گوناگون

پیشنهاد امام جمعه یزد درباره ساعت کار زنان

پیشنهاد امام جمعه یزد درباره ساعت کار زنان

امام جمعه یزد تأکید کرد: حال که زنان ما تحصیل کرده‌اند و در اجتماع حضور دارند، ساعت کاری آنها کاهش یابد و به چهار ساعت در روز برسد تا بتوانند چهار ساعت دیگر کاری خود را صرف خانه و خانواده کنند.

پارسینه:  آیت‌الله «محمدرضا ناصری» در دیدار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به اهمیت سبک زندگی و نقش زنان دراین زمینه بیان کرد: غربی ها توانسته اند سبک زندگی را در کشور ما تحت تاثیر فرهنگ خود قرار دهند در حالی که اگر هدف زندگی را درک کنیم، ناخودآگاه سبک زندگی ما به سمت کمال الهی و رضایت الهی بنا نهاده می شود.

آیت الله ناصری ادامه داد: زن رکن اصلی خانواده و تربیت است و اکنون این رکن باید نیمی از زمان خود را برای کار خارج از خانه و خانواده صرف کند که این امر تبعاتی دارد و در بسیاری از موارد دوری اعضای خانواده از یکدیگر را به دنبال دارد و این دوری و تغییر فرهنگ، تبعاتی نظیر پرداختن به حیوانات خانگی، عدم تمایل به ازدواج، گسترش طلاق و ازدواج سفید را به دنبال دارد.

وی با اشاره به راهکار پیشنهادی خود در این زمینه عنوان کرد: حال که زنان ما تحصیل کرده اند و در اجتماع حضور دارند، ساعت کاری آنها کاهش یابد و به چهار ساعت در روز برسد تا بتوانند چهار ساعت دیگر کاری خود را صرف خانه و خانواده کنند.

اجرای ۳ طرح بزرگ در حوزه خانواده

«انسیه خرعلی» معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در این دیدار با اشاره به اجرای سه طرح بزرگ در حوزه زنان و خانواده در سطح کشور اظهار کرد: یکی از طرح ها، طرح «زندگی و بالندگی» مرتبط با والدین دانش آموزان است و به طور عمده به زیست عفیفانه، سبک زندگی و نوع تعامل دانش آموزان با خانواده و اجتماع می پردازد و نوع برخورد عفیفانه ایی که برای دانش آموزان نیاز است، توسط خانواده ها برای آنها تبیین می شود.

خزعلی افزود: طرح «رویداد خانواده» نیز به صورت ملی انجام می شود که برخی رویدادهای آن اجرایی شده که امیدواریم در یزد نیز به زودی آغاز شود.

وی با بیان اینکه این طرح در قالب ۹ کارگروه اجرایی می شود، افزود: این طرح به مسائل فرهنگی، تعذیه، سلامت، پوشش، مهارت های خانوادگی و ارتباطی، بازی در خانواده و ... می پردازد که با کمک وزارت ارشاد در چند استان در حال اجراست.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، «شناسایی زنان تاثیرگذار» را دیگر طرح حوزه زنان و خانواده ریاست جمهوری برشمرد و اظهار کرد: این طرح را از روز زن امسال آغاز کرده ایم و زنان را در حوزه های مختلف از محیط شهری تا روستایی و در حیطه‌های مختلف به لحاظ تاثیرگذاری آنها شناسایی خواهیم کرد.

خزعلی اظهار امیدواری کرد: با همراهی استاندار و امام جمعه یزد بتوانیم این طرح ها را که هدف غایی آن رسیدن به یک حیات طیبه است را اجرایی کنیم تا زنان با حفظ ارزش های وجودی و خانوادگی خود که در اسلام و سبک زندگی ایرانی ما مطرح است، بتوانند به اجتماع خدمت کنند و اهداف غرب که خانواده را نشانه گرفته خنثی کنند.
منبع: ايسنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار