گوناگون

چرا نکونام در سوئد دور افتخار نزد؟

پارسینه: جواد نکونام دستيار کي روش مي شود ؟ اين سوالي است که بعد از خداحافظي کاپيتان تيم ملي مطرح شد.

به گزارش پارسینه و به نقل از ورزش سه علیرضا منصوریان سرمربی نفت تهران دیروز در کنفرانس مطبوعاتی اش اعلام کرد اگر کارلوس کی روش در تیم ملی بماند، جواد نکونام دستیار او خواهد شد. از آنجایی که منصوریان ارتباط نزدیکی با کی روش و نکونام دارد تا حدودی زیادی به حرف او می شود استناد کرد.

تردید کاپیتان
به گفته نزدیکان جواد نکونام این بازیکن اگر به اوساسونا نمی رفت، زودتر از تیم ملی خداحافظی می کرد.اما او به اوساسونا رفت تا بار دیگر در این تیم بازی کند.البته دوستانش می گویند او دنبال رکورد نبوده که به خاطر دو بازی با شیلی و سوئد خداحافظی اش را به تاخیر بیاندازد چراکه در بازی با عراق به رکورد علی دایی رسیده بود.اما او ترجیح داد که با تیم ملی در بازی های دوستانه هم حضور داشته باشد.خیلی از اطرافیان نکونام به او توصیه کرده بودند با توجه به شرایطی که دارد می تواند حتی یک سال دیگر هم بازی کند و از او خواسته بودند در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 که در خرداد ماه برگزار می شود برای تیم ملی به میدان رود و همین مساله او را مردد کرده بود.

چرا نکونام بهترین بازیکن شد؟
با هماهنگی های قبلی فدراسیون فوتبال سوئد برای بازی خداحافظی و تقدیر از جواد نکونام برنامه ریزی کرده بودند. به همین دلیل در شرایطی که تیم ملی با نتیجه سه بر یک بازنده شد، نام نکونام را در کنار زلاتان به عنوان بهترین بازیکن اعلام کردند. او در پایان بازی لوح تقدیر گرفت و پس از حضور در عکس های یادگاری و پاسخ به ابراز احساسات هواداران به همراه بازیکنان به رختکن رفت. البته این مساله اصلا شبیه به خداحافظی بازیکنانی مثل باقری نبود که روی دوش بازیکنان هم تیمی از فوتبال خداحافظی کرد.

نکونام ملی پوشان را بدرقه کرد
بعد از پایان بازی قرار بود نکونام در رختکن این خبر را به بازیکنان بدهد اما چون کی روش در کنفرانس مطبوعاتی بود و بازیکنان به داخل اتوبوس رفته بودند این کار را نکرد. بعد از اینکه ملی پوشان به هتل رسیدند، سر میز شام بعد از صحبت های کی روش،مسعود شجاعی، آندو و مارکار آقاجانیان نوبت به نکونام رسید تا خبر خداحافظی اش را بدهد. همانطور که قبلا هم خواندید ، کی روش بسیار از او تعریف کرد و گفت: او بهترین کاپیتان دوران مربی گری اش بوده. نکونام صبح بعد از بازی سر میز صبحانه با بازیکنان و کی روش خداحافظی کرد و ملی پوشان به فرودگاه رفتند. نکونام به همراه انصاری فرد و شجاعی در هتل ماندند و دو ساعت بعد از ملی پوشان استکهلم را ترک کردند.

کی روش وعده مربی گری نکونام را داده بود
برای پاسخ دادن به این سوال که آیا جواد نکونام دستیار کی روش می شود باید به مصاحبه چند ماه پیش سرمربی پرتغالی تیم ملی اشاره کرد. کی روش قبل از جام ملت های آسیا در مصاحبه ای گفته بود، با همین کادر فنی و مربیان به کارم ادامه می دهم و فقط یکی ، دو مربی جوان به ما اضافه می شوند که در کنار کادر فنی آموزش می بینند. از منابع موثق متوجه شدیم این خبر تا حدود زیادی صحت دارد و اگر کی روش بماند این اتفاق می افتد. نکونام جدی ترین گزینه کی روش برای مربی گری محسوب می شود و او در مدتی که در اسپانیا بوده مدرک مربی گری B یوفا را گرفته و شرایط حضور در کادر فنی تیم ملی را دارد.

ارسال نظر

 • ماتاشار اشوداکا

  سن خداحافظی رسمی 20 نفر از بزرگان فوتبال ایران به قرار ذیل است:

  1. ابراهیم قاسم پور 43 سال و 8 ماه

  2. علی پروین 40 سال و 9 ماه

  3. محمد پنجعلی 38 سال و 10 ماه

  4. علی دایی 38 سال و 2ماه

  5. نادر محمدخانی 37 سال و یک ماه

  6. کریم باقری 37 سال

  7. ناصر حجازی 36 سال و 6 ماه

  8. حمید درخشان 36 سال و 4 ماه

  9. مهدی مهدوی کیا 35 سال و 10 ماه

  10. علی کریمی 35 سال و 8 ماه

  11. فرشاد پیوس 35 سال و 6 امه

  12. خداداد عزیزی35 سال و 2ماه

  13. مجتبی محرمی 35 سال و 2ماه

  14. احمدرضا عابدزاده 34 سال و 10 ماه

  15. ناصر محمدخانی 34 سال و 9 ماه

  16. قلیچ خانی 34 و 2 ماه

  17. همایون بهزادی 33 سال و 10 ماه

  18. مجید نامجومطلق 33 و 2 ماه

  19. علی جباری 30 سال و 2 ماه

  20. حسن روشن 29 سال و 3 ماه

  منبع: isport

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار