شرکت تولید محور خودرو) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت داروسازی آوه سینا (داوه)، شرکت بیمه نوین (نوین) و شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، 59 نماد صف خرید داشتند و 71 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 37 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 127 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 3 درصدی به 172 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس امروز

دیروز اغلب نمادهای بازار قرمزپوش بودند و نمادهای فملی، فولاد، شپنا، وبملت، شستا، شتران و شبندر بیشترین اثر کاهشی را بر شاخص داشتند. ریزش شاخص‌های بورس نسبتاً سنگین بود و با توجه به مازاد تقاضا و تداوم ورود سرمایه انتظار چنین ریزشی را نداشتیم.

علاوه بر این روز یکشنبه سرمایه حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 119 میلیارد تومان بود. دیروز نمادهای خودرو، فملی، فولاد، فزر، کرومیت، بوعلی، خساپا، غالبر، فصبا و زکوثر بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.

می‌توان گفت بازار تعدیل شد و بخشی از معامله گران ترجیح دادند سود ذخیره کنند. دیروز عرضه بر تقاضا پیشی گرفت و سرانه فروش هر کد حقیقی 24 میلیون تومان بود. در حالی که سرانه خرید 21 میلیون و 700 هزار تومان بود. بنابراین به نظر می‌رسد امروز در بازار نیروهای نزولی غالب باشند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار