گوناگون

درخواست ورزش نویس مشهور افغانستانی از ملی‌پوشان ایران!

درخواست ورزش نویس مشهور افغانستانی از ملی‌پوشان ایران!

از ساعتی دیگر دو تیم ایران و افغانستان در آخرین رقابت مرحله گروهی به مصاف رقبای خود می‌روند.

پارسینه:  این در حالی است که شاگردان وحید شمسایی موفق شده‌اند با دو پیروزی پیاپی مقابل افغانستان و بحرین صعودشان به مرحله بعدی را مسجل کنند، اما افغانستان همسایه ایران که از مرتضایی به عنوان یک سرمربی ایرانی بهره می‌برد، پس از شکست در بازی اول مقابل ایران و تساوی مقابل کویت در بازی دوم، حالا برای صعود نیاز به این دارد که ملی پوشان ایران کویت را شکست دهند و خودش مقابل بحرین که با دو شکست از دور مسابقات حذفی زودهنگام داشته، به پیروزی دست پیدا کند.

در همین راستا فیروز مشعوف یکی از ورزشی‌نویسان افغانستان در آستانه بازی‌های دور سوم گروه چهارم مسابقات با انتشار متنی از وحید شمسایی و شاگردانش تقاضا کرده که کویت را شکست دهند تا افغانستان بتواند با شکست بحرین به مرحله حذفی راه پیدا کند.


این متن جالب را در ادامه می‌خوانید...

 

«امروز در گروه D مرحله گروهی جام ملت‌های فوتسال آسیا، در دو بازی حساس به صورت همزمان ایران با کویت و ما با بحرین جدال خواهند کرد.

ایران با شش امتیاز صعود کرده، اما صدرنشینی‌اش به، اما و اگر است. اما و اگری که شاید خواسته و با یک باخت تاکتیکی در روز پایانی به ضرر افغانستان تمام شود. بحرین حذف شده، ما و کویت نیز در شرایطی حساس برای صعود امیدواریم. شرایط صعود افغانستان طوری است که قسمتی از آن در دست خودمان و بخش دیگرش در دستان همسایه قدرتمندمان ایران است.

شکست عجیب جاپان در بازی اول برابر قرقیزستان همه معادلات را بهم ریخت، زیرا ما در ابتدا دغدغه‌مان دوم شدن در گروه و بازی نکردن با جاپانی بود که فکر می‌کردیم به احتمال زیاد صدرنشین گروه سوم می‌شود، ولی حالا باید به فکر صعود از گروه باشیم.

تیم ملی افغانستان در شرایطی به مسابقات جام ملت‌های آسیا پا گذاشته که مجید مرتضایی سرمربی ایرانی این کشور همسایه به شمار می‌رود و بسیاری از بازیکنان این تیم در لیگ برتر فوتسال ایران توپ می‌زنند.

حالا اگر قرار باشد ایران در صورتی که آنطرف  تیم دوم گروه C شود، به دلیل اینکه در یک چهارم با این تیم بازی نکند، هدفمندانه به کویت ببازد، دودش به چشم افغانستان با انگیزه‌ای می رود که حیف است با این همه استعداد و پتانسیل در دور حذفی حضور نداشته باشد، البته مشروط بر اینکه ما نیز همان افغانستانی باشیم که همه انتظارش را دارند و برای شکست بحرین مثل جدال با کویت به چالش کشیده نشویم.

به هرحال اگر یک از هزار، معادلات گروه C همانی شود که ایران نمیخواهد، به قول مردم افغانستان، ما با "پیراهن لرزه" مقابل بحرین به میدان خواهیم رفت، زیرا با تمام اندیوالی (به معنای رفیق نزدیک)، رفاقت و البته رقابت، آنچه از نوع بازی ایران برابر بحرین دیدیم، ته دل‌مان میگوید، ایران به کویت میبازد تا در مرحله بعدی با جاپان بازی نکند.

هر چند این اتفاق نا دیدنی و ناخوشایند حذف ما را حتی اگر ۱۰۰ گل به بحرین هم بزنیم تلخ‌تر خواهد کرد، اما توقع ما در قدم اول فوتبال پاک و بازی جوانمردانه و در قدم بعدی به جا آوردن رسم همسایه‌داری است، پس همان ایرانی باشید که همه انتظارش را داریم.
ورنه همه میدانیم که فوتسال ایران کجا، بحرین کجا و کویت کجا!
پس بزن همسایه، بخاطر ما هم که شده گل بزن.»


دیدار ایران و کویت و افغانستان و بحرین از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه به صورت همزمان آغاز می‌شود.

 

منبع: ورزش۳

ارسال نظر

 • زلفعلی خوش هیکل

  تیم افغانستان در واقع تیم ب ایران است مربی ایرانی بازیکنان متولد ایران و...

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار