گوناگون

ذوب‌آهن ۱ - ۱ استقلال؛ دشت یک امتیازی شاگردان نکونام در اصفهان

ذوب‌آهن ۱ - ۱ استقلال؛ دشت یک امتیازی شاگردان نکونام در اصفهان

پارسینه: حضور بد موقع مهدی پور در محوطه جریمه و گل بخودی این بازیکن، مانع از پیروزی شیرین استقلال شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه؛ در دیداری از هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر، استقلال و ذوب آهن در یک مسابقه دیدنی و حساس، به تساوی یک - یک رضایت دادند. آبی‌ها گل نخست بازی را به ثمر رساندند، ولی اشتباه بد مهدی پور منجر به گل تساوی ذوبی‌ها شد.

بازیکنان دو تیم فرصت‌هایی را به روی دروازه‌ها خلق کردند که تا دقایق پایانی نیمه نخست، چندان جدی نبودند. آبی‌ها در دقیقه هفت روی یک کار تمرین شده موقعیت خوبی را خلق کردند. ارسال کرنر زمینی مهدی پور روی خط محوطه جریمه به یامگا رسید که شوت او را گلر ذوب آهن مهار کرد.

نادر محمدی در این مسابقه پرتاب‌های بلند متعددی انجام داد. خطرناک‌ترین آن‌ها در نیمه اول در دقیقه ۲۰ بود که نزدیک بود بلانکو به اشتباه دروازه خودی را باز کند. لحظاتی بعد از آن، ضربه چکشی شایان مصلح را حسینی در دو مرحله مهار کرد. در ادامه نیز استقلال با ضربات جلالی و مهدی پور دروازه حریف را تهدید کرد.

استقلال در دقایق پایانی بازی چند فرصت خوب را از دست داد. ابتدا بلانکو در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. سپس ایمان سلیمی از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که ضربه او نیز راهی به درون دروازه پیدا نکرد. در ثانیه‌های پایانی نیز ضربه حامدی فر را سنگربان ذوب مهار کرد.

قفل هر دو دروازه در نیمه دوم باز شد. یامگا از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که ضربه او را مدافع ذوب آهن دور کرد. در برگشت توپ به آرمین سهرابیان رسید و این بازیکن با یک شوت محکم و روی پا، دروازه ذوب آهن را باز کرد و گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

دقایقی بعد، ذوب آهن موفق شد روی اشتباه مهدی مهدی پور به گل برسد. یک تعویض جناح بازی و توپی که در سمت راست خط حمله ذوب آهن به مجید علیاری رسید، با شوت محکم این بازیکن همراه شد و در شرایطی که توپ کاملا خارج از چارچوب بود، با برخورد به پای مهدی پور، تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد تا بازی با تساوی کشیده شود.

حسینی در دقیقه ۸۸ با واکنشی به موقع دروازه تیمش را نجات داد. ارسال فردین یوسفی در تیر یک با ضربه سر امید لطیفی همراه شد که کاپیتان استقلال این توپ را دور کرد.

در نهایت نیز این بازی با تساوی یک - یک به پایان رسید تا استقلال نتواند فاصله اش را با رقبا حفظ کند. آبی‌ها باید امیدوار به لغزش سپاهان و پرسپولیس در مسابقات برگزار نشده شان باشد.

ترکیب ذوب آهن:

پارسا جعفری | پوریا آریاکیا | امیرحسین جدی | محمد قریشی | شایان مصلح | نادر محمدی | مهرداد رضایی | مجیدعلیاری | فردین یوسفی | محمدجواد محمدی | محمدحسین اسلامی
سرمربی: محمد ربیعی

ترکیب استقلال:

سیدحسین حسینی | روزبه چشمی | ایمان سلیمی | آرمین سهرابیان | کوین یامگا | ابوالفضل جلالی | امید حامدی فر | مهدی مهدی پور | آرش رضاوند | مهرداد محمدی | گوستاوو بلانکو
سرمربی: جواد نکونام

شرح گل ها:

ذوب آهن صفر - استقلال یک (دقیقه ۶۲: آرمین سهرابیان): کوین یامگا از سمت راست حرکتی را آغاز کرد که پاس زمینی او پیش از آنکه به حامدی فر برسد، توسط مدافع میزبان دور شد. روی ریباند، توپ به آرمین سهرابیان رسید که شوت سرکش و محکم این بازیکن با وجود اثرگذاری پارسا جعفری سنگربان ذوب آهن، وارد دروازه شد تا آبی‌ها از حریف خود پیش بیفتند.


ذوب آهن یک - استقلال یک (دقیقه ۷۶: مهدی مهدی پور - گل بخودی): حرکت در عرض مجید علیاری و ضربه او در شرایطی که خارج از چارچوب بود، با برخورد به پای مهدی مهدی پور تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد تا گل تساوی میزبان اینگونه به ثمر برسد.

لحظات حساس:

دقیقه ۴: ذوب آهن صاحب یک ضربه کاشته شد که ارسال یوسفی با برخورد به مدافعان استقلال به شکل خطرناکی راهی کرنر شد.
دقیقه ۷: کرنر خوب و تمرین شده آبی‌ها خطرساز شد. ارسال زمینی مهدی پور روی خط محوطه جریمه به کوین یامگا رسید که ضربه او را جعفری مهار کرد.
دقیقه ۲۰: پرتاب بلند نادر محمدی از میانه‌های میدان، در محوطه جریمه استقلال با ضربه سر گوستاوو بلانکو همراه شد و توپ او به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیرک دروازه به کرنر رفت.
دقیقه ۲۱: در یک رفت و برگشت، توپ به مهرداد رضایی رسید که ارسال او به روی دروازه نصیب شایان مصلح پیش تاخته شد که ضربه چکشی او را حسینی در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه ۲۲: استقلال از سمت چپ یک حمله را تدارک دید که ضربه ابوالفضل جلالی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲: ضربه مهدی پور از راه دور زده شد که با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۳۷: یک ارسال به پشت محوطه جریمه ذوب آهن نصیب حامدی فر شد که این بازیکن با یک ضربه سر توپ را برای ایمان سلیمی پیش تاخته کاشت و شوت روی پا مدافع استقلال از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۹: شوت مهرداد محمدی که از پشت محوطه جریمه زده شد، به یکی از مدافعان ذوب آهن خورد و روی نقطه پنالتی به گوستاوو بلانکو رسید. این بازیکن ابتدا توپ را کنترل کرد و سپس با یک شوت روی پا، دروازه ذوب آهن را تهدید کرد که این موقعیت مهم نیز با عبور توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۳: استقلال یک موقعیت خوب دیگر را نیز از دست داد. آرمین سهرابیان از سمت چپ به حرکت درآمد که ارسال این بازیکن روی قوس پشت محوطه جریمه به مهرداد محمدی رسید و شلیک محکم و زمینی این بازیکن را پارسا جعفری به زحمت و در گوشه دروازه مهار کرد.
دقیقه ۴۵: این بار نوبت به بازیکنان ذوب آهن رسید که شانس خود را برای شوت از راه دور امتحان کنند که ضربه فردین یوسفی را حسینی مهار کرد.
دقیقه ۳+۴۵: ارسال مهدی پور در محوطه جریمه به بلانکو رسید و این بازیکن نیز توپ را به خوبی به حامدی فر سپرد که ضربه او در محوطه جریمه با برخورد به مدافع ذوب آهن در دستان جعفری آرام گرفت.
دقیقه ۵۴: شوت راه دور مهدی پور با فاصله زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۶۹: مجید علیاری از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد که شوت محکم و زمینی این بازیکن به شکل خطرناکی از مقابل دروازه استقلال رد شد.

دقیقه ۸۵: یک ارسال از سمت راست استقلال به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد که توپ با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۷: شوت باقرپسند از پشت محوطه جریمه با برخورد به یکی از مدافعان استقلال راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۸: ارسال کرنر فردین یوسفی در تیر یک به امید لطیفی رسید که ضربه سر خطرناک این بازیکن را حسینی دفع کرد.

حواشی:

* جایگاه هواداران استقلال در فاصله چند ساعت تا شروع مسابقه پر شد.
* علی سامره و حمیدرضا رجبی سرپرست و مربی استقلال نسبت به تغییر رختکن تیم‌های میزبان و میهمان به جلال مرادی ناظر مسابقه اعترضا کردند.
* بازیکنان استقلال به دلایلی نامعلوم با تأخیری چند دقیقه‌ای وارد زمین شدند و بازی سه دقیقه دیرتر از زمان تعیین شده آغاز شد.
* بالاخره کارت بازی مهدی هاشمی نسب صادر شد تا او بتواند در این مسابقه روی نیمکت تیمش بنشیند.
* این مسابقه با دوربین‌های HD و کیفیت بالا پوشش داده شد که افزایش سطح کیفیت فیلمرداری این بازی به وضوح قابل تشخص است.

*بازیکنان ذوب‌آهن با بنری وارد زمین شدند که بر روی آن پیامی در ستایش نیروی دریایی نوشته شده بود. در بنری دیگر سالروز تاسیس بسیج مستضعفان گرامی داشته شد
*شعار قهرمانی هواداران استقلال در فولاد شهر طنین انداز شد.
*نکیسا مدیرعامل ذوب آهن در نقش مربی گلر‌های تیم با دروازه بان‌های تیم باشگاهش صحبت کرد.
* از نکات جالب این دیدار این است که در جایگاه تماشاگران ذوب‌آهن پرچم‌های سپاهان و مواد دودزا آبی مشاهده می‌شود.
* محمد ربیعی و جواد نکونام پیش از آغاز بازی برخورد گرمی با یکدیگر داشتند.
* قبل از آغاز مسابقه فیلمبردار مسابقه پس از برخورد توپ با صورتش به دچار مصدومیت شد.
* ژوزه مورایس سرمربی سپاهان به همراه اعضای کادرفنی خود در ورزشگاه حضور دارند.
* جواد نکونام و کادرفنی استقلال کم و بیش به تصمیمات تیم داوری اعتراض می‌کنند.
* مهدی هاشمی‌نسب قبل از شروع مسابقه نیز به شدت توسط هواداران استقلال تشویق شد.
* بازیکنان خارجی بسکتبال ذوب‌آهن یا لباس این تیم به ورزشگاه آمده و به حمایت از تیم فوتبال این باشگاه پرداختند.
* باشگاه ذوب‌آهن پیش از آغاز دیدار از خانواده هوادار فقید این تیم تجلیل کرد و این اتفاق را به ایشان تسلیت گفت.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار