مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: بدنبال شیوع کرونا، امسال اعزام نوروزی به عتبات عالیات نخواهیم داشت.
حامد دارابی بااشاره به برنامه ریزی انجام شده برای اعزام‌های نوروزی به عتبات عالیات، اظهار کرد: نوروز امسال قرار بود از ۲۵ اسفند تا هشتم فروردین به روال سال‌های گذشته چهار کاروان اعزام به عتبات عالیات داشته باشیم.

وی از لغو این اعزام‌ها خبرداد و گفت: شیوع کرونا و بسته شدن مرز‌های استان با کشور عراق لغو اعزام‌های نوروزی را بدنبال داشت.

مدیرحج و زیارت استان اضافه کرد: امیدواریم با پایان شیوع کرونا و بازگشایی مرز‌ها از اردیبهشت ماه دوباره بتوانیم اعزام‌ها به عتبات عالیات را از سر بگیریم.

وی در ادامه به آخرین روند ثبت نام متقاضیان حج تمتع ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: برای حج تمتع آینده از استان کرمانشاه شش کاروان شامل سه کاروان اهل سنت و سه کاروان اهل تشیع اعزام می‌شوند.

دارابی اعلام کرد: در حال حاضر ظرفیت کاروان‌های حجاج اهل تسنن تکمیل شده، اما ظرفیت کاروان اهل تشیع علیرغم اینکه به ودیعه گذاران تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶ فراخوان داده‌ایم، هنوز کامل نشده است.

وی تصریح کرد: درصورتی که این ظرفیت تا پس از ایام نوروز کامل نشود، از ودیعه گذاران تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵ می‌خواهیم تا ثبت نام کنند.

به گفته این مسئول ثبت نام حج تمتع ۱۳۹۹ بصورت غیرحضوری است و متقاضیان می‌توانند در منزل ثبت نام کنند و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر حج و زیارت نیست.