گوناگون

پاسخ تاج به ممنوعیت ورود بانوان در چند ورزشگاه

پاسخ تاج به ممنوعیت ورود بانوان در چند ورزشگاه

ورود بانوان به ورزشگاه ها منع نمی شود، بلکه ضابطه مند می‌شود. باشگاه‌ها باید مسوولیت پذیر باشند و به خوبی و خوشی بانوان را از ورزشگاه بدرقه کنند. اینکه همین جوری بیایند و بروند و مدیریتی نشود، به هر قیمیتی ورود بانوان عملی نیست.

پارسینه: مهدی تاج در حاشیه تجلیل از قهرمانان با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: امروز جلسه خوبی برای مدال آوران است. موضوع ورزش قوی برای ایران قوی در حال اجرا است. فوتبال ما حال خوبی دارد و جای تیم ملی اینجا خالی است، اگر بازی با قطر را از دست نمی دادیم الان بچه‌ها اینجا بودند. البته فوتسال و فوتبال ساحلی ما قهرمان آسیا شد و در ساحلی سوم جهان هم شدیم. در فوتسال مردان هم در رنکینگ چهارم جهان شدیم و در بانوان هشتم. این اعتبار بسیار مهمی است. درست است که اینجا پاداشی نمی دهند، اما هشتم دنیا شدن با سرمایه گذاری که ژاپن و عربستان می‌کنند، این رتبه ارزشمند است.وی در مورد حضور فوتبال ساحلی در جمع پاداش بگیران گفت: بهترین نتیجه گروهی را در میان رشته‌های تیمی کسب کرده ایم. این را باید مدیون وزیر ورزش باشیم که پیگیری کرد که فوتبال ساحلی هم در جمع تقدیرها قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد ارسال نامه در مورد حضور تماشاگران به وزیر ورزش گفت: البته ما پاسخ نامه وزیر ورزش را دادیم. وزیر ورزش در مورد وضعیت باشگاه‌ها و اقدامات فرهنگی که باید می شده و نشده، نگران بودند. ما هم پس از درخواست وزیر ورزش جلساتی را در همین ۲، ۳ روز برگزار کردیم. هم با هلدینگ خلیج فارس و هم بانک‌هایی که پرسپولیس را خریدند، جلسه داشتیم. وی تاکید کرد: امروز هم جلسه داریم. به همه هم اعلام کردیم که اگر کسی نمی تواند کرامت بانوان را در ورزشگاه‌ها حفظ کند، ممکن است حضور آنها را منع کنیم. لیگ سال آینده را هم با چارت مشخص برگزار می کنیم. اولین موضوع بلیت الکترونیکی است و هر تماشاگری باید روی صندلی خودش بنشیند و با سازمان ثبت هم صحبت کردیم. اگر این اتفاق نیفتد لیگ را برگزار نمی‌کنیم.

تاج ادامه داد: ما باید مجموعه کانوان هواداران را در هر باشگاهی ایجاد کنیم. موضوعات مهم دیگری هم است که باید با وزیر ورزش صحبت کنیم. طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه‌ها فقط باید تیم فوتبال داشته باشند و اگر قرار است رشته‌های دیگری هم داشته باشند باید مجموعه دیگری را تاسیس کنند. این مشکلی را برای باشگاه‌های ما ایجاد می کند.
 
وی در مورد اینکه گفته است حضور بانوان در ورزرشگاه‌ها در صورت فراهم نبودن شرایط منع می شود، توضیح بیشتری داد و عنوان کرد: ورود بانوان به ورزشگاه ها منع نمی شود، بلکه ضابطه مند می‌شود. باشگاه‌ها باید مسوولیت پذیر باشند و به خوبی و خوشی بانوان را از ورزشگاه بدرقه کنند. اینکه همین جوری بیایند و بروند و مدیریتی نشود، به هر قیمیتی ورود بانوان عملی نیست.رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه نبی گفته است شرکت توسعه برای ورود VAR همکاری نمی کند، گفت: موانع برطرف شده و دستگاه‌ها وارد شده اند و در گمرک هستند. ورزشگاه هم برای ما نیستند و اگر بود خودمان می بردیم. ورزشگاه آزادی، نقش جهان، غدیر و یادگار برای شرکت توسعه هستند.

تاج در مورد اینکه نظرش در مورد هوادران آقا و با توجه به اتفاقی که در بازی پرسپولیس و سپاهان افتاد، تاکید کرد: ما آن فرد را ۱۰ سال محروم کردیم. جرائمی که الان صادر می شود استثنا است و جدی. در مورد حضور بانوان هرکسی باید رعایت شئونات را راعایت کند. از سال آینده صندلی‌ها با کد ملی خواهد بود و می توانیم به راحتی متخلفان را شناسایی کنیم. LOC باید ۱۰۰ درصد اجرا شود. یعنی فرمانده میدان ناظر بازی خواهد بود و همه از جمله یگان ویژه باید زیر نظر او باشند. وی در جریمه ۲ میلیاردی ویسی از سوی سازمان لیگ و اینکه گفته می شود هنوز به کمیته انضباطی ابلاغ نشده است، گفت: جرائم را ارکان قضایی باید در نظر بگیرند. این جرائم هم قطعی است. امروز هم به کمیته انضباطی ابلاغ کردم و قرار است فقط کمیته انضباطی جرائم را اعلام کند.

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار