گوناگون

دلیل صمد مرفاوی برای قهرمانی استقلال: عده ای روسیاه شوند!

دلیل صمد مرفاوی برای قهرمانی استقلال: عده ای روسیاه شوند!

سرمربی اسبق استقلال قاطعانه بر این باور است که گل هفته قبل پرسپولیس به ملوان آفساید بود اما داوران در این مورد اشتباه کردند.

استقلال با پیروزی مقابل شمس آذر همچنان صدرنشین باقی ماند البته شوک مهمی در دقایق پایانی به آبی‌پوشان وارد شد که می‌رفت دردسر بزرگی درست کند. پیرامون همین ماجرا و شرایط کنونی استقلال با صمد مرفاوی سرمربی و مدیر فنی اسبق آبی پوشان همکلام شدیم.

استقلال ۳ گل زد و می‌رفت تا یک پیروزی مقتدرانه را جشن بگیرد اما در دقایق آخر همه چیز عوض شد و مسابقه تا مرز به تساوی کشیدن هم پیش رفت. چرا وضعیت اینطوری شد؟

وقتی بچه‌ها گل سوم را زدند همه چیز را تمام شده می‌دانستند اما در فوتبال اینطوری نیست و باید تا آخرین لحظه برای پیروزی و کسب موفقیت تلاش کرد. مقابل استقلال تیمی بازی می‌کرد که بی‌محابا حمله می‌کرد و برایش دیگر تفاوتی نداشت که با سه گل مسابقه را ببازد یا گل‌های بیشتری بخورد. شمس آذر بی واهمه حمله می‌کرد و شرایطش در جدول هم به گونه‌ای است که دغدغه‌ای ندارد. از طرف دیگر احساس می‌کنم بازیکنان استقلال از نظر ذهنی مسابقه را وا دادند و همین مسئله می‌توانست برایشان دردسر درست کند. البته این درس خیلی خوبی برای بازی‌های آینده شد تا دیگر چنین اتفاقی را تجربه نکنند. این نکته را هم فراموش نکنیم که گاهی اوقات دست مربی بابت در اختیار داشتن مهره‌هایی که بتوانند بازی را کنترل کنند بسته است برای مثال همین استقلال در حال حاضر چند بازیکن مصدوم دارد و نفراتی مانند صالح حردانی هم به تازگی از کمند آسیب دیدگی رها شده بودند.

گوستاوو بلانکو در اوایل حضورش به لحاظ گلزنی ناموفق بود اما حالا روزهای بسیار خوبی را سپری می‌کند و اتفاقاً تعدادی از طرفداران استقلال در فضای مجازی او را با شما مقایسه می‌کنند. واقعا سبک بازی او شبیه شماست؟

یادم می‌آید همان روزهای نخستین حضور بلانکو با خبر ورزشی مصاحبه کردم و گفتم این بازیکن با توجه به سلایق تاکتیکی سرمربی استقلال انتخاب شده و کاملاً باید به او احترام گذاشت الان هم می‌گویم چون بازیکن استقلال است املاً قابل احترام محسوب می‌شود. او زمان می‌خواست تا با فرهنگ ما و شرایط تاکتیکی استقلال آشنا شود و همچنین بازیکنان استقلال هم نیازمند فرصت بودند تا با او هماهنگ گردند. خوشبختانه حالا می‌بینیم که کاملاً با تفکرات استقلال هماهنگ شده و در تیم خوب می‌درخشد. در مورد سوال شما هم گلی که هفته قبل بلانکو زد من را یاد گلی انداخت که اواسط دهه ۶۰ با لباس دارایی به پرسپولیس زدم در آن زمان بهروز سلطانی دروازه‌بان پرسپولیس بود.

همان مسابقه که پرسپولیسی‌ها روی شما خطا کردند و چند ماه مصدوم شدید؟

نه. مسابقه‌ای که شما می‌گید مال سال قبل از این بود. من را زدند و چند ماه به خاطر آسیب دیدگی بیرون نشستم ولی سال بعد از آن دوباره به پرسپولیس گل زدم و انتقام گرفتم.

بازیکنانی که در پرسپولیس روی شما آنگونه خطا کردند، بعداً در تیم ملی ماه‌ها کنارتان زندگی کرده و با هم به اردو و مسابقات مختلف رفتید. آیا هیچ وقت در این مورد با شما صحبت کردند؟

نه. شاید چیزی ته وجدانشان به آنها نهیب می‌زد ولی هرچه بود تمام شد و به هر حال جزئی از اتفاقات فوتبال بود. من حلال کردم و از کسی کینه ندارم.

برسیم به شکل داوری رقابت‌های لیگ برتر که به شدت باعث اعتراض استقلالی‌ها شده است. هواداران این تیم هنوز بابت ماجرای بازی پرسپولیس مقابل ملوان و گلی که پرسپولیسی‌ها زدند به شدت در فضای مجازی اعتراض می‌کنند.

اشتباهات داوری همیشه و در همه جا وجود دارد اما امیدوارم طوری نباشد که سرنوشت تیم‌ها را عوض کند. اشتباهات داوری نباید سرنوشت استقلال را عوض کند. این گل را که شما گفتید من هم دیدم و به نظرم گل پرسپولیس به ملوان آفساید بود اما نمی‌دانم چرا کمک داور متوجه این قضیه نشد؟ البته فقط این مسئله نیست. الان استقلالی‌ها از بابت قوانین سازمان لیگ هم ناراحت هستند. این برای لیگ ما زشت است که یک قانون مدون و ثابت نداشته باشد. همه چیز باید بر اساس برد رسمی فیفا جلو برود. من نمی‌دانم چرا چند ماه یکبار حرف‌های جدید و تازه‌ای در این رابطه می‌شنویم. واقعا احساس می‌کنم یک عده در این فوتبال تنشان می‌خارد!

با این تفاسیر به نظر شما استقلال قهرمان می‌شود؟

به نظرم کاملاً توانایی قهرمان شدن را دارد و به عنوان یک پیشکسوت استقلال ضمن احترام به همه تیم‌ها امیدوارم چنین اتفاقی رخ بدهد. امیدوارم استقلال قهرمان شود تا یک عده رو سیاه شوند.

 

منبع: خبر ورزشی

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار