گوناگون

۵ رنگ لباس‌ که شما را پیرتر نشان می‌دهد

۵ رنگ لباس‌ که شما را پیرتر نشان می‌دهد

اگر می‌خواهید جوان‌تر از سنتان به نظر برسید، باید همیشه لباس‌های متناسب با اندامتان و سازگار با رنگ پوستتان را بر تن کنید. انتخاب رنگ لباس مناسب ظاهر شما را شیک‌تر جلوه داده و استایلی متناسب با مد روز برایتان به ارمغان می‌آورد.

به گزارش راهنماتو، با افزایش سن همه افراد دوست دارند جوان تر از سنشان به نظر برسند و نحوه آرایش و لباس پوشیدن دو موضوع مهمی است که ما را در رسیدن به این هدف یاری می کنند. اگر می خواهید جوانتر از سنتان به نظر برسید، توصیه می کنیم از پوشیدن این ۵ رنگ لباس اجتناب کنید:

۱- مشکی و خاکستری خیلی تیره

مشکی و خاکستری دو رنگ کلاسیک و ضروری در کمد لباس هر فرد هستند. با این حال، استفاده بیش از حد از این رنگ ها در پوشش سایه‌هایی در اطراف صورت ایجاد کرده و خطوط ظریف چهره را برجسته تر می کند. البته منظور ما این نیست که شما به طور کامل از پوشیدن لباس های مشکی و خاکستری اجتناب کنید. به جای این کار توصیه می کنیم از لباس ها و اکسسوری های رنگی مانند یک روسری کرم، یک بلوز شتری و جواهرات رنگارنگ در کنار این رنگ لباس ها استفاده کنید. انتخاب سایه مناسب نیز می تواند تاثیر زیادی بر جذابیت چهره و استایل شما داشته باشد. به عنوان مثال اگر پوست و موی روشن دارید، یک لباس به رنگ مشکی زغالی ملایم برای شما مناسب است و بهتر است در کنار آن از لباس ها و اکسسوری های رنگارنگ نیز استفاده کنید.

۲- رنگ‌های پاستلی

رنگ های پاستلی تناژ بسیار ملایمی دارند و پوشیدن این رنگ لباس ها می‌تواند با برجسته‌کردن تغییرات و چین و چروک های پوست سن شما را بالاتر نشان دهد. رنگ های پاستلی گودی چشم را بیشتر نمایان می کنند. در واقع با افزایش سن رنگدانه ها و ملاسما بر روی پلک ها و پوست ظاهر می شوند و لباس های پاستلی رنگ می توانند هایپرپیگمانتاسیون را بیش از حد نمایان کنند. بنابراین توصیه می شود از پوشیدن لباس های پاستلی خودداری کنید.

۳- بژ

رنگ های خنثی در عین حال که استایلی کلاسیک برای شما به ارمغان می آورند، می‌توانند نتیجه معکوس نیز داشته باشند و شما را مسن تر از سن واقعیتان نشان دهند. از پوشیدن بیش از حد لباس به رنگ های نود و بژ خودداری کنید و استایلتان را با رنگ های تیره متعادل تر نمایید.

۴- صورتی سالمونی

صورتی سالمون یکی از انواع سایه‌های رنگ صورتی است که از ترکیب صورتی، قرمز و نارنجی بوجود آمده است. در حالی که این رنگ ممکن است از نظر بصری بسیار جذاب و دلپذیر به نظر برسد، اما پوشیدن این رنگ پرجنب و جوش می تواند درخشندگی فلورسنت روی پوست شما ایجاد کرده و هر گونه نقص و قرمزی را برجسته تر کند.

۵- بنفش

بنفش اگرچه یک رنگ بسیار زیبا و جذاب است، اما با انتخاب سایه نامناسبی از این رنگ، ممکن است سن شما بیشتر از آنچه که هست به نظر برسد. به عنوان مثال اگر یک بلوز بنفش با ته رنگ خاکستری بپوشید، پوست شما کدر و بی روح به نظر خواهد رسید. از رنگ‌ لباس هایی که پوست و لب‌های شما را به رنگ ارغوانی درمی آورند و موجب جلب توجه عیوب پوستی شما می شوند، خودداری کنید. با انتخاب سایه مناسب بنفش می توانید استایلی شیک و بی نقص داشته باشید.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار