گوناگون

احتمال دستگیری و محاکمه شکیرا به اتهام دور زدن پرداخت مالیات

احتمال دستگیری و محاکمه شکیرا به اتهام دور زدن پرداخت مالیات

پارسینه: مقامات قضایی اسپانیا روز سه‌شنبه اعلام کردند که شکیرا، ستاره کلمبیایی دنیای موسیقی به زودی به اتهام فرار مالیاتی در اسپانیا محاکمه می‌شود.

بنا به ادعای دستگاه قضایی اسپانیا، شکیرا طی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ از پرداخت مالیاتی به ارزش ۱۴.۵ میلیون یورو سرباز زده و در صورت تایید دادگاه بر اساس قوانین کشور مجرم شناخته می‌شود.

تاریخ این محاکمه که قرار است پرونده آن در دادگاه استانی شهر بارسلون در شمال شرقی اسپانیا مورد بررسی قرار گیرد هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

گفتنی است که دادستان‌های مالیاتی اسپانیا پیش‌تر و در پی مطرح شدن تخلفات مالی این خواننده محبوب دنیای موسیقی پاپ برای وی مجازات هشت سال زندان و جریمه مالی ۲۴ میلیون یورویی درخواست کرده بودند.

شکیرا که چندی است در پی اختلافات خانوادگی از همسر سابق خود جرارد پیکه، بازیکن مطرح تیم بارسلونا نیز جدا شده بر بی‌گناهی خود در این پرونده اصرار دارد.

وی اواخر ماه ژوئیه گذشته ضمن رد اتهامات وارده اعلام کرده بود که از امضای توافق با دادستانی خودداری کرده و حضور در دادگاه را به تن دادن به روند اقرار جرم ترجیح می‌دهد.

به گفته دادستانی، شکیرا از سال ۲۰۱۱، زمانی که رابطه او با جرارد پیکه، بازیکن مطرح فوتبال بارسلونا علنی شد در اسپانیا زندگی می‌کرد، این در حالیست که وی محل اقامت مالیاتی خود را تا سال ۲۰۱۵ جزایر باهاما تعیین کرده بود.

جزایر باهاما از جمله مناطقی است که به آن بهشت مالیاتی لقب می‌دهند، محلی امن برای ثروت افراد متمول که برای دور زدن قوانین مالیاتی کشورشان و پرداخت مالیاتی ناچیز به آنجا روی می‌آورند.

وکلای مدافع خانم شکیرا مدعی‌اند که درآمد وی تا سال ۲۰۱۴ عمدتا از طریق برپایی کنسرت‌های بین‌المللی و یا شرکت در برنامه تلویزیونی مسابقه آواز موسوم به «دِ وویس» در ایالات متحده کسب شده و او در آن دوره زمانی بیش از شش ماه در سال را در اسپانیا اقامت نداشته است.

طبق قوانین اسپانیا هر فردی که بیش از شش ماه در سال در این کشور اقامت داشته باشد باید اسپانیا را به عنوان محل پرداخت مالیات‌های خود معرفی کند.

این ستاره پرطرفدار جهان موسیقی همچنین مدعی شده است که قبلاً ۱۷.۲ میلیون یورو به مقامات مالیاتی اسپانیا پرداخت کرده و بنابراین دیگر هیچ بدهی ندارد.

منبع: یورونیوز

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار