گوناگون

حسن روحانی: درباره رابطه با آمریکا نظرسنجی می‌کنیم

پارسینه: به دو دستگاه نظرسنجي گفته ام که نظر مردم را بگيرند . تا ببينم با گامي که دولت به پيش گذاشته چند درصد موافقند ...

دکتر حسن روحاني که در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران حضور يافته بود ، در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه دولت آريا که پرسيد «برخي گفتگوي تلفني شما با آقاي اوباما را اشتباه تاکتيکي ارزيابي کرده اند و از سوي ديگر برخي هم در فرودگاه مهرآباد در مراسم استقبال از شما مخالفت خودشان را بروز دادند ، شما در پاسخ به اين انتقادها چه جوابي داريد » گفت : هر کس با هر لحني مي تواند انتقاد کند . البته ما دلمان مي خواهد لحن مودبانه و اخلاقي باشد و اعتراض در چارچوب قواعد بازي هيچ اشکالي ندارد. دولت از اين به بعد قدم هاي بلند تري برخواهد داشت .اين قدم کوچکي بوده است . وي افزود: برخي ممکن است انتقاد يا اعتراض کنند که حق با آن هاست من خودم به دو دستگاه نظرسنجي گفته ام که نظر مردم را بگيرند . تا ببينم با گامي که دولت به پيش گذاشته چند درصد موافقند حتي اگر مخالفين اين راه دولت يک درصد باشد حق دارند حرف بزنند و نقد کنند. رييس جمهور تاکيد کرد: فقط ما بايد يادمان باشد همه ما در حرف و نقدمان منافع ملي را در نظر بگيريم ، حتما نقد ما سازنده و اخلاقي باشد . ممکن است دولت هم نقد داشته باشد که بايد همين طور رفتار کند. در واقع اشکالي ندارد هر کس نقد و نظري دارد بيان کند . منتهي بايد بدانيم دولت در مسير دشواري در حال حر کت است حمايت مردم نظر مردم و مجلس شوراي اسلامي و به ويژه حمايت رهبري سرمايه هاي اصلي ما است که اگر اين ها نباشد ما نمي توانيم به اهدافمان برسيم يا به سختي به اهدافمان مي رسيم . ما به کمک نياز داريم اما در عين حال انتقاد را آزاد مي دانيم.

رئيس جمهور در ادامه اظهاراتش در جمع خبرنگاران گفت: يکي از برنامه هاي مهم دولت يازدهم از همان ابتدا مسئله تعامل موثر با جهان بود که آن را به عنوان گفتمان خود مطرح کردم.

روحاني افزود: در 45 روز گذشته دولت در سه مرحله در بحث تعامل سازنده قدم‌هايي را به پيش گذاشت.

رئيس جمهور گفت: مرحله اول حضور حدود 55 هيئت خارجي در مراسم تحليف در مجلس شوراي اسلامي بود که 11 هيئت آن در حد سران و بقيه نيز در حد وزرا يا رئيس مجلس شرکت کردند؛حضور آنها اولين قدم در ديپلماسي خارجي دولت و بسيار تاثيرگذار در فضاي بين المللي بود.
روحاني افزود: قدم دوم شرکت در اجلاس همکاري هاي شانگهاي در بيشکک بود که با همه سران و نيز وزراي خارجه اي که به جاي سران در اين اجلاس شرکت کردند ملاقات داشتم و مهمترين آنها ملاقات با روساي جمهور روسيه و چين بود که در آن بحث هاي روابط دوجانبه، مسايل بين المللي و منطقه اي مورد بررسي قرار گرفت.

رئيس جمهور ادامه داد: ارتباط با اين دو رئيس جمهور و بحث هايي که در ملاقات مشخص کرديم، توسط نمايندگان رئيس جمهور ايران و نمايندگان اين دو رئيس جمهور ادامه خواهد يافت.
روحاني گفت: قدم سوم حضور در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل بود که در چند بخش اين حرکت صورت گرفت.
رئيس جمهور افزود: ديپلماسي رسمي در اين ملاقات با ملاقات هاي دوجانبه، ديدارها با مقامات و روساي سازمان هاي بين المللي صورت گرفت و ديپلماسي عمومي نيز به شکل سخنراني ها و حضور در جلسات مسئولان رسانه ها، رهبران اسلامي در‌ آمريکا و صاحبنظران صورت گرفت.
وي گفت: همچنين شرکت در جلسه اي که از طرف جامعه آسيايي ها و شوراي روابط خارجي آمريکا با حضور 300 صاحب نظر انجام شد بخش ديگر از اين برنامه ها بود.

روحاني افزود: در زمينه تبليغات هم مصاحبه ها با چند کانال تلويزيوني و يک روزنامه معروف انجام شد، همچنين حضور در جمع ايرانيان مقيم آمريکا نيز بسيار حائز اهميت بود.

ارسال نظر

 • محمد مهدی

  نظر سنجی بسیار خوب است

 • ناشناس

  به این میگن رفتار دموکراتیک. فقط مراقب باشین نظرسنجی رو کدوم نهاد انجام میده. نتایجش باید به تأیید بعضی ها (از جمله کیهان نشینان برسه)!!!

 • ناشناس

  آفرین به شخصیت استوار ایشان.

 • ناشناس

  ضمناً برخی در پشت پردهء انتقادات دنبال منافع خود بوده چون احساس می کنند که با حاکمیت بیشتر نظرات مردم آنها باید کناره بگیرند و شاید روزی حساب پس دهند .

 • حسام

  با سلام
  نياز به نظر سنجي نمي باشد حتي يك نفر هم مخالف نداريم گفتگو به نظر رهبر معظم با احترام و عزت متقابل همراه است نه از روي قلدري به فرموده امام راحل ما با رژيم آپارتايد و حكومت جعلي اسرائيل كه به هيچ عنوان موجوديت آنرا قبول نداريم مخالفيم ولي با تمام ملل گفتگو مي كنيم مگر الان در مردان سياسي كشور در حال گفتگو نيستند خدا به همراهتان. اخيرا"حزب اصولگرايان مجلس بيانيه اي صادر فرمودند كه به نكات ارزشمندي اشاره شده كه فصل الخطاب خوبي است.اللهم عجل لوليك الفرج

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار