گوناگون

پیشنهاد روسیه برای جنوب سوریه

پارسینه: روسیه پیشنهاد جدیدی را برای حل و فصل مناطق تحت تسلط گروه‌های مسلح تروریستی در جنوب سوریه به آمریکا و اردن ارائه کرده است

رسانه‌های مخالف دولت سوریه امروز (پنجشنبه) اعلام کردند که براساس این پیشنهاد باید یک شورای نظامی در برگیرنده همه گروه‌های مسلح در جنوب سوریه تشکیل شود.

سلاح‌های موجود در این مناطق باید در کنترل این شورای نظامی باشد و از اموال عمومی، خصوصی و جان شهروندان ساکن این مناطق محافظت کند.

این شورا باید شرایط از سرگیری فعالیت نهاد‌های دولتی سوریه در مناطق تحت تسلط گروه‌های مسلح را فراهم کند.
گذرگاه مرزی نصیب در مرز اردن براساس این پیشنهاد توسط این شورای نظامی و پلیس نظامی روسیه کنترل شود، ولی در این معبر باید پرچم سوریه برافراشته و از مهر‌های دولت سوری استفاده شود.

با آزادسازی غوطه شرقی در تاریخ ۲۵ فروردین سال جاری و پس از آن آزادسازی اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود درجنوب دمشق در ۳۱ اردیبهشت و برقراری امنیت در اطراف پایتخت سوریه پس از هفت سال، این روز‌ها نگاه‌ها به سمت آزادسازی دو استان درعا و القنیطره در جنوب سوریه معطوف شده است.

اخبار رسیده حکایت از آن دارد که ارتش سوریه به گروه‌های تروریستی حاضر در جنوب این کشور (استان‌های درعا و قنیطره) چند روز مهلت داده تا برای برگزاری نشست و گفت: وگو درباره پیوستن این مناطق به آشتی ملی کمیته‌ای را معرفی کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نمای روز

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت پارسینه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار