گوناگون

ادعای تکراری سناتور آمریکایی درباره روسیه و ایران

پارسینه: رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ادعا کرد: تهدیدی که از طرف روسیه، چین، کره شمالی و ایران در کنار بازیگران غیردولتی متوجه آمریکاست در سال های اخیر افزایش یافته است و شهروندان، بنگاه های تجاری، نیروهای مسلح و دولت هدف این حملات بوده اند.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا گفت تا جایی که می دانم هدف از تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تغییر نتیجه انتخابات نیست و نباید باشد.

به گزارش شبکه سی ان ان، سناتور جان مک کین در نشست کمیته نیروهای مسلح سنا درباره چالش های سایبری پیش روی آمریکا گفت: تهدیدی که از طرف روسیه، چین، کره شمالی و ایران در کنار بازیگران غیردولتی متوجه آمریکاست در سال های اخیر افزایش یافته است و شهروندان، بنگاه های تجاری، نیروهای مسلح و دولت هدف این حملات بوده اند.

مک کین افزود هم اکنون جیمز کلاپر هدایت تحقیقی گسترده درباره دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا را بر عهده دارد. هدف از این تحقیقات اطلاع رسانی به مردم آمریکا تا حد ممکن است.

وی در ادامه افزود: هدف از این تحقیقات تا جایی که می دانم تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست و نباید باشد. همان طور که رئیس جمهوری اوباما و رئیس جمهوری منتخب ترامپ گفته اند، کشوربایدد به جلو حرکت کند. اما لازم است با اطلاع کامل از حقایق ادامه مسیر دهیم.

وی گفت : باور دارم رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا پس از کامل شدن تحقیقات، کنگره را در جریان خواهد گذاشت و الان زمان پیش داوری درباره نتایج تحقیقات نیست. همان طور که گفته شد، هم اکنون اطلاعات بسیاری در این باره داریم. ماه اکتبر نهادهای اطلاعاتی ما یک صدا به این نتیجه رسیدند که دولت روسیه دستور به خطر انداختن ایمیل های اشخاص و موسسات آمریکایی از جمله سازمان های سیاسی آمریکا را صادر کرده است.

مک کین افزود : آنها همچنین برآورد کردند: انتشار مطالب ایمیل های هک شده با انگیزه و شیوه های روسیه همخوانی دارد و سرقت ایمیل ها و انتشار آن با هدف دخالت در فرایند انتخابات آمریکا صورت گرفته است. چون جامعه اطلاعاتی آمریکا اطلاعات بیشتری در زمینه فعالیت های روسیه، از جمله گزارش تحلیلی مشترکی حاوی جزئیات فنی چون وسایل و زیرساخت های که سازمان های اطلاعات نظامی روسیه به کار گرفته اند، منتشر کرده است، هر آمریکایی باید درباره حملات روسیه به کشورمان هشیار باشد.

سناتور آمریکایی بیان کرد : هیچیک از منافع امنیت ملی آمریکا مهم تر از توانایی برگزاری انتخابات منصفانه، آزاد و مصون از دخالت خارجی نیست. به همین دلیل کنگره باید سیاست های حزبی را کنار بگذارد و هر دو جناح با کمک یکدیگر راه حلی جامع برای بازدارندگی، دفاع و در صورت نیاز واکنش به حملات سایبری خارجی بیابند.
منبع: العالم

ارسال نظر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  نمای روز

  اخبار از پلیکان

  داغ

  حواشی پلاس

  صفحه خبر - وب گردی

  آخرین اخبار