گوناگون

از مجلس و دولت گله‌مند هستیم / مشکل بازنشستگی سایر بخش‌ها در کشور حل شد

از مجلس و دولت گله‌مند هستیم / مشکل بازنشستگی سایر بخش‌ها در کشور حل شد

پارسینه: نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران بابیان اینکه از مجلس و دولت گله‌مند هستیم که از نهاد نوپای شورا‌ها به‌ویژه پایتخت به نحوه مطلوب حمایت نکردند، گفت: به‌استثنای شهرداران تهران، مشهد و اراک که از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی نشدند سایر بخش‌هایی که موردعنایت بودند، موضوع بازنشستگی‌ها آن‌ها حل شد.

به گزارش پارسینه ،سید حسن رسولی در مراسم تقدیر از زحمات محمدعلی افشانی، گفت: آقای افشانی در شرایطی سکان اداره شهرداری تهران را بر عهده گرفت که محیط درونی و بیرونی شهرداری، تحت تأثیر رویدادهای قبلی کاملاً ملتهب بود، اما او توانست در کوتاه‌ترین زمان با به‌کارگیری تجارب و تکیه‌بر باورهای خود به‌صورت پاک دستانه و صادقانه و باقوت سازمان را مدیریت کند و فضای ملتهب را به ساحل امن و آرامش هدایت کند.
وی ادامه داد: افشانی به‌خوبی توانست با حفظ اصالت اصلاح‌طلبانه خود با قرارگاه خاتم، سپاه، ارتش و سایر نهادهای حاکمیتی تعامل مبتکرانه برقرار کند و برخی از پروژه‌ها که به مدت دو و نیم سال مانند قسمت انتهای بزرگراه شهید صیاد شیرازی، متوقف مانده بود را به بهره‌برداری برساند.
خزانه‌دار شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه افشانی در زمان حضورش در شهرداری تهران به افراد حقیقی و حقوقی باج و رانت نداد، گفت: او بهترین رابطه را با دولت برقرار کرد و توانست در این مدت 7 هزار و 200 میلیارد تومان از مجموع طلب شهرداری از دولت را وصول کند.
رسولی بابیان اینکه به افشانی در فضای مجازی جفا شد زیرا او هیچ چسبندگی به پست و مقام نداشت، افزود: شورای شهر بنای تقابل با مجلس و ایستادن در مقابل قانون را نداشت. از ابتدا دو هدف راهبردی برای شورای پنجم مهم بوده و خواهد بود؛ نخست حفظ انسجام و یکپارچگی شورا و دوم حمایت صادقانه از مدیر منتخب، تا این سازمان بزرگ به نحوه مطلوب اداره شود. بااین‌حال هرچند دوره مدیریت افشانی کوتاه بود، اما ستودنی است.
نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه عنصر کم‌پیدای امروز ایران وجود مدیران سالم، پاک دست، شجاع و تصمیم گیر است، تأکید کرد: فلسفه حمایت ما از مدیران در شورای شهر تهران این است که امروز به جایگاه مدیریت در کشور تحت عناوین مختلف جفا می‌شود. اخیراً صداوسیما اسامی استانداران که نماینده عالی دولت هستند و جدیداً منصوب شدند را نیز اعلام نمی‌کند و حتی از این افراد که چهار دهه در کشور خدمت کردند به لفظ و زبان نیز تشکر نمی‌شود.
رسولی اعلام کرد: من به همراه آقای امینی نتوانستیم شهردار تهران را حفظ کنیم و از مردم تهران عذرخواهی می‌کنم که باوجود نظرات دقیق حقوق دادن کشور، نتوانستیم اسباب تداوم ثبات مدیریت شهری را فراهم کنیم. خطاب به مردم و رقبا می‌گویم که کم ثباتی مدیریتی، لطمه است اما اعلام می‌کنم که جابجایی دو شهردار قبلی از درون شورا نبود و شورا و به‌ویژه رئیس شورا به‌دفعات از هر دو مدیر شهری دفاع کردند و همچنان از شهردار جدید دفاع خواهیم کرد.
وی گفت: هنوز باور نکردم که چه نسبتی میان شهردار انتخابی مردم و مقررات اداری و استخدامی کشور وجود دارد، نمایندگان مجلس نیز همانند شهردار انتخاب می‌شوند، به‌هرحال نهاد قانون‌گذار مجلس است و هر آنچه قانون‌گذار تصویب کند، اجرا می‌کنیم اما از هزینه‌ای که به مردم تحمیل شد، غافل نیستیم.
خزانه‌دار شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نهاد شوراها در ایران عمر کمتر از 20 سال دارد به همین دلیل نتوانستیم از آن خوب دفاع کنیم، اظهار کرد: از مجلس و دولت گله‌مند هستیم که از این نهاد نوپا به‌ویژه پایتخت به نحوه مطلوب حمایت نکردند، به‌استثنای شهرداران تهران، مشهد و اراک که از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی نشدند سایر بخش‌هایی که موردعنایت بودند، موضوع بازنشستگی‌ها آن‌ها حل شد به امید اینکه نهاد شورا در آینده در عمل موردحمایت قرار گیرد و از مدیران باسابقه کشور و از بازنشستگان بر اساس سفارش پیامبر اکرم (ص) تکریم شود.
رسولی در پایان گفت: فضای امروز به بهانه جوان‌گرایی، عکس این سفارش پیامبر اکرم (ص) است و ما بهترین سرمایه‌های اجتماعی کشور را مورد توهین قرار می‌دهیم، جوانان امروز بازنشستگان فردا هستند، امیدوارم صاحبان قدرت رسانه نسبت به این برخورد تجدیدنظر کنند.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار