گوناگون

مورچه‌خواری که دو سر دارد+ فیلم

مورچه‌خواری که دو سر دارد+ فیلم

پارسینه: یک موجود دو سر، یکی مورچه خوار، یکی بز است؟

در ویدیوی عجیبی که در توییتر منتشر شده است مورچه خوار ی دیده می شود که با دو سر در حال شکار مورچه است. این ویدیو، مورچه خوار را در حال کندوکاو یک کنده نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد که سر دوم خزدار و سفید مورچه خوار ، به سر اصلی کمک می‌کند.

مورچه خوار پوزه خود را در امتداد کنده حرکت می دهد و سر دیگر آن به طور هماهنگ، سر قابل تشخیص را دنبال می کند.

این ویدیو وایرال شده، در باغ وحش فرانکلین در بوستون، ماساچوست فیلمبرداری شده است و توسط @buitengebieden در توییتر منتشر شده که بیش از ۲۶ میلیون بازدید را به خود اختصاص داده است.

بسیاری از کاربران توییتر که این ویدیو را دیده بودند کاملا گیج شدند. یکی از بینندگان این ویدیو نوشت: «هنوز نمی فهمم چه اتفاقی دارد می افتد. یک موجود دو سر، یکی مورچه خوار، یکی بز است؟»

سر دوم در واقع پای استتار شده مورچه خوار است

سر دوم در واقع پای استتار شده مورچه خوار است. برخلاف بدن خاکستری رنگ مایل به قهوه‌ای مورچه خوار ، پاهای سفید و کرکی آن با لکه های سیاهی در اطرافش دیده می شود. این رنگ آمیزی باعث می شود که پا ها طوری به نظر برسند که گویی بینی و چشم دارند.

این ترکیب گول زننده‌ی هوشمندانه فقط برای ترساندن شکارچیان نیست، بلکه به عنوان نوعی استتار نیز عمل می کند. مورچه خواران غول پیکر عمدتاً حیواناتی تنها هستند و ماده ها تنها یک فرزند در سال به دنیا می آورند. هنگامی که آنها به طور کامل رشد کردند، معمولاً در حدود دو سالگی، مادران خود را ترک می کنند.

با این حال، قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، مورچه‌خوار ماده بچه‌های خود را بر پشتش حمل می کند.

نوار پشت نوزاد همیشه با خطوط مادر همخوانی دارد، به این معنی که بچه مورچه خوار عملاً نامرئی می شود و مادر به این شکل از آن در برابر شکارچیان محافظت می کند.

خز این حیوان، پنجه های بزرگ او را می پوشاند که برای له کردن مورچه های استفاده می شود، زیرا مورچه خوار دندان ندارد.

بسیاری از این استتار جالب، شگفت زده شدند. یکی از کاربران در توییتی نوشت: «ژنتیک تکاملی چقدر شگفت انگیز است.»

برخی حتی به این نکته اشاره کردند که پای مورچه خوار ، شبیه صورت خمیده یک پانداست و دایره های سیاه روی پنجه سفید شبیه چشم و بینی خرس است.

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار