گوناگون

تولید روزانه نفت در ایران افزایش یافته است

تولید روزانه نفت در ایران افزایش یافته است

پارسینه: مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که با اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های اسفند و سیوند، روزانه ۱۶ هزار بشکه به تولید نفت کشور افزوده شده است.

به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا، محسن خجسته‌مهر امروز در آیین بهره‌برداری از طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های اسفند و سیوند اظهار کرد: این میدان‌ها واقع در استان هرمزگان در منطقه جزیره سیری و از نظر نزدیکی به بندرلنگه نزدیک هستند.

وی با اشاره به اینکه از نظر عملیاتی و اجرایی میدان‌های اسفند و سیوند جزو پیچیده‌ترین میدان‌های دریایی هستند، افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران توانست با موفقیت این طرح را مدیریت کند و شرکت پتروایران نیز با پوشش حداکثری این طرح را اجرا کرد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مجموع سرمایه‌بری این طرح را ۱۱۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این طرح ۱۲ حلقه چاه حفاری و بالغ بر۸۴ درصد این طرح ایرانی بوده و از کالا‌های ساخت داخل استفاده شده است.

خجسته‌مهر با بیان اینکه با اجرای این طرح ۱۶ هزار بشکه به تولید نفت کشور افزوده شده است، ادامه داد: این طرح‌ها جزو طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید هستند که از آغاز به‌کار دولت سیزدهم شماری از آن‌ها به بهره‌برداری رسیدند و امروز نیز این طرح‌ها به بهره‌برداری رسید.

طرح نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های اسفند و سیوند امروز همزمان با ایام مبارک دهه فجر توسط جواد اوجی، وزیر نفت به بهره‌برداری رسید.

ارسال نظر

 • بدون نام

  یه دروغ دیگه

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار