گوناگون

امام جمعه رشت: غولِ رسانه با نیرنگ ساندویچ به‌سبک مک‌دونالد، شوروی را منحل کرد

امام جمعه رشت: غولِ رسانه با نیرنگ ساندویچ به‌سبک مک‌دونالد، شوروی را منحل کرد

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه "رسانه" به‌عنوان ابزاری برای تغییر و تحول در دنیا در دست دشمن قرار دارد تصریح کرد: غولِ رسانه که با نیرنگ ساندویچ به‌سبک مک‌دونالد، اتحاد جماهیر شوروی را منحل کرد نشان داده است که حتی از موشک‌های دوربرد، هواپیما‌های بمب‌افکن و پهپاد‌ها هم می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

پارسینه:  آیت الله رسول فلاحتی امروز در مراسم چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد حضرت محمد رسول‌الله (ص) آستارا ضمن تبریک ایام فرخنده ماه رجب و مبعث رسول اکرم (ص)، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) در مدینه تشکیل حکومت دادند، اما پس از آن، دشمنان اسلام علیه پیامبر تاختند و در ۱۰ سال بیش از ۸۰ جنگ را علیه آن حضرت و پیروانش به‌راه انداختند تا طومار حکومت اسلام را برچینند.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان به برخی وقایع ایران اشاره و بیان کرد: در ایران و در دوره صفوی نیز قدری برای اسلام تلاش شد، اما از قاجار تا پهلوی، حکومت در دست ظالمان بود به‌ویژه در دوران پهلوی که سخت‌ترین و بدترین دوره تاریخ ایران بود.

وی با بیان اینکه اسلام، قرآن و انبیاء برای اجرا کردن احکام خدا داعیه تشکیل حکومت داشتند تصریح کرد: در طول هزار سال، دلیل نیامدن بعضی علما و فقها در میدان عمل، نبود حکومت بود، اما امروز وارد چهل و پنجمین سال حکومت اسلامی در ایران شده‌ایم؛ حکومتی که اسلام، رهبری و امت ۳ مولفه و ضلع آن هستند.

 

فلاحتی با تاکید بر اهمیت ۳ مولفه اسلام، رهبری و امت در حکومت اسلامی گفت: بدون توجه به اسلام، رهبری و مردم، حکومت اسلامی شکل نمی‌گیرد و لذا امیرالمومنین علی (ع) در نامه‌ای به مالک اشتر فرمودند "تلاش کن مردم را به ویژه عامه مردم را نگه داری و اگر این توده‌ها را نگه داشتی بدان خشم خواص تو را از پا در نمی‌آورد. "

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نظام اسلامی در این ۳ عرصه مذکور موفقیت داشته است اذعان کرد: ما امروز می‌توانیم ادعا کنیم که تنها کشوری هستیم که حکومت بر مبنای دینی دارد و در رأس آن یک فقیه عالم، عادل و جامع‌الشرایط ایستاده است.

فلاحتی با اشاره به دشمنی‌های بسیار با پیامبراکرم (ص) در مسیر تشکیل حکومت بیان کرد: به همان میزان که پیامبراکرم (ص) با دشمنی‌های فراوان و کینه‌توزان مواجه شد، ما نیز با دشمنان و کینه‌توزی‌های بسیار علیه نظام اسلامی مواجه هستیم و لذا دشمنانِ ما برای نابودی نظام مقدس اسلامی ابزار‌هایی در اختیار دارند که به مراتب، بیشتر از دوران پیامبر است.

وی با بیان اینکه "رسانه" به‌عنوان ابزاری برای تغییر و تحول در دنیا در دست دشمن قرار دارد تصریح کرد: غولِ رسانه که با نیرنگ ساندویچ به‌سبک مک‌دونالد، اتحاد جماهیر شوروی را منحل کرد نشان داده است که حتی از موشک‌های دوربرد، هواپیما‌های بمب‌افکن و پهپاد‌ها هم می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها در انگلیس فقط ۲ هزار پایگاه اسلام‌شناسی و شیعه‌شناسی با هدف ضربه زدن به اسلام راه‌اندازی کرده‌اند گفت: یکی از عمده‌ترین دلایلِ اضمحلال و به فراموشی سپرده شدن بسیاری از انقلاب‌ها در دنیا در واقع نداشتن این ۳ مولفه یعنی دین، رهبری و مردم بوده است.

فلاحتی با اشاره به اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در تظاهرات حمایت از مردم فلسطین در یکی از خیابان‌های انگلیس گفت: ملت ایران پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب، دغدغه انقلاب، رهبری و آرمان‌های اسلامی و راه شهیدان را فراموش نکرده‌اند و این مسئله برای دشمنان قداره‌کش قابل پذیرش و تحمل نیست و جمهوری اسلامی با این مردمِ خوب در برابر همه عربده‌کشان بین‌المللی خواهد ایستاد.

امام جمعه رشت ادامه داد: ما امروز در ایران جوانانی داریم که اوایل انقلاب و امام (ره) و جنگ را ندیدند، اما راه و آرمان‌های انقلاب را درک می‌کنند؛ جوانانی که برای دفاع از حرم رفتند و شهید شدند، نیز جنگ تحمیلی و امام را ندیده بودند، اما آرمان‌خواه بودند.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو و هدف دشمن برای ضربه زدن به ستون خیمه انقلاب گفت: رهبری ستون خیمه انقلاب در ایران است و دشمن در تحلیل‌های خود به این نتیجه رسیده که باید این ستون را مورد حمله و هجمه قرار دهد از طرفی می‌دانند که نمایندگان مردم در مجلس خبرگان در انتخاب رهبری نقش دارند و لذا تلاش می‌کنند تا کسانی به مجلس خبرگان راه پیدا کنند که آمریکا را کدخدا بدانند و سمت و سوی دیگری داشته باشند.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان به حضور پرشور مردم در صحنه‌های مهم و سرنوشت‌ساز کشور در طول ۴۵ سال گذشته اشاره و بیان کرد: مردم عزیز ایران همانطور که طی ۴۵ سال گذشته با حضور جدی در صحنه انتخابات حماسه‌آفرینی کردند در انتخابات پیش‌رو نیز سربلند خواهند شد.

فلاحتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "توده مردم همه‌کاره‌اند" گفت: رهبری در جلسه اخیر خود، ۹۰ بار کلمه "مردم" را مورد تاکید قرار دادند و فرمودند مردم بر گردن ما حق دارند.

امام جمعه رشت افزود: در حکومت اسلامی، رابطه میان حاکم و مردم رابطه‌ای معنوی و عاطفی است و دنیای اسلام امروز به این نعمت ما غبطه می‌خورد.

وی با اشاره به حضور قدرتمندانه ایران در آبراه‌های جهانی خاطرنشان کرد: امروز کشتی‌های جنوب شرق آسیا و شبه قاره هنگام عبور از آبراه‌های ما سعی می‌کنند که حمایت جمهوری اسلامی را داشته باشند حتی کشتی‌های غول‌پیکر اروپایی هنگام عبور از این نقطه، از ترس برخورد با دزدان دریایی، از جمهوری اسلامی درخواست کمک می‌کنند تا به مقصد برسند که نشان از قدرت جمهوری اسلامی دارد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 • ناشناس

  شوروی بخاطر سردمداران ابله و احمق و نادیده گرفتن مردم خودش دچار فروپاشی شد .. ظاهرا برای خیلی ها هم درس عبرت نشد

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار