گوناگون

۶ سوال رایج در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا

۶ سوال رایج در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا

پارسینه: با آمدن فصل سرما و افزایش بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا در میان مردم، قصد داریم بدون مقدمه، ۶ سوال متداول در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا را مطرح کنیم و به جواب آن‌ها بپردازیم


با آمدن فصل سرما و افزایش بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا در میان مردم، قصد داریم بدون مقدمه، ۶ سوال متداول در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا را مطرح کنیم و به جواب آن‌ها بپردازیم. این سوال‌ها عبارتند از

چه زمانی باید در خانه استراحت کنم و سر کار نروم یا بچه خود را به مدرسه نفرستم؟

جواب: خوب، اگر فکر می‌کنید حال‌تان یا حال بچه شما به قدری وخیم است که احساس می‌کنید نمی‌توانید سر کار بروید، بهتر است در خانه بمانید. اگر بیماری شما مسری و واگیردار است، در خانه بمانید. هنگامی که اولین علائم سرماخوردگی شما شروع شود، و تا زمانی که پایان می‌یابد، می‌توانید آن را به دیگران انتقال دهید. اما هنگامی بیماری شما مسری‌تر است که ویروسی باشد، حتی قبل از اینکه علائم آغاز شوند. در مورد آنفولانزا، بیماری بزرگسالان مسری‌تر است و از یک روز قبل از شروع علائم تا ۵ روز پس از پایان علائم می‌تواند انتقال دهنده ویروس باشد.

چه هنگام باید به دکتر بروم؟

جواب: اگر هر علائم معمول سرماخوردگی را تجربه کردید می‌توانید به دکتر بروید یا اگر علائم شما به سرعتی که انتظار داشتید از بین نرفت و احساس کردید حتی با مراقبت حال شما روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

چگونه می‌توانم از انتقال سرماخوردگی به افراد خانواده یا دوستان جلوگیری کنم؟

جواب: راه‌های زیادی برای جلوگیری از پخش میکروب و ویروس در فضا وجود دارد. شما می‌توانید هر موقع که عطسه یا سرفه می‌کنید، با یک دستمال یا حداقل دست خود جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و دستمال استفاده شده را فورا دور بیندازید. دست‌های خود را بیشتر بشویید، مخصوصا وقتی که با دست جلوی عطسه یا سرفه خود را می‌گیرید یا هنگامی که به چشمان، دهان و بینی خود دست می‌زنید. فاصله خود را حفظ کنید تا هنگام صحبت کردن بزاقتان به صورت مخاطب خود نخورد. با دیگران روبوسی و آن‌ها را بغل نکنید. سعی کنید خانه و مخصوصا اسباب‌بازی کودک خود را تمیز نگه دارید.

چرا سرماخوردگی و آنفولانزا در فصل سرما افزایش می‌یابد؟

جواب: آب و هوای سرد باعث ایجاد سرماخوردگی نمی‌شود، اما در هنگام سرما مردم بیشتر در خانه هستند و ویروس و میکروبی که از بیرون با خود می‌آورند را به دیگران منتقل می‌کنند. همچنین ویروس آنفلوانزا و سرماخوردگی در مواقعی که دمای هوا پایین و رطوبت کم است، بهتر می‌تواند تکثیر و پخش شود، این موضوع می‌تواند دلیل افزایش این بیماری در فصل سرما باشد.

چه باید بخورم؟

شما باید در هنگام سرماخوردگی، غذا‌های سالم، سبزیجات و مایعات فراوان مصرف کنید. همچنین سعی کنید از خوردن تنقلات، غذا‌های سرخ کردنی یا غذا‌هایی که هضم آن‌ها سخت است خودداری کنید. احتیاجی به اضافه یا کم کردن رژیم روتین روزانه خود نیست.

اگر سرما خوردم، می‌توانم آمپول بزنم؟

جواب: بله، اگر احساس می‌کنید حالتان وخیم است یا احتیاج دارید زودتر از شرایط کنونی خارج شوید، می‌توانید با مشورت دکتر خود آمپول تزریق کنید.
منبع: فوت و فن

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار