گوناگون

قرارداد امباپه با رئال امضا شد!

قرارداد امباپه با رئال امضا شد!

کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی، قراردادش با رئال مادرید برای فصل آینده را امضا کرده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ امباپه هفته گذشته رسما اعلام کرد که هیچ تصمیمی برای ادامه حضور در پاری سن ژرمن ندارد و در پایان فصل جاری و با اتمام مهلت قراردادش از این باشگاه جدا خواهد شد و در فصل آینده با پیراهن دیگری به میدان خواهد رفت.

گمانه‌زنی درباره تیم جدید این بازیکن در فصل آینده خیلی زود شروع شد و این در حالی است که بسیاری از رسانه‌های اسپانیایی و فرانسوی از چند هفته قبل مدعی شده بودند که مذاکرات رئال مادرید با او مدت‌هاست که آغاز شده است.

حالا روزنامه مارکا در ادعایی جذاب و جنجالی مدعی شده است که رئال مادرید و امباپه از مدتی قبل به توافق نهایی دست پیدا کرده بودند و در واقع او دو هفته قبل قراردادی را با این باشگاه به امضا رساند که باعث خواهد شد از روز اول جولای سال جاری میلادی رسما بازیکن این تیم باشد.

هر دو طرف در طول مذاکرات به خواسته‌های طرف مقابل توجه کردند و مشکلاتی که پیش از این به وجود آمده بود را کنار گذاشتند تا بالاخره این ستاره فرانسوی به رویایی که از کودکی داشت برسد و بتواند از فصل آینده با پیراهن رئال مادرید به میدان برود.

مارکا تاکید کرده است که چند باشگاه بزرگ اروپایی در چند روز اخیر تماس‎‌هایی با نمایندگان و نزدیکان این بازیکن داشته‌اند تا با او درباره آینده مذاکره کنند اما با این پاسخ روبرو شده‌اند که کار انتقال او به رئال مادرید نهایی شده است.

امباپه هفته گذشته در دیداری که با ناصر الخلیفی برای اعلام تصمیمش داشت از او خواست که دیگر هیچ پیشنهاد تمدیدی به او ارائه نکند و دلیلش همین بود که قراردادی را با رئال مادرید امضا کرده است. مهلت این قرارداد پنج ساله و تا تابستان 2029 خواهد بود، اتفاقی که پی اس جی از مدتی قبل پیش‌بینی کرده بود.

گفته می‌شود که الخلیفی هم به خوبی با این بازیکن برخورد کرد چون انتظار چنین اتفاقی را داشت و از تابستان گذشته واقف بود که شانسش برای تمدید قرارداد او بسیار کم خواهد بود و اقدام امباپه برای بخشیدن پاداش وفاداری هم برای این باشگاه اهمیت بسیاری داشت.

رئال مادرید در حالی قراردادی را با امباپه امضا کرد که تمام تلاشش این بود که هیچ قانونی را زیر پا نگذارد و به مدیران پاری سن ژرمن بهانه‌ای ندهد که تصمیم به شکایت به یوفا و فیفا داشته باشند و کار را برای آنها سخت کنند.

با این حال، این بازیکن به خوبی از این موضوع آگاه بود که پس از اتفاقاتی که در سال 2022 رخ داد باید اعتماد مدیران رئال را دوباره به دست آورد و از همه مهم‌تر این که نظر هواداران این نسبت به خودش را دوباره مثبت کند.

همین موضوع باعث شد که در اولین روزهای ماه ژانویه و زمانی که قراردادش با پاری سن ژرمن وارد شش ماه پایانی شد، تماس نمایندگان رئال با نزدیکان این بازیکن با پاسخ مثبت او روبرو شد و همه چیز خیلی سریع پیش رفت. در واقع وقتی که او در تابستان گذشته اعلام کرد که قراردادش را تمدید نخواهد کرد، تصمیمش را برای پوشیدن پیراهن رئال گرفته بود.

خوزه آنخل سانچز، نماینده رئال در این مذاکرات، در همان زمان از نمایندگان این ستاره فرانسوی خواست که مذاکرات به صورت جدی از ابتدای فوریه آغاز شود. آنها دوست نداشتند این کار را به تعویق بیاندازند و امیدوار بودند که قرارداد را در سریع‌ترین زمان ممکن به امضا برسانند.

به نقل از ورزش سه این اقدام پیام مهمی برای امباپه داشت: رئال به دنبال جذب او بود اما این بازیکن دیگر موردی ضروری یا خریدی که به هر قیمتی به دنبال انجام آن باشند نبود. به همین دلیل همه چیز در آرامش پیش رفت. اگر این انتقال انجام می‌شد، عالی بود اما اگر انجام نمی‌شد هم مشکلی وجود نداشت چون آنها حالا دو ستاره مانند وینیسیوس جونیور و جود بلینگام را دارند اما در نهایت می‌خواستند پاسخ امباپه را هم بدانند.

با توجه به این که توافق کاملی در ماه می 2022 انجام شده بود، بخش زیادی از مسیر در این مذاکرات طی شده به حساب می‌آمد. هرچند مشکلاتی هم وجود داشت که یکی از اصلی‌ترین آنها درباره حق پخش تصاویر بود که با توافق دو طرف حل شد.

رئال مادرید تاکید داشت که دستمزد امباپه نباید خیلی بالاتر از حد معمول باشد تا مشکلی در رختکن این تیم به وجود نیاید. آنها روی حفظ جو بسیار خوب و دوستانه رختکن رئال تاکید داشتند و در نهایت موفق شدند برای سازگار شدن دستمزد او با استانداردهای این باشگاه اقدام کنند.

در نهایت توافق انجام شده به این شکل پیش رفت که دستمزد امباپه خیلی بالاتر از ستاره‌های فعلی رئال مانند تونی کروس و لوکا مودریچ نیست و منابع نزدیک به این باشگاه تاکید دارند که او نزدیک به 15 تا 20 میلیون یورو دریافت خواهد کرد اما پاداش‌هایی برایش در نظر گرفته شده است که می‌تواند این مبلغ را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. این در حالی است که دستمزدی که پیش از این به او پیشنهاد شده بود 26 میلیون یورو بود.

نمایندگان این بازیکن خیلی زود در زمینه دستمزد و همچنین حق پخش و حامیان مالی با رئال توافق کردند چون او به آنها اعلام کرده بود که این بار تنها هدفش این است که بتواند پیراهن رئال را به تن کند و جنبه ورزشی بسیار بیشتر از جنبه مالی برای او ارزش دارد.

او به خوبی از این موضوع آگاه است که اگر تصویر بهتری از خودش ارائه کند، شرایط حتی برای جذب حامیان مالی هم بهتر خواهد شد. در صورتی که او بتواند با پیراهن رئال مادرید به قهرمانی با این تیم و کسب عناوین فردی مانند توپ طلا برسد، شرایط برای باشگاه و شخص خودش به شکل قابل توجهی تغییر خواهد کرد.

رابطه خوبی که بین امباپه و فلورنتینو پرز وجود دارد هم یکی از دلایل اصلی نهایی شدن و امضای زودهنگام این قرارداد بود. با وجود عصبانیت رییس رئال از تصمیم او در سال 2022، پرز توانست خیلی زود استراتژی‌ای را در پیش بگیرد که منجر به جذب این بازیکن در فوریه 2024 شد.

نقطه اوج این توافق بدون شک برنامه‌ای است که پرز برای معارفه امباپه دارد. آنها قصد دارند مراسمی باشکوه را در سانتیاگو برنابئوی جدید برگزار کنند که در واقع مراسم افتتاحیه غیر رسمی برای این ورزشگاه هم خواهد بود و باید زمان دقیقی را با توجه به برنامه فشرده تابستان آینده به دلیل برگزاری یورو و المپیک پاریس برای آن پیدا کرد. تلاش مدیران رئال برای انجام این کار از همین حالا آغاز شده است.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار