گوناگون

روحانی به آمریکایی‌ها: مگر ما می‌گذاریم کسی برجام را تغییر دهد

پارسینه: رییس جمهور گفت: همین که شما دانشجویان در دانشگاه تهران می‌آیید پشت تریبون نظر خود را می‌گوید، این حاصل انقلاب است.چه زمانی این آزادی بود که یک دانشجو بیاید در مقابل رئیس دولت آنچه را که مصلحت می‌داند بگوید.

حسن روحاني رئيس دولت يازدهم با حضور در دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو، در ادامه سخنانش گفت: هيچ ضرورتي در عصر حاضر براي ما مهمتر از اميد براي مردم و اعتماد نيست، شما بدانيد اگر اميد به آينده از بين رفت، ما ديگر سرمايه اي نخواهيم داشت.

وي افزود: هرچه كشور ما خوب باشد،‌هر چه موفقيت به دست آورده باشيم با نقطه مطلوب فاصله داريم ما از يك فرهنگ استبدادي و استثماري گذر كرديم و ميخواهيم به يك فرهنگ محمدي و علوي برسيم.

رئيس جمهور با اشاره به لزوم انقلابي ماندن،‌ اظهار كرد: اينكه رهبر انقلاب بر انقلابي ماندن و بودن تأكيد مي كنند ، معني اش اين است كه كار تمام نشده است اگر كار تمام شده بود، پس چرا ما بايد انقلابي باشيم؟ در اين صورت يعني ما به هدف رسيديم. انقلاب يعني تحول جامعه براي آرمان هاي بزرگ يك ملت عزت خواه و عدالتجو. انقلاب براي اين بوده است. ما به همه اهداف انقلاب رسيديم؟ نرسيديم. به هيچ نرسيديم و به خيلي چيزها هم رسيديم.

روحاني ادامه داد: همين كه شما در دانشگاه تهران مي آييد پشت تريبون نظر خود را ميگويد.اين حاصل انقلاب است.چه زماني اين آزادي بود كه يك دانشجو بيايد در مقابل رئيس دولت آنچه را كه مصلحت ميداند با صراحت لهجه بيان کند.

روحاني با اشاره به دستيابي به برخي از اهداف انقلاب،‌ تأكيد كرد: پس ما تا به امروز به اهدافي دست يافتيم. من فكر نمي كنم استقلال سياسي كه امروز ايران دارد شما نظيرش را در كل دنيا داشته باشيد. شما ببنيد در آمريكا يك آقايي انتخاب شده است چه تزلزلي در ذهن سياستمدارهاي اروپا،‌آسيا و بخش هايي از قاره آمريكا پديد آمده است. تنها كشوري كه براساس بيان رهبري ميگويد ما نه خوشحاليم نه غمزده. حالا فردي انتخاب شده است،‌ هر برنامه اي كه دارد بعدا مشخص ميشود. ما راه خود را ميرويم. ممكن او خيلي چيزها بخواهد،‌بخواهد برجام را تغيير دهد اما مگر ملت ما مي گذارد.

اين صحبت رئيس جمهور با تشويق حاضرين و شعار مرگ بر آمريكا همراه شد.

وي افزود: آمريكا نميتواند تاثير گذار در اراده ما باشد. مگر در جنگ تحميلي توانستند؟‌در جنگ تحميلي شرق و غرب و اروپا و شوروي سابق پشت دشمن بودند. مگر وسط جنگ ميگ ۲۵ و هواپيماهاي مختلف غربي و شرقي به صدام ندادند؟ حتي سوپر استاندارد كه نميتوانستند بدهند.به صدام اجاره ندادند؟،‌مگر موشك زمين به زمين ندادند؟ مگر تمام ابزار شيميايي از همين اروپا در اختيارش قرار نگرفت،‌ دنيايي در برابر ما ايستاد چطور موفق شديم؟ دست به دست هم داديم، با ‌اين اجماع است كه ما در برابر توطئه هاي بزگر به پيروزي ميرسيم.

رئيس جمهور معتقد است: «اين ها سيستمي آورده بودند كه به هواپيماهاي سوخو بسته بودند و ما تا مي آمديم رادار را روشن كنيم و كار را مختل ميكردند.در همين دانشگاه،‌شهيد ستاري ها،‌شهيد بابايي ها، شايد حدود- حالا نوارهايش هست- دو ماه يا سه ماه هر شب جلسه داشتيم كه در برابر اين موشك ضد تشعشع راداري را بايد چه كنيم؟ سه ماه كار كرديم و به يك نتيجه رسيديم. خب مطمئن نبوديم كه اين راهكار نتيجه ميدهد يا نه.»

روحاني در ادامه تصريح كرد: اين را در عمليات والفجر ۸ پياده كرديم و در اين عمليات،۷۳ هواپيماي عراقي كه بيشترين هواپيماي عراقي بود را زديم. در اين زمان هيچ موشك ضد تشعشع كارساز نشد تا جايي كه آمريكايي ها اعلام كردند كه يك كشور خارجي به ما كمك كرده است و شايع كردند كه چيني ها به ما كمك كردند.در حالي كه اينگونه نبود،‌دانشجويان،‌مسنولان و اميد ما به آينده به ما كمك كرد. همه دست به دست همه داديم و توانستيم دنيا را به شكست بكشيم.

مردم، نيروي انتظامي،‌عشاير،‌از دانش آموز گرفته تا دانشجو و گارگر همه كنار هم آمدند و ما توانستيم به پيروزي برسيم.روزهاي بسيار سختي را در اين سه سال گذرانيم.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار