گوناگون

کشف ابرستاره‌ ای ۱۰‌ هزار برابر بزرگتر از خورشید!+ عکس

کشف ابرستاره‌ ای ۱۰‌ هزار برابر بزرگتر از خورشید!+ عکس

پارسینه: دانشمندان در حالی که روز به روز با تجهیزات پیشرفته فضا را رصد می‌کنند، به اکتشافات جالبی دست پیدا می‌کنند.

به گزارش پارسینه و به نقل از خبر آنلاین؛ محققان با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب به کشفی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد برخی از اولین ستارگانی که تا به حال در کیهان شکل گرفته‌اند در مقیاس حیرت‌انگیز بوده‌اند و ۱۰۰۰۰ برابر بزرگ‌تر از خورشید هستند.

کورین شاربونل، اخترفیزیکدان از دانشگاه ژنو در سوئیس، در تحقیقی که در Astronomy منتشر شده است، می‌گوید: «امروز، به لطف داده‌های جمع آوری شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، ما معتقدیم که اولین سرنخ از حضور این ستاره‌های خارق العاده را یافته ایم.»

کشف ابرستاره‌ ای ۱۰‌ هزار برابر بزرگتر از خورشید!+ عکس

این یافته‌ها مجموعه عظیمی از بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون ستاره هستند که به عنوان خوشه‌های کروی شناخته می‌شوند که همگی ویژگی‌های مشابهی دارند. دانشمندان تخمین می‌زنند که همه آن‌ها در یک زمان تشکیل شده اند.

آن‌ها بقایای جهان باستانی هستند و توسط محققان به عنوان "فسیل" توصیف شده اند.

هسته‌های این ستارگان بسیار داغ‌تر از هسته‌هایی هستند که امروزه در ستارگان می‌بینیم، و دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند به دلیل سوختن بیش از حد هیدروژن در دمای بالا باشد.

تصور می‌شود که ستارگان کوچکتر با ستارگان پرجرم برخورد کرده و از انرژی آن‌ها بهره برده اند. با این حال، اکنون بیشتر این خوشه‌های جهانی به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند.

منبع: INDY ۱۰۰

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار