گوناگون

هشدار فرمانده ارشد ارتش به آمریکا: دشمن را با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم

هشدار فرمانده ارشد ارتش به آمریکا: دشمن را با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم

پارسینه: فرمانده هوانیروز ارتش تصریح کرد: امروز دشمن را از فاصله دور با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم و اجازه نزدیک شدن آن‌ها به خاک کشور را نمی‌دهیم.

مهر نوشت: امیر یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش صبح امروز (یکشنبه) در آیین گرامیداشت سرلشکر خلبان شهید «احمد کشوری» که با حضور «علی‌اکبری» امام‌جمعه موقت تهران و خانواده این شهید بزرگوار در ستاد هوانیروز برگزار شد، اظهار داشت: در تمامی فتنه‌ها چراغ راه ما فرمایشات ولی امر مسلمین است؛ یعنی در جاهایی که فتنه وجود دارد، ولایت چراغ راه است؛ لذا همیشه گوش به فرمان ولی امر مسلمین هستیم.

امیر قربانی ادامه داد: به عنوان‌مثال در دوران‌شکل‌گیری انقلاب اسلامی اعلامیه‌های امام (ره) از طریق بالگردها به نقاط مختلف کشور آن هم به‌صورت پنهانی منتقل می‌شد؛ زمانی هم که غائله کردستان به وجود آمد، شهید کشوری خلبان داوطلبی بود که شهید چمران را از محاصره ضد انقلاب در کردستان خارج کرد.

فرمانده هوانیروز ارتش افزود: ما در دفاع مقدس با ۸۰ کشور جنگیدیم و اجازه ندادیم که حتی یک وجب از خاک کشورمان جدا شود؛ زیرا شهیدانی چون «کشوری‌» ها، «صیاد» ها و «سلیمانی‌» ها داشتیم. در دفاع مقدس، هوانیروز ۵۰۰ هزار ساعت عملیات انجام داد که این عدد در جهان رکورد محسوب می‌شود؛ البته همزمان چنانچه بلایای طبیعی هم رخ می‌داد در کنار مردم برای کمک‌رسانی حضور می‌یافت.

وی افزود: از سال ۱۳۶۷ که هوانیروز در عملیات مرصاد کمر منافقین را شکست تاکنون آن‌ها نتوانستند قد علم کنند. هوانیروز ارتش از بزرگترین و قدرتمندترین ناوگان بالگردی غرب آسیا برخوردار است و به واسطه همین امر امروز در ۳۰ استان کشور در خدمت مردم هستیم؛ به نحوی که در بالگردهای ما چندین مورد شاهد متولد شدن نوزادان و جابجایی ۵۸ عضو پیوندی بودیم.

امیر قربانی افزود: امروز در تاریکی و در شرایط بد هوایی رزمایش انجام می‌دهیم؛ این باعث شده تا سرویس‌های جاسوسی کشوهای غربی عنوان کردند که باید مراقب باشیم تا بالگردهای ارتش ایران شبانه بر روی شناورهای ما در خلیج فارس ننشینند.

فرمانده هوانیروز ارتش ادامه داد: امروز دشمن را از فاصله دور با سلاح‌های دوربرد و نقطه‌زن منهدم می‌کنیم و اجازه نزدیک شدن آن‌ها به خاک کشور را نمی‌دهیم؛ چون امروز هوانیروز ارتش به عنوان قدرت بلامنازع در غرب آسیا خودنمایی می‌کند.

با قدرت به سمت نیروی هوایی دانشمند و تراز انقلاب حرکت می‌کنیم

همچنین، امیر حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری که صبح امروز (یکشنبه ۱۹ آذرماه) در این دانشگاه برگزار شد، گفت: شما دانشجویان، آینده‌سازان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستید.

وی افزود: دانشگاه، محلی مقدس در جهت توسعه علم و دانش برای کشور بوده و دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری یکی از قطب‌های برتر حوزه علم و دانش ارتش است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ما با قدرت به سمت نیروی هوایی دانشمند و تراز انقلاب اسلامی حرکت می‌کنیم، اظهار کرد: مقوله علم و دانش در نیروهای مسلح بسیار پر اهمیت است.

امیر واحدی خطاب به دانشجویان دانشگاه شهید ستاری، گفت: شما عزیزان باید هر لحظه به علم، دانش و تخصص خود افزون کنید. در نیروی هوایی ارتش نیاز به افسرانی با دو بال تعهد و تخصص داریم که در این راستا، دوران آموزش در دانشگاه زمان بسیار ارزشمندی است و شما باید این دو بال را تقویت کنید.

وی ادامه داد: شما دانشجویان عزیز باید در زمینه رشد علم و دانش، تمام تلاش خود را بکار گیرید و در کنار آموزش، به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه متعهد باشید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: شما دانشجویان عزیز ثروت نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب هستید، لذا باید مراقب خود باشید، به مقوله ایمان و اخلاق به طور ویژه‌ای توجه کنید و در رفتار، کردار و گفتار، یک افسر تراز انقلاب اسلامی باشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار