گوناگون

علم‌الهدی: حضور در انتخابات خبرگان اجرای فرمان امام زمان است

علم‌الهدی: حضور در انتخابات خبرگان اجرای فرمان امام زمان است

امام جمعه مشهد گفت: حضور در انتخابات خبرگان واجب شرعی و اجرای فرمان امام زمان است و اگر کسی انجام ندهد، از تکلیف قطعی شرعی خود شانه خالی کرده است. این یک کار دلخواه نیست که اگر دلت خواست بروی یک برگه در صندوق بیاندازی و اگر حال نداشتی یا نپسندیدی، این کار را انجام ندهی‌.

پارسینه: سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز ۲۰ بهمن در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دنیا ایران را با انقلاب اسلامی می‌شناسد. جوانانی که روز پیروزی انقلاب را درک نکردند، بدانند امروز انقلاب اسلامی هویت وجودی و اجتماعی ماست و بدون انقلاب، ما در برابر دنیا هیچ چیزی نداریم.

 بخش هایی از اظهارات علم الهدی را در ادامه می خوانید:

 
 • باید مبانی این هویت برای همه و به خصوص نسل جوان که عهده‌دار توسعه انقلاب است، تبیین شود. ما ۴۵ سال پیش بر اساس قرآن‌شناسی و اعتقادات توحیدی‌مان، نظام طاغوت را به نظام حاکمیت الله تبدیل کردیم. در ۵ آیه قرآن کریم می‌خوانیم که حاکمیت تنها برای خداست و انقلاب اسلامی این حکم الهی را در جامعه ما تحقق بخشید.
 • در کشور ما مردم در سایه حاکمیت الله همه‌کاره هستند. یعنی در حقیقت در جمهوری اسلامی اندیشه جهانی دموکراسی و مردم‌سالاری با حاکمیت خداوند ممزوج شده است و در این کشور در عین حال که اصل حاکمیت با خداست، تمام تصمیم‌گیری‌ها و مدیریت‌ها با مردم است.
 • حاکمیت الله توسط امام معصوم(ع) که مظهر خداست، اجرا می‌شود. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که دستمان از دامن امام معصوم کوتاه است و در عین حال باید حاکمیت الله اجرا شود. وقتی غیبت کبری شروع شد و امام زمان(عج) در پس پرده غیبت قرار گرفتند، تنها یک راه برای ارتباط با خود گذاشتند و فرمودند برای ارتباط با ما باید با "روات احادیث" که حجت من هستند، در ارتباط باشید.
 • در قانون اساسی، مجلس خبرگان به عنوان مکانیزم تحقق این امر در نظر گرفته شده است، گفت: شما مردم باید یک مجتهد عادل که می‌تواند فقیه جامع‌الشرایط را تشخیص دهد، انتخاب کنید که بر تداوم شرایط حجت امام زمان نظارت کند. البته باید توجه داشت که نظارت صرفا باید بر تداوم شرایط صورت گیرد، نه بر عملکرد ولی فقیه، زیرا کسی نمی‌تواند بر عملکرد حجت و ولی امام زمان نظارت کند.
 • همچنین اعضای مجلس خبرگان از سمت مردم وکالت دارند که هر موقع ۴ شرایط لازم در ولی فقیه از بین رفت، بیعت خود را از او بردارند و او را ساقط کنند. این تنها راهی است که ما به فرمان امام زمان که فرمودند به روات حدیث مراجعه کنید، عمل کنیم.
 • شما به عنوان شیعه امام زمان مکلف هستید به حجت ایشان مراجعه کنید و راه رجوع به حجت امام زمان، نمایندگی دادن به یک فقیه عادل در مجلس خبرگان است که به تایید ۶ فقیه شورای نگهبان رسیده است.
 • لذا حضور در انتخابات خبرگان واجب شرعی و اجرای فرمان امام زمان است و اگر کسی انجام ندهد، از تکلیف قطعی شرعی خود شانه خالی کرده است. این یک کار دلخواه نیست که اگر دلت خواست بروی یک برگه در صندوق بیاندازی و اگر حال نداشتی یا نپسندیدی، این کار را انجام ندهی‌.
 • شما در زندگی خود به امام زمان محتاجید و همیشه به ایشان متوسل هستید. بیش از ۱۱۰۰ سال از غیبت امام زمان می‌گذرد و تنها یک راه برای ارتباط با خود تعیین کرده‌اند. حال چگونه می‌توان از همین یک راه هم تخلف کرد؟ این چطور عشق به امام زمان است که همین یک تکلیف را هم انجام ندهید؟ شما باید برای دیگران هم لزوم حضور در انتخابات خبرگان به عنوان یک حکم شرعی را تبیین کنید.
منبع: ایسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار