گوناگون

واکنش تند خداداد عزیزی به فساد بزرگ در فوتبال/ حکمی بدهند که کسی جرات نکند سراغ دزدی برود

واکنش تند خداداد عزیزی به فساد بزرگ در فوتبال/ حکمی بدهند که کسی جرات نکند سراغ دزدی برود

خداداد عزیزی گفت: حکمی بدهند که دیگر کسی جرات نکند در این فوتبال سراغ دزدی برود.

ماجرای اخیر پرونده فساد بزرگ در فوتبال به سوژه داغ این روزها تبدیل شده و بسیاری از چهره‌های مطرح فوتبال کشورمان به انتقاد از این پدیده شوم پرداختند.

گزیده صحبت‌های خداداد عزیزی بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران با اطلاعات‌آنلاین درباره فساد در فوتبال را در زیر بخوانید:

 • {مبارزه با فساد} چشمم آب نمی‌خورد که این داستان به جایی برسد.
 • {رسیدگی نهادهای نظارتی و قوه قضاییه} سوال بزرگ برای من همین است که؛ چرا نهادهای نظارتی و قوه قضاییه بررسی نمی‌کند که در کل فوتبال ایران چه می‌گذرد؟ من آن اراده‌ای که باید باشد را نمی‌بینم وگرنه برای قوه قضاییه مثل آب خوردن است که این بساط را در فوتبال ایران جمع کند.
 • {برخورد جدی} قبلا هم صحبت از این مدل برخوردها بود، اما آن‌هایی که خلاف کرده بودند بعد از یکی دو سال برگشتند و همان کارهای قبلی شان را انجام دادند و آب از آب تکان نخورد. مثلا بازیکنانی بودند که شرطبندی می‌کردند و برای همه روشن شد، اما بعد از دوسال برگشتند. چند دلال را گرفتند و انداختند زندان، اما همان‌ها با قدرت بیشتری برگشتند. حرف من این است که اگر برخورد می‌کنید درست برخورد کنید؛ این نباشد که طرف را بگیرند و ترسش بریزد و بعد دوباره بدون ترس کارهای قبلی خود را دنبال کند. نگرانی من این است که مثل قبل این‌ها مدتی کنار بروند و بعد با وقاحت تمام برگردند و به ریش همه بخندند. یک نکته بدتر هم هست. اینکه فساد در فوتبال به گونه‌ای شده که بازیکن وقتی می‌بیند مدیر بالاسری و مربی اش درگیر آن هستند با خودش می‌گوید کار آن‌ها درست است و اگر من هم گوش به حرف دلال‌ها ندهم نابود خواهم شد. برای من یک سوال بزرگ وجود دارد. اینکه الان چه کسی و یا کسانی برای مبارزه با فساد در پرونده اخیر اقدام کرده اند؟ این خیلی مهم است و البته دم شان گرم، چون خیلی با وجود هستند.
 • {دریافت سکه} این موضوع اخیر فقط یک بخش کوچک از فساد در فوتبال ایران است. گرفتن ۲۰، ۳۰ سکه دربرابر فسادهای بزرگ این فوتبال چیزی نیست.
 • {جادوگری در فوتبال} مربیانی داریم که از ۲۰ سال قبل از فوتبال علمی و روز دنیا دم می‌زنند، اما همان‌ها با جادوگرها کار می‌کنند. می‌آیند در تلویزیون از فوتبال علمی می‌گویند و در تیم‌های خود سراغ جادوگر می‌روند. در لیگ برتر هستند و در لیگ‌های یک و دو که فساد بی داد می‌کند. این‌ها هم بخشی از فساد هستند. چگونه می‌خواهند با این‌ها مبارزه کنند؟ تازه به این‌ها فرصت کارشناسی در رسانه هم می‌دهند.
 • {راهکار مبارزه با فساد} همان کاری که در فوتبال ایتالیا شد. مگر با تیم‌های بزرگ شان برخورد نکردند؟ مگر آدم‌های بزرگ آنجا را محکوم نکردند؟ بالای ۶۰ درصد آدم‌های این فوتبال در فساد دست دارند. وقتی آدم‌های غیر فوتبالی مدیر و سرمربی می‌شوند راحت می‌توان با سکه دادن به آن‌ها کار را پیش برد. فوتبال ایران اگر دست آدم‌های درست فوتبالی بود این اتفاقات رخ نمی‌داد. روزی که گفتند طبق اساسنامه فوتبال بازیکنان ملی نمی‌توانند برای پست ریاست ثبت نام کنند دنبال همین مسایل بودند. یعنی شما بروید کنار تا ما بیاییم و فوتبال را به اینجا برسانیم. 
 • {استعفای دو عضو فدراسیون} وقتی دو عضو ارشد استعفا می‌دهند معنایش این است که فساد تا آن بالا رسیده است. فوتبالی که سالانه ۴۰۰۰ میلیارد در آن هزینه می‌شود خب سفره خوبی برای اینهاست. شاید بگوئید چرا آن را تعطیل نمی‌کنند؟ وقتی پای این همه پول وسط است و خیلی‌ها نفع می‌برند برای چه تعطیل شود؟ آدم‌هایی که به گربه هم لگد نزده اند شده‌اند مدیر و سرمربی و نتیجه حضور این‌ها همین فساد گسترده است. این افرادی که الان اسم شان در ماجرای فساد مطرح شده و نفراتی که بعدا معرفی می‌شوند را باید برای تمام عمر محروم کنند. حتی اجازه ندهند نزدیک استادیوم‌ها شوند و بعد هم برای دزدی‌هایی که کرده اند و رشوه‌هایی که گرفته اند جداگانه محاکمه شوند. باید حکمی برایشان صادر کنند که دیگر کسی جرات نکند در این فوتبال سراغ دزدی برود.
 • {نبود چهره‌های فوتبالی در راس} چرا امثال علی دایی، کریم باقری، مهدی مهدوی کیا و ... باید کنار باشند. آیا کسی جراتش را دارد به علی دایی سکه بدهد؟ جمع کردن این بساط کاری ندارد منتهی اگر بخواهند.   
 • {سرانجام قهرمانی لیگ برتر} الان مهم نیست لیگ چه می‌شود. این فوتبال آلوده قهرمانی‌اش به چه دردی می‌خورد؟ امیدوارم فسادی که این روزها صحبت از آن می‌شود در حد همان اهدای ۴۰، ۵۰ سکه به افراد باشد، چون اگر ابعاد دیگری از آن فاش شود دیگر مردم حال‌شان از این فوتبال بهم می‌خورد. الان که می‌شنویم برخی مجریان هم در این ماجرا دست داشته اند. باید دید این حرف‌ها واقعیت دارد یا نه.

 

 

 

منبع: اطلاعات آنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار