گوناگون

بزرگترین مار دنیا ۲۵۷ انسان را قربانی کرد

بزرگترین مار دنیا ۲۵۷ انسان را قربانی کرد

پارسینه: آناکونداهای ماده معمولا بزرگتر از نرها هستند و دیگر انواع این گونه از مارها معمولا به رنگ‌های زرد با لکه‌های تیره دیده می‌شوند.

بزرگترین مار جهان بنام آناکوندا به طول ۱۳۴ فوت و ۲۰۶۷ کیلوگرم در جنگل آمازون آمریکا کشته شد. این مار ۲۵۷ انسان و ۲۳۲۵ حیوان را خورده بود.

آناکوندای سبز نام سنگین ترین و بزرگترین گونه مار بوده و دومین مار دراز بعد از پیتون به شمار می رود
یکی از اعضای خانواده بوآ، آناکوندای سبز آمریکای جنوبی، صدهای کیلوگرم وزن داشته و به عنوان غول پیکرترین مار در جهان شناخته شده است.

مار پیتون شاید طولی بیشتر از آناکوندای سبز داشته باشد اما قطر زیاد بدن آناکوندا وزن این مار را دو برابر وزن مارهای پیتون ساخته است.

به نقل از نشنال جئوگرافیک، آناکوندای سبز می تواند تا طول ۸.۸ متری و وزن ۲۲۷ کیلوگرمی رشد کند و شعاع بدن این جاندار گاه به ۳۰ سانتیمتر نیز می رسد.

آناکونداهای ماده معمولا بزرگتر از نرها هستند و دیگر انواع این گونه از مارها معمولا به رنگ های زرد با لکه های تیره دیده می شوند.

خطرناک ترین مار دنیا

زندگی در محیط های مرطوب

به گفته محققان این مار در جنگل های گرمسیری آمازون و در محیط های مرطوب مانند مرداب ها زندگی می کند.

ابعاد عظیم بدن این مارها به واسطه تغذیه از خوک ها، آهوها، پرنده ها، لاک پشت ها، جوندگان، سوسمارها و حتی پلنگ ها رشد کرده و بزرگتر می شود.

این مار غیر سمی است اما با کمک گرفتن از ماهیچه های قدرتمندی که در بدن دارد شکار را خفه کرده و کل بدن شکار را یکجا می بلعد و پس از آن برای هفته ها و گاه ماه ها بدون غذا به زندگی خود ادامه می دهند.

آناکونداهای ماده در هر بار تخم گذاری ده ها آناکوندای دیگر به وجود آورده که طول هر یک از این مارهای نوزاد ۶۰ سانتیمتر است.

آناکوندا از بدو تولد قدرت شنا و شکار کردن دارد و طول عمر این جاندار در حدود ۱۰ سال تخمین زده شده است.

منبع: فرارو

ارسال نظر

 • افعی

  چرا از این مار ها میزارید هی ، که چی بشه ، کسی نمیرسه، از سر پل سراغ و مار غاشیه بگویید بلکه ستمکاران به ترسند

 • ناشناس

  لعنتی هر چیزی رو ننویسید به خورد مردم ندید لطفا ،، این مار بدبخت اگه کلا ۱۰ سال عمر داره و بعد یه وعده غذایی کم کمش ۲ ماه چیزی نمیخوره ،، چجوری این همه آدم و جونورو خورده ،، لعنتی اونی که آدمارو کشته یه آدمکش بوده ،، اونیم که جونورارو خورده بازم یه آدم بوده که دزززززززززززد بوده ،، چرا چرت و پرت میگید لعنتیا ،، چی میزنید جنستونو از کی میگیرید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار