گوناگون

همه مردان "جمعیت ایثارگران"

پارسینه: جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از جمله تشکل های پرنفوذ جمهوری اسلامی است که حتی رئیس جمهور و قائم مقام صداوسیما هم عضو موسس این حزب است، اما به دلایل متعدد و از جمله راهبرد رسانه ای خاص و تشکیلات قوی، قدرت و نفوذ این تشکل و نقش آن بر معادلات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به درستی شناخته نشده است، نوشتار زیر که در همشهری ماه منتشر شده است، به معرفی همه مردان "جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی" می پردازد.

الف1- لطف‌الله فروزنده دهكردي:

وی قائم مقام و سخنگوي جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی است.

محمود احمدي‌نژاد در آّبان سال 88 در حكمي لطف‌الله فروزنده دهكردي را به سمت معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور منصوب كرد. در متن حکم احمدی نژاد به فروزنده آمده بود: اميدوارم با توكل بر خداي متعال و استفاده از نيروهاي توانمند و دلسوز و نظرات فرهيختگان و كارشناسان خبره نسبت به تحول در نظام اداري، ارتقاء بهره‌وري، كاهش وظايف و اختيارات دولت و سپردن كار به مردم، ساده و كوتاه كردن مسير ارايه خدمات، اصلاح روش‌هاي جذب نيرو، بسط دولت الكترونيك، اصلاح نظام پرداخت‌ها و تامين امنيت شغلي براي كاركنان شريف دولت اقدام فرماييد. سپردن كارهاي اجرايي به وزراء و روساي دستگاه‌هاي اجرايي و پرداختن به ماموريت‌هاي اصلي و كلان راهگشاي موفقيت خواهد بود. رجاء واثق دارم كه كليه معاونين رييس‌جمهور ، وزراء و مديران و كارشناسان دولت ، شما را در اين مهم ياري خواهند كرد.
سخنگوی جمعیت ایثارگران همچنین از سوی دیگر با احمد توکلی از منتقدان جدی اقتصادی رئیس جمهوری نیز ارتباط داشته و هم اکنون قائم‌مقام مركز پژوهش‌های مجلس است که توکلی ریاست آن مرکز را به عهده دارد.

الف2- رضا روستا آزاد
موضوع تغییر ریاست دانشگاه صنعتی شریف از دولت نهم آغاز شد و همواره از روستا آزاد که عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نیز است به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها یاد می شد تا اینکه بنابر آخرین خبرها قرار است به زودی وی رسما به صندلی ریاست دانشگاه صنعتی شریف تکیه بزند. همزمان با حضور کامران دانشجو وزیر کابینه دهم در راس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آغاز روندی دیگر در تغییر روسای دانشگاهها بار دیگر گمانه تغییر رئیس دانشگاه صنعتی شریف شنیده می شود. رضا روستا آزاد در حال حاضر معاون پژوهشی سعید سهراب پور در دانشگاه صنعتی شریف است.

الف3- مسعود سلطانپور

سلطانپور از پیشگامان و ماندگاران در شوراي مركزي جمعیت است و در هر چهار دوره در شورای مرکزی ایثارگران عضویت داشته است. او مديرعامل پيشين شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران از بانيان و پايه‌گذاران اصلي اين شركت فعال در عرصه فراساحل از سال ۱۳۷۱ تا فرودین سال جاری بوده است.مدیر بازرگانی، مدیریت مهندسی، مسئولیت احداث و راه‌اندازی کارخانه اندود بتن، مدیرکل پروژه‌ها، سرپرستی واحد نصب و مدیرعامل (از شهریور 1380) از جمله سمت‌های سلطان‌پور در سال‌های مسئولیت وی در شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران بوده است. گفته می شود. حتی پس از پیروزی محمود احمدی نژاد در نهمین دوره ریاست جمهوری نام سلطانپور در فهرست نامزدهای وزارت نفت در کابینه دولت مطرح شد. وی در شهریور سال 84 وی درباره مسئولیت خود در شركت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و ارتباط با مهدی‌ها‌شمی تاكید كرد: در هشت سال دوره كارگزاران سازندگی من یك مهندس ساده نفتی بودم و هیچ مسئولیتی هم به من ندادند و مهدی‌ها‌شمی نیز پس از سال 77 دیگر مدیر عامل شركت نبوده و مسئولیتی در آن نداشته است و در دوره وی نیز من یك كارشناس ساده بودم و مسئولیتی نداشتم. مسعود سلطانپور یادآور شد: در سال 81 پس از این كه شركت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران به صندوق بازنشستگی صنعت نفت (51 درصد سهام) و سازمان گسترش و نوسازی صنایع (49 درصد سهام) واگذار شد از سوی مهندس بوشهری به عنوان مدیرعامل این شركت انتخاب شدم و این انتخاب هم ربطی به كارگزاران نداشت.الف4- احمد نجابت
احمد نجابت(زاده ۳۰ مرداد ۱۳۲۳) نماینده سابق شیرازو مخبر کمسیون بهداری در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی می‌باشد. از سوابق وی می توان به مدیر کلی دفتر بازرسی وزارت بهداشت، نمایندگی وزیر در شورای عالی نظام پزشکی و مدیریت نظام پزشکی و بهداری استان فارس اشاره نمود. گفتنی است حسین نجابت نماینده مجلس شورای اسلامی برادر او می‌باشد

الف5- معصومه آباد
آباد از اعضای شورای مرکزی جمعیت ایثارگران يكي از جانبازان و اسراي جنگ تحميلي كه اكنون عضو شوراي شهر تهران است. او متولد 1341 در آبادان و ليسانس و فوق ليسانس از دانشگاه علوم پزشكي ايران است. آباد دكترای خود را از دانشگاه لندن گرفته است و در سوابق علمی و اجرایی او به موارد ذیل می توان اشاره کرد: - مسئول درمانگاه محرومين درون مرزي ( 1367-1356) - رئيس بخش زنان و زايمان بيمارستان نجميه (1377-1375) -مسوول موسسه فرهنگي بروج (1380 ) - مسوول نماينده ولي فقيه در بيمارستان نجميه (1384) - مشاور مدير كل شهرداري تهران (1385) - از جمله تاليفات وي: بدن من چگونه كار مي كند ( مجموعه ده جلدي ) برنده كتاب سال كشوري

الف6- عشرت شایق
ورود شایق به شورای مرکزی جمعیت ایثارگران مربوط می شود به چهارمین کنگره که وی توانست به عنوان عضو علی البدل وارد شواری مرکزی این جمعیت شود. او 46 سال دارد و پیش از این نماینده اصولگرای تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس هفتم ایران بوده است. شایق در مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون اصل ۹۰ ، هیأت تحقیق و تفحص مجلس ، نایب رییس فراکسیون زنان مجلس و فراکسیون اشتغال و کارآفرینی مجلس بود و در خرداد ۱۳۸۷ به ریاست مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد منصوب شد. او همچنین از ۱۳۸۴ تقریبا به مدت یک سال عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران بود.

الف7- فاطمه آلیا
فاطمه آلیا متولد ۱۳۳۵ کارشناس
ارشد علوم سیاسی یکی از اعضای جمعيت ايثارگران انقلاب اسامي در سومین دوره فعالیت این جمعیت بوده است. آليا با سابقه دو دوره نمايندگی مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي سال گذشته به عنوان وزير پيشنهادي آموزش و پرورش دولت دهم انتخاب شده بود اما پس از در نامه ای به رئیس جمهور اعلام کرد حاضر به پذیرش این سمت نیست. وی در نامه خود نوشته است:بنا به مشورت‌هایی که با جمعی از همکاران محترم مجلس و دلسوزان نظام و انقلاب داشتم در جمع‌بندی به این نتیجه رسیدم که همچنان در مجلس در خدمت مردم و پشتیبان برنامه‌های دولت محترم که همانا تجلی اراده و رأی بی‌نظیر مردم است، باشم. مجموعه اعلام مواضع وی طي دوران نمايندگي‌اش، حاوي از حمايت‌هاي پياپي از مواضع و عملكرد احمدي‌نژاد است و تنها مخالفت وي را در نقد لايحه حمايت از خانواده نهفته است. اما آليا در ديگر مقاطع حساس، همواره حامي احمدي‌نژاد بوده است. كما اينكه در برابر انتصاب مشايي به عنوان معاون اول رئيس‌جمهور و تاخير در اجراي فرمان رهبري براي بركناري وي سكوت كرد و آنجا كه محصولي به عنوان سومين وزير پيشنهادي كشور در دولت نهم به مجلس معرفي شد، در قالب مصاحبه‌هايي به اعلام حمايت از او پرداخت.الف8- محمود احمدي نژاد
محمود احمدی‌نژاد (۶ آبان ۱۳۳۵ در آرادان) ششمین رئیس جمهوری اسلامی ایران و رئیس‌جمهور کنونی این کشور شاخص ترین عضو در هیات موسس جمیعت ایثارگران است. وی نخستین استاندار اردبیل بوده‌است. او در موقعیت شهردار تهران به‌صورت مستقل در انتخابات نهم ریاست جمهوری ایران شرکت کردو در ۳ تیر ۱۳۸۴ در دور دوم از این دوره با کسب ۱۷ میلیون رای در انتخابات ریاست جمهوری، پیروز شد. وی ششمین رئیس جمهور ایران بعد از انقلاب ۱۳۵۷ می‌باشد. دورهٔ اول ریاست جمهوری او همزمان با پایان کار دولت نهم در ۱۲ مرداد ۱۳۸۸ پایان یافت. احمدی‌نژاد در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری با ۲۴ میلیون و ۵۹۷ هزار رأی پیروز اعلام شد .

الف9- علیرضا علی‌احمدی جشفقانی
علی‌احمدی (زاده۱۳۳۸، اصفهان) در دو دوره ابتدایی فعالیت جمیعت ایثارگران عضو شورای مرکزی این گروه بوده و یکی از دولت‌مردان ایرانی و وزیر آموزش و پرورش ایران در کابینه اول محمود احمدی نژاد بوده است. وی مدرک دکترای خود را در مدیریت تولید از دانشگاه تربیت مدرس و مدرک کارشناسی ارشد را در زمینه‌ مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس و همچنین مدرک کارشناسی را در زمینه‌ مهندسی متالورژی از دانشگاه علم و صنعت ایران کسب کرد. علی‌احمدی در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ از سوی محمود احمدی‌نژاد برای تصدّی ‬وزارت تعاون به مجلس معرفی کرد، امّا موفّق به کسب رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی نگشت. وی در همان سال به رياست دانشگاه پيام نور منصوب گرديد. در تاریخ ۳۰ بهمن سال ۱۳۸۶، مجدداً از طرف محمود احمدی نژاد، به عنوان وزیر آموزش پرورش به مجلس شورای اسلامی معرفی شد که این بار توانست با کسب رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزیر آموزش و پرورش شود.

الف 10- ابوالحسن فقیه
ابوالحسن فقیه(متولد 1352) عضو سابق شواری مرکزی جمعیت ایثارگران و رئیس سازمان بهزیستی پله‌های ترقی را خیلی زود طی کرده است. او که در دوران دانشجویی به فعالیت فرهنگی در مسجد دانشگاه اهتمام می‌ورزید، در سال 1380 به عضویت در نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها پیوست. دو سال بعد با حمایت‌های بی‌دریغ شهاب‌الدین صدر به عنوان مدیرکل روابط عمومی پزشکی قانونی مشغول به کار شد. پس از آن مدتی به عنوان مشاور احمدی‌نژاد در شهرداری تهران به فعالیت‌های خود ادامه داد. او در انتخابات دور گذشته ریاست جمهوری به عنوان قائم‌مقام ستاد تبلیغاتی احمدی‌نژاد فعالیت کرد و پس از آنکه مدت کمی به عنوان مدیرکل دفتر وزارتی وزارت رفاه در دولت نهم خدمت کرد، از سوی داود مددی سرپرست سابق وزارت رفاه به عنوان رئیس سازمان بهزیستی کل کشور منصوب شد.

===============رسانه ای ها

ب1- عباس درويش توانگر

توانگر از چهار دوره فعالیت جمعیت ایثارگران، در سه دوره اخیر آن عضو شوراي مركزي این جمعیت بوده است. وی یکی از برجسته ترین افراد رسانه ای این گروه اصولگرا به شمار می رود که هم اکنون نیز سردبير خبرگزاري فارس را به عهده دارد. وی در خرداد سال گذشته و در ایام انتخابات درباره نقش و جایگاه این رسانه طی یک مصاحبه با فارس گفت: در نيمه اول خرداد ماه سال جاري، در آمار بازديد كننده‌هاي فارس 22 درصد و در صفحات بازديد شده حدود 50 درصد افزايش داشته‌ايم. سردبير خبرگزاري فارس با اشاره به گزارش سايت‌هاي ثبت كننده ترافيك بازديد همچون آلكسا و گوگل گفت: براساس گزارش اين سايت‌ها، خبرگزاري فارس در يك ماه اخير صعودي 200 پله‌اي در دنيا داشته است كه اين جهش مي‌تواند به عنوان يك ركورد محسوب شود. توانگر از مرجعيت رسانه‌اي خبرگزاري فارس به ويژه در دوران انتخابات رياست جمهوري به عنوان امتياز برجسته اين خبرگزاري نام برد و افزود: يكي از اصلي‌ترين وظايف خبرگزاري‌ها، تامين عكس و خبر براي مطبوعات و رسانه‌هاي تصويري و شنيداري است و هدفگذاري كمتري براي جذب كاربران اينترنتي انديشيده مي‌شود اما با تدابيري كه مديريت خبرگزاري فارس انديشيده ما توانسته‌ايم علاوه بر تامين حداكثري اخبار مطبوعات و شبكه‌هاي تلويزيوني، در حوزه كاربران اينترنتي هم يك ركورد رسانه‌اي ثبت نمائيم به گونه‌اي كه در يك روز تعطيل مثل 14 خرداد ما شاهد بازديد يك ميليون و نهصد و هفتاد هزار صفحه از فارس بوديم كه ركورد صفحات بازديد شده در يك روز تعطيل شكسته شد.

ب2- عليرضا سربخش
سربخش از اعضای قدیمی جمعیت و سابقه عضویت در تمام دوره های شوراي مركزي جمعیت ایثارگران را دارد. وی از چهره های مطبوعاتی این جمعیت اصولگرا به شمار می آید. وی ریاست بخش امور سینمایی بنیاد جانبازان، عضویت در هیئت مدیره انجمن روزنامه نگاران مسلمان و مسئولیت فرهنگی این انجمن را بر عهده دارد و از سال ٧٥ نیز با نقد فیلم و تئاتر، فعالیت خود را در تحلیل امور فرهنگی هنری آغاز نمود. همچنین سربخش از اعضای کنونی هیات منصفه مطبوعات است. او متولد ١٣٤٢ است و در سن ١٩ سالگی از ناحیه دو چشم به درجه رفیع جانبازی نایل آمد. پس از كسب رتبه اول در كنكور سراسری و تحصیل در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران در دوره كارشناسی ارشد پذیرفته و حائز رتبه دوم شد و در سال ٧٧ در مقطع دكترای اعزام به خارج پذیرفته شد ولی به دلیل مسئولیتهای فرهنگی از رفتن، صرف نظر كرد. سربخش همچنین دارای فوق دیپلم فیلمنامه نویسی از مركز آموزش فیلمسازی باغ فردوس است.


ب3- سید امیر سیاح
سیاح از اعضای جوان و رسانه ای ایثارگران است. او تحلیل گر مسائل اقتصادی و کارشناس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و سردبیر جامعه ی خبری-تحلیلی الف است. او ضمن یادداشتی در مچله اصولگرای پنجره در خصوص سایت الف اینطور نوشته است: از شهريور 1385 كه سايت «الف» راه اندازي شد، تلاش كرديم اخبار درست و صحيح را در اختيار كاربران قرار دهيم. تحريريه «الف» از چهار نفر تشكيل شده كه فقط يك‎نفر از آن‎ها خبرنگار است و ساير دوستان هم كارهاي ديگري انجام مي دهند. خيلي ها تصور مي كنند «الف» تحريريه وسيعي دارد، در حالي‎كه به هيچ‎وجه اين‎گونه نيست.«الف» از شوراي سياست‎گذاري هشت نفره اي تشكيل شده كه آقايان توكلي و نادران از جمله آن‎ها هستند و از آن‎جا كه اجازه ندارم، نمي توانم نام ديگر افراد را ببرم. اين افراد حداكثر هفته اي يك جلسه دارند و در آن راهكار ارايه مي دهند و سياست ها را مشخص مي كنند. ضمن اين‎كه اين افراد در دستگاه هاي مختلف فعاليت دارند، به ما اطلاعات لازم و خبرهاي دسته اول را مي دهند. از آن‎جايي كه مي دانيم اخبار واصله از اين افراد درست و صحيح است، آن را روي سايت قرار مي دهيم.در اين بين، براي ما مهم نيست كه چه جرياني را نقد مي كنيم. خيلي ها انتقاد مي كنند كه ما در خبر و تحليل هاي سياسي مان يكي به نعل مي زنيم و يكي به ميخ، در حالي‎كه اصلا اين‎طور نيست. در فضاي سياسي كشور، معمولا رسانه‎ها به نيابت از احزاب و تشكلات سياسي كار مي كنند و وظيفه دارند نظر آن‎ها را بازتاب دهند، اما به حزب خاصي وابسته نيستيم. من قويا تأكيد مي كنم كه طرفدار حق هستيم. گفتنی است سیاح وی فوق لیسانس اقتصاد بوده و دانشجوی دکتری مدیریت می باشد.


ب4-مجتبی توانگر
مجتبی توانگر هم مانند سیاح از اعضای جوان و رسانه ای اصولگراست که هم اکنون دبیر شاخه جوانان جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی می باشد. توانگر زمانی که سایت خبری الف وابسته به احمد توکلی فیلتر شده بود دبیرتحریریه این رسانه خبری بود. وی در انتخابات ریاست جمهوری از حامیان احمدی نژاد بود. شاخه جوانان و دانشجويان جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با توجه به فرارسيدن 12 آذرماه سالروز تصويب قانون اساسي در سال 1358 يك نسخه از قانون اساسي را به دفتر موسوي تحويل داد. مجتبي توانگر مسئول شاخه جوانان و دانشجويان جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي در گفتگو با فارس در توضيح علت تحويل نسخه‌اي از قانون اساسي به دفتر ميرحسين موسوي گفت: اين كار در پاسخ به عملكرد غيرقانوني و بي‌اعتنايي‌هاي بود كه موسوي به اصول بديهي قانون اساسي داشته و در بيانيه‌‌ها و سخنان ايشان نيز طرح اتهامات و دروغ‌هاي اثبات‌ نشده‌هاي وجود داشته است.


ب5- علی دارابی
دیماه سال 86 عزت الله ضرغامی رییس صدا وسیما، علی دارابی را به سمت قائم مقام رئیس سازمان صدا و سیمای ایران منصوب كرد.‏ دارابی 48 ساله كه پیش از این به عنوان معاون امور مجلس و استان‌های صدا و سیما در این سازمان مشغول به كار بود، عضویت در شورای مركزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در دوره سوم فعالیت این جمعیت را در کارنامه سیاسی خود دارد. پیش از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری برخی محافل خبری در خصوص ارتباط این معاون و مدیر نوشته بودند:" سید عزت‌الله ضرغامی‌رییس سازمان صداو سیما در تدارك آن است تا سال دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. گویا او با برخی از كسانی كه در دایره او قرار دارند مشورت‌هایی نیز كرده و نظر كسانی مانند علی دارابی معاون پارلمانی خود كه نیروهای جمعیت ایثارگران بود، پرسیده است. ضرغامی‌خود نیز از سمپات‌های جمعیت ایثارگران است. اگرچه گفته است می‌خواهد به صورت منفرد در انتخابات شركت كند"


ب6- مهدی فضایلی
فضائلی در اولین دوره تشکیل جمعیت ایثارگران از اعضای شورای مرکزی این جمعیت بود. وی از نیروهای رسانه ای این گروه اصولگرا به شمار می رود که در کارنامه رسانه های ای خود مدیرعاملی خبرگزاری فارس را به ثبت رسانده است. بعد از اینكه مهدی فضایلی سال گذشته از مدیریت خبرگزاری فارس كنار رفت به شورای سردبیری روزنامه جام جم پیوست و از همان مقطع درصدد راه اندازی خبرگزاری در سطح جهان اسلام با همكاری برخی نهادها برآمد لیكن نتوانست این مهم را پیش ببرد. بعد از این موضوع، هم اکنون فضایلی به پیشنهاد سردار بهمن كارگر معاون اجتماعی نیروی انتظامی جهت امور اطلاع رسانی و عملیات رسانه ای به این معاونت پیوسته است.


ب7-بيژن مقدم
مقدم در دوره های اول و دوم فعالیت جمیعت ایثارگران عضو شورای مرکزی این گروه اصولگرا بوده است. از مقدم به عنوان چهره ای رسانه ای یاد می شود که هم اکنون مدير مسئول روزنامه جام جم است. روزنامه جام جم متعلق به سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي و يكي از پرتيراژترين روزنامه‌هاي كشور است . مقدم پيش از اين مسئوليت معاونت خبر خبرگزاري فارس را بر عهده داشت. همچنین مدیرمسئولی روزنامه ایران و سردبیری روزنامه رسالت از سوابق مطبوعاتی- رسانه ای مقدم است.


8- «سید جلال فیاضی»
فیاضی از اعضای سابق شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و یکی دیگر از نیروهای رسانه ای این جمعیت است. او سابقه سردبیری رونامه قدس، مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد را دارد که حکم مسئولیت وی از سوی «حسین صفار هرندی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده بود.
گفتنی است فیاضی از نیروهای فعال جریان اصولگرا در استان خراسان رضوی محسوب می شود.

9-سيدرمضان موسوي مقدم
سيد رمضان موسوی مقدم (متولد 1342) که در کسوت روحانیت است، از اعضای سابق شواری مرکزی جمیعت ایثارگران بوده است. وی که کارشناسی ارشد حوزوی فقه و اصول را دارد در سال 86 با حکمي از سوي عزت الله ضرغامي معاون امور مجلس و استان هاي صداوسيما شد. موسوي مقدم که پيش از اين مديرکل صداوسيماي مرکز خراسان رضوي بود، جانشين دیگر عضو سابق ایثارگران یعنی علي دارابي شد. اردیبهشت سال گذشته و در ایام نزدیک به انتخابات معاون امور مجلس و استان‌هاي صدا و سيما از پخش 15 هزار و 590 دقيقه برنامه راديويي و 24 هزار و 534 دقيقه برنامه تلويزيوني با محوريت انتخابات از 10 اسفند 87 تا پايان فروردين 88 از شبکه‌هاي استاني خبر داد.


10 علي يوسف پور
یوسف پورمتولد سال 1334 در ناغان از توابع استان چهارمحال و بختياري نیز که اعضای سابق شواری مرکزی جمعیت ایثارگران است از فعالین رسانه ای در جريان انتخابات رياست جمهوري دوره نهم به شمار می رود.روزنامه سياست روز در آن دوره از اصلی ترین حامیان احمدی نژاد بود که یوسف پور مدیر مسئول آن بود. پس از انتخاب احمدی نژاد یوسف پور ابتدا در همان سال به عنوان معاون حقوقي و پارلماني وزير نيرو منصوب شد. پس از آن نیز در سال بعد با حكم رئيس جمهوري، علي يوسف پور، سرپرستي وزات رفاه و تامين اجتماعي را بر عهده گرفت.

ارسال نظر

 • ادیب

  حاج مجتبی شاکری جانباز شاخص انقلاب اسلامی که از ناحیه دو چشم و دو دست مجروح شده است را فراموش کرده اید!!! ایشان از اعضای هیئت موسس جمعیت ایثارگران است.
  همچنین نام برخی افراد مانند دکتر عبدالحسین روح الامینی، دکتر داود دانش جعفری، احمدعلی مقیمی، خانم دکتر وحید دستجردی، مرحوم ابوترابی، دکتر الیاس نادران، دکتر علی ذبیحی، دکتر مهدی کوچک زاده، امیرحسین قاضی زاده، اکبر نبوی و از همه مهمتر نام تاثیرگذارترین فرد جمعیت ایثارگران یعنی حاج حسین فدایی دبیرکل این جمعیت را فراموش کرده اید.

 • محمد

  اینا توی فولکس واگن و یک موتور سیکلت جا می شوند نه؟

 • حسین

  سلام حالا اینها با این همه یال و کوپال چه گلی به سر ایثارگرانی که هنوز هم همانند دوران مقدس مخلصانه خدمت می کنند و دوست ندارند نامی از آنه برده شود زده اند به جز ...

 • سجادحائری

  سلام همانطورکه جناب ادیب مرقوم فرموده اند نام اصلی ترین وتاثیرگذارترین ها ازقلم افتاده است /من جمله سیدصولت مرتضوی وبسیاری دیگرکه ب اسامی آنان اشاره کرده اند/امادرکل مطلب مفیدی بود/وموجب قدردانی است

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار