گوناگون

هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد

هوش مصنوعی این زن را میلیاردر کرد

هوش مصنوعی باعث شده است تا لیسا سو ثروت هنگفتی را به ‌دست آورد، اما او هنوز باید راه زیادی را برای رسیدن به ارزش خالص دارایی جن‌سون هوانگ، مدیرعامل انویدیا، طی کند.

به گزارش زومیت، سو از سال ۲۰۱۶ حدود ۴۰۰ میلیون دلار از سهام AMD را فروخته و اکنون دارایی خالص او ۱٫۱ میلیارد دلار است که حدود سه‌چهارم آن را سهام AMD تشکیل می‌دهد (چیزی حدود ۷۰۰ میلیون دلار).

ارزش سهام AMD از ماه ژانویه (دی و بهمن) در حال ثبت رکوردهای جدید بوده است؛ ابتدا بالاترین ارزش را در طی ۵۲ هفته‌ی گذشته کسب کرد و سپس رکورد قبلی خود را که در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان و آذر ۱۴۰۰) با ارزش ۱۶۴٫۴ دلار به‌دست آورده بود، جابه‌جا کرد و در نهایت به اوج خود یعنی ۱۸۴٫۹۲ دلار رسید. ارزش سهام این شرکت در چند هفته‌ی اخیر در کانال ۱۷۰ دلار ثابت مانده است.

دریافتی لیسا سو به عنوان مدیرعامل AMD به صورت نقدی یا پاداش سهام است. بخش قابل‌ توجه ماجرا این است که تقریباً کل ثروت میلیارد دلاری سو از طریق سهام AMD تأمین می‌شود.

سال ۲۰۱۴ لیسا سو در شرایطی مدیرعامل AMD شد که این شرکت در آستانه‌ی ورشکستگی کامل قرار داشت و در ابتدا حقوق کمتری نسبت به مدیرعامل پیشین AMD یعنی روری رید دریافت می‌کرد.

سو در اولین سال مدیریت خود به‌قدری از AMD سهام دریافت کرد که بر خلاف قوانین اعطای سهام بود و این شرکت مجبور شد حدود ۱٫۷۶ میلیون پاداش او را لغو کند. او توانست ازطریق مدل‌های جدید و قدرتمند پردازنده‌ AMD که مبتنی بر معماری Zen هستند، ارزش سهام شرکت را به‌شدت رشد دهد.

با تصاحب زایلینکس، ارزش بازار AMD برای اولین بار از اینتل پیشی گرفت و احتمالاً این امر اهداف جاه‌طلبانه‌ی AMD در زمینه‌ی هوش مصنوعی را تحقق خواهد بخشید.

لیسا سو احتمالاً سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌های دیگری نیز دارد که ارزش خالص دارایی او را افزایش داده‌اند. او در شرکت‌های دیگری مانند سیسکو نیز حضور دارد و به‌عنوان عضو هیئت‌مدیره‌ی این شرکت فعالیت می‌کند.

 

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار