گوناگون

بمب خبری در مورد علیرضا بیرانوند در پرسپولیس ترکید!

بمب خبری در مورد علیرضا بیرانوند در پرسپولیس ترکید!

داستان مصدومیت علیرضا بیرانوند، یکی از موضوعات داغ فوتبال ایران در چند وقت اخیر است.

به گزارش پارسینه و به نقل از فوتبال 360؛ علیرضا بیرانوند از ناحیه دست راست دچار مصدومیت شده و البته مشخص نیست این اتفاق در فیفادی رخ داده یا در بازی‌های لیگ برتر. باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد کادر پزشکی تیم ملی در مورد علیرضا بیرانوند صادق نبوده و در جریان درد این بازیکن بوده اما با این حال از او استفاده کرده است.

کادر پزشکی تیم ملی اما تاکید کرده بیرانوند را سالم به پرسپولیس تحویل داده است و زمانی که او در اختیار تیم ملی بوده، مشکلی نداشته است.

فیفا به پرسپولیس غرامت می‌دهد؟

زمانی که مرتضی پورعلی‌گنجی در بازی تیم ملی ایران برابر قطر دچار مصدومیت شد، فیفا به پرسپولیس غرامت داد؛ زیرا این اتفاق در بازی‌های ملی رخ داده بود و هم مرتضی بیش از ۲۸ روز از میادین دور بود. اگر بازیکنی در فیفادی مصدوم شود و حداقل ۲۸ روز از میادین دور باشد، فیفا غرامتی به باشگاه این بازیکن (با توجه به دستمزد او) پرداخت می‌کند. به طور مثال اگر بازیکنی ۶ ماه از فوتبال دور باشد و دستمزد سالیانه‌اش یک میلیون دلار باشد، فیفا ۲۸ روز از ۶ ماه را کم می‌کند و در ازای باقی روزها، بر مبنای همان قرارداد یک میلیون دلاری به باشگاه بازیکن مصدوم غرامت می‌پردازد.

قانون فیفا درباره حمایت از بازیکنان و پرداخت غرامت به باشگاه، به این شرح است: «در ر استای برنامه حفاظت از بازیکنان، فیفا حداکثر ۷.۵ میلیون دلار به ازای مصدومیت هر بازیکن به باشگاه‌ها می‌پردازد. این مبلغ تا ۳۶۵ روز قابل پرداخت است که از روز بیست‌وهشتم مصدومیت پرداخت می‌شود (مصدومیت‌های کم‌تر از ۲۸ روز پرداختی ندارند و ۲۸ روز اول پرداختی ندارد). پرداخت غرامت به باشگاه‌ها بر اساس دستمزد پایه بازیکن است و مبلغ غرامت شامل ارقام متغیر، دستمزد معوقه و پاداش عملکرد نمی‌شود».

پرسپولیسی‌ها برای اینکه بتوانند از فیفا غرامت بگیرند، این موضوع باید اثبات شود که مصدومیت علیرضا بیرانوند در فیفادی رخ داده است. کادر پزشکی تیم ملی اما زیر بار این ادعا نمی‌رود.

مدت زمان دوری علیرضا بیرانوند از میادین ۳ الی ۵ هفته است و پرداخت غرامت از سوی فیفا به پرسپولیس، بعید به نظر می‌رسد؛ زیرا هم مدت زمان دوری علیرضا بیرانوند از میادین کم است و هم ثابت نشده این اتفاق در اردوی تیم ملی رخ داده است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار